• ۲۲۰ بازدید
  • بهمن ۱۷, ۱۳۹۷
شناسایی برنامه جعلی اندروید در گوگل پلی

تعداد نرم افزارهای جعلی در فروشگاه نرم افزاری گوگل به شدت در حال افزایش است در این شرایط شناسایی و دوری کردن از این نرم افزارها بسیار مهم به نظر می آید.در تماس هایی که با مرکز مشاوره ناجیان رایانه برقرار می شود یکی از مشکلاتی که کاربران با آن برخورد داشته اند مواجهه با نرم افزارهای جعلی بوده است که به همین دلیل ما می خواهیم که در این مطلب شما را در شناسایی برنامه های جعلی اندروید در گوگل پلی کمک کنیم.

 

 

هدف از توسعه نرم افزارهای جعلی

هیچ کس نمی خواهد که برنامه جعلی در گوشی نصب کند ولی این برنامه ها ترفندهای خود را برای جلب نظر کاربران برای نصب دارند و همه ی آنها برای اهداف خرابکارانه توسعه داده شده اند از این اهداف می توان به دزیدن اطلاعات حساب بانکی و مقاصد خرابکارانه دیگر از جمله کند کردن گوشی تلفن همراه و بوجود آوردن مشکل پر شدن گوشی نصب بد افزارها و نرم افزارهای تبلیغاتی و… می باشد.

 

راه تشخیص برنامه های جعلی از اصلی

فروشگاه گوگل هرساله با الگوریتمی خاص تعداد زیادی از نرم افزارها را پاک میکند ولی بازهم تعداد این گونه نرم افزار کم نیست و گوگل نمی تواند تمام این نرم افزار ها را حذف کند در این شرایط است که کاربر باید هوشیار باشد و بتواند نرم افزار اصل و جعلی را از یکدیگر تشخیص بدهد و از اقدام به نصب نرم افزارهایی که از اصالت آن مطمئن نیستد بپرهیزد.

حتما شما نیز در فروشگاه نرم افزاری گوگل به این نکته برخورده اید که نرم افزارهایی که محبویت زیادی دارند با آیکن های یکسان در مجموعه های نرم افزاری همانند تصویر زیر وجود دارند اینها نرم افزارهایی هستند که می خواهند از محبوبیت نرم افزارهای اصلی استفاده کنند و خود را به جای آنها جا بزنند با کمی دقت می توان نرم افزار اصلی را از نرم افزار جعلی تشخیص داد و دانلود کرد.

 

برنامه جعلی در گوگل پلی

 

 

از راه های تشخیص اصل بودن یک نرم افزار مشاهده تعداد دانلود یک نرم افزار می باشد معمولا نرم افزارهای اصلی از آمار تعداد دانلود خیلی بالایی برخوردارند و این آنها را از نرم افزارهای دیگر متمایز می کند.

اگر دقت کرده باشدید نرم افزارهای اصلی در گوگلی پلی از توضیحات کاملی که از طرف شرکت سازنده است برخوردار می باشند که همین یک دلیل خوب برای اطمینان به آن نرم افزار می باشد.

 

تشخیص برنامه جعلی در گوگل پلی

 

توجه به نظرات کاربران نیز مهم است و از امتیازاتی که به آن نرم افزار داده می شود نیز نمی توان به سادگی گذشت و نکته ی مهمی در نشان دادن اصالت یک نرم افزار می باشد.

 

 

راه جلوگیری از افزایش تعداد نرم افزارهای جعلی در گوگل پلی

برای جلوگیری از افزایش تعداد نرم افزارهای جعلی شما می توانید این نرم افزارها را به گوگل معرفی کنید تا از این طریق گوگل اقدام به حذف این گونه از نرم افزارها نماید برای گزارش به گوگل باید در فروشگاه گوگل پلی به قسمت Flag as Inappropriate رفته و سپس گزینه Report Inappropriate Developer Reply Form را انتخاب کنید.

و صفحه ای همانند تصویر Copycat Or Impersonation را انتخاب کنید.

 

تشخیص برنامه جعلی در گوگل پلی

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار