• ۶۳۶ بازدید
  • بهمن ۲۱, ۱۳۹۷
حل مشکل قطع شدن صدای آیفون

یکی از مشکلاتی که در گوشی های آیفون بعضا دیده شده است مشکل قطع شدن بی دلیل صدای آن است در این مقاله ما قصد داریم به دلایل و روش های حل این مشکل بپردازیم. اگر این مشکل به دلایل سخت افزاری نباشد می توان آنها را برطرف نمود درادامه با مطلب حل مشکل قطع شدن صدا در گوشی های آیفون با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

بررسی تنظیمات صدا در آیفون

تنظیمات صدا در گوشی های آیفون مقداری با گوشی های اندروید متفاوت است وکسی که در گذشته گوشی اندرویدی داشته اند شاید مدتی زمان ببرد تا به تنظیمات صدا در گوشی های آیفون مسلط شوند در این شرایط است که ممکن است گوشی در حالت سایلنت باشد و کاربر نیز از این موضوع مطلع نباشد در تصویر پایین دکمه ای به نمایش در آمده که وظیفه ی آن آسان کردن فرآیند بی صدا کردن در گوشی آیفون می باشد که همانطور که در تصویر نیز مشاهده می نمائید با تغییر وضعیت در این دکمه گوشی آیفون شما به راحتی در حالت بی صدا قرار می گیرد و در شریاط بلعکس نیز گوشی به حالت قبلی خود بر می گردد پس اولین کاری که در مواجهه با مشکل بی صدا شدن گوشی آیفون باید انجام شود چک کردن حالت این دکمه است که در حالت بی صدا نباشد چون بعضی کاربران بدون اطلاع از عملکرد این دکمه اقدام به تغییر حالت این دکمه می کنند که نتیجه آن بی صدا شدن گوشی بدون خواست کاربر می شود.

مشکل قطع شدن صدا در آیفون

توضیح کامل تنظیمات بخش Sound در گوشی های آیفون

علاوه بر دکمه ای که برای سایلنت کردن گوشی آیفون به کار می رود و دکمه کم و زیاد قسمت بغل گوشی راه دیگر برای تنظیم کردن صدا در خود سیستم عامل آی او اس گنجانده شده است با این تفاوت که امکانات بیشتری برای کم و زیاد کردن گوشی در اختیار کاربران قرار می دهد که می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی و سپس قسمت Sound باه صفحه ای همانند تصویر پائین برسید.

در این قسمت دکمه ای برای فعال کردن و غیر فعال کرددن حالت ویبره در حالت زنگ گوشی می باشد دکمه ی پایین این گزینه مربوط است به فعال و غیر فعال کردن حالت ویبره در حالت بی صدا است اهرم پائین این گزینه ها هم برای کم و زیاد کردن گوشی آیفون به کار می رود همان نقشی که دکمه های کم و زیاد در بغل گوشی ایفا می کنند

گزینه Change with Buttons: این گزینه به شما این امکان را می دهد تا بتوانید مشخص کنید که کنترل صدای زنگ گوشی توسط دکمه های کم و زیاد بغل گوشی باشد و یا اینکه این دکمه ها برای کمه و زیاد کردن صدای مدیا در گوشی به کار بروند.

به ترتیب گزینه های پایین تر نیز برای فعال و غیر فعال کردن حالت لرزش و همین طور انتخاب زنگ هشدار برای هشدارهای مختلف در گوشی آیفون همانند هشدار تماس، هشدار دریافت پیام و… می باشد.

حل مشکل قطع شدن صدا در آیفون

سخن آخر

در این مطلب یادگرفتیم برای رفع مشکل قطع شدن صدا اسپیکر آیفون چه راه حل هایی وجود دارد و اینکه یکی دلایل بی صدا شدن گوشی آیفون دکمه ی بغل گوشی آیفون می باشد که ممکن است ناخواسته روی حالت بی صدا قرار گرفته باشد و فهمیدیم که از دلایل دیگر بی صدا شدن گوشی آیفون نیز می توان به کم بودن صدا از خود سیستم عامل آی او اس می باشد که همانگونه که گفتیم می توان از طریق تنظیمات این مشکل را برطرف نماییم.

اگر بازهم گوشی آیفون شما بی صدا بود باید ابتدا ببینید که سیستم عامل آی او اس گوشی شما به آخرین نسخه ارتقاء پیدا کرده است یا خیر در غیر اینصورت با بروزرسانی سیستم عامل گوشی خود احتمال دارد که این مشکل برطرف شود اگر با این روش نیز برطرف نشد باید گوشی را به تنظیمات کارخانه باز گردانید که اگر احتمالا  مشکل نرم افزاری داشت برطرف شود.

در صورتی که با این کارها بازهم این مشکل پابرجا باشد نیز ماین احتمال وجود داشته باشد که گوشی شما در حالت هدست مانده باشد این احتمال زمانی قوی تر به نظر می رسد که در وصل کردن هدست به گوشی صدا از هدست پخش شود که برای رفع مشکل ماندن در حالت هدست نیز می توانیدنگاهی به مطلب حل مشکل گیرکردن گوشی در حالت هدست  نگاهی بندازید.

گاهی هم ممکن است شما قبلا گوشی را به دستگاه دیگری از جمله ضبط ماشین یا پخش کننده دیگری متصل کرده باشید که با خاموش کردن بلوتوث گوشی گوشی به حالت قبل باز می گردد و صدا بار دیگر در گوشی پخش خواهد شد.
نکته ی آخر هم این است که اگر باز هم مشکل پا برجا مانده بود می توانید به قسمت سخت افزاری گوشی خود شک کنید ومطمئن شوید که این مشکل از سخت افزار داخل گوشی می باشد و احتمال خرابی نرم افزاری بعد از کارهایی که در مطلب گفته شد تقربا صفر خواهد بود و باید پس از مراجعه به یک متخصص تعمیر گوشی را به او بسپارید.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار