• ۲۳۹ بازدید
  • اسفند ۹, ۱۳۹۷
معرفی شبکه های ad hoc

گاهی پیش می آید که بخواهید دو دستگاه مجهز به فناوری وای فای را بدون کابل شبکه به هم متصل کنید برای این کار شما احتیاج دارید شبکه ad hoc راه اندازی کنید. اما شبکه ad hoc چیست و چه مزیت هایی دارد در این مطلب می خواهیم انواع شبکه وای فای، ویژگی های آنها و همین طور معرفی شبکه ad hoc را مرور کنیم درادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

 

شبکه کامپیوتری

 

تقسیم بندی شبکه های وای فای

ما در کل دو نوع تقسیم بندی وای فای یا همان توپولوژی فناوری وای فای داریم

  1. توپولوژی اینفرا استراکچر (infrastructure topologies)
  2. توپولوژی اد هاک (topology ad hoc)

 

مزایای استفاده از شبکه های وای فای به شبکه های کابلی

نداشتن هزینه کابل کشی و داکت کشی و در نتیجه پائین آمدن هزینه ها

صرفه جویی در زمان پیاده کردن این نوع شبکه ها

 

توپولوژی اینفرا استراکچر (infrastructure topologies)

این توپولوژی همانی است که در اکثر خانه های ما می توان یافت به این صورت که یک دستگاه مرکزی که همان دستگاه access point باشد از طریق وای فای دستگاه ها را به هم و به اینترنت متصل می کند.

 

توپولوژی اینفراستراکچر

 

 

توپولوژی اد هاک (topology ad hoc)

در ابتدای به صورت مختصر به توضیح شبکه ad hoc پرداختیم و گفتیم زمانی که احتیاج داریم دو دستگاه را بوسیله وای فای به یکدیگر متصل کنیم در این توپولوژی دیگر نیازی به یک دستگاه مرکزی برای متصل کردن دستگاه ها به یکدیگر نداریم.

Ad Hoc Network

 

 

نکته: در توپولوژی ad hoc ما نی توانیم خیلی روی پایداری این شبکه حساب کنیم و نکته ی منفی استفاده از آن نسبت به استفاده از توپولوژی اینفرا استراکچر infrastructure پایداری پائین تر آن است و نمی توان از آن مانند شبکه ی Lan و توپولوژی infrastructure در طولانی مدت استفاده کرد و بیشتر برای مواقعی به کار می آید که احتیاج به راه اندازی سریع یک شبکه داشته باشیم و به دنبال استفاده موقتی از این شبکه باشیم.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار