• ۳۴۱ بازدید
  • اسفند ۱۱, ۱۳۹۷
معرفی ویژگی های dns و انواع آن

در وب گردی زمان فاکتور بسیار مهمی است و ثانیه ها نیز اهمیت پیدا می کنند ما در این مطلب می خواهیم یک روش مناسب برای افزایش سرعت باز شدن صفحات وب ارائه کنیم. از عوامل مهم در افزایش سرعت باز گذاری صفحات وب سرورهای دی ان اس می باشند که نقش اساسی در باز شدن صفحات دارند.

 

شیوه کار دی ان اس

برای باز کردن سایت ما باید آی پی آدرس آن سایت را بدانیم و در مرورگر وارد کنیم اما نمی توان آدرس آی پی سایت های مختلف را به ذهن سپرد اینجاست که دی ان اس سروها وارد عمل می شوند و مانند یک دفترچه تلفن نام ها را تبدیل شده به آدرس آی پی در خود دارد و زمانی که ما اسم سایتی در مرورگر می نویسم این اسم به دی ان اس سرورهای Isp و یا دی ان سرورهای عمومی ارسال شده و پس از آن تبدیل می شوند به آدرس آی پی و آن آدرس آی پی سایت مورد نظر برای کاربران بازشده و به نمایش در می آیند.

 

how work dns servers

شرکت های سرویس دهنده اینترنت ایرانی دارای سرورهای دی ان اس هستند که معمولا به صورت خودکار به کاربران زمان اتصال داده می شود این دی ان اس ها با توجه بهاینکه مسافت سیستم شما تا آنها نسبت به دی ان اس سرورهای خارجی کمتر است به همین دلیل سرعت پاسخگووی در این دی ان اس سرورها بالا است ولی دی ان اس سرورهای داخلی کارایی و امنیت پایین تری نسبت به دی ان سروهای خارجی دارند.

 

نکته: استفاده از دی ان اس سرورهای ایرانی باعث بازشدن سریع تر صفحات وب می شود.

در زیر چند نمونه از دی ان اس سرورهای داخلی را می بینیم:

آدرس دی ان اس شرکت شاتل

۸۵٫۱۵٫۱٫۱۴

۸۵٫۱۵٫۱٫۱۵

آدرس دی ان اس شرکت آسیا تک

۱۰٫۲۰۱٫۳۲٫۱۶۲

۱۰٫۲۰۱٫۳۲٫۱۶۳

آدرس دی ان اس شرکت ارتباطات زیرساخت

۲۱۷٫۲۱۸٫۱۲۷٫۱۲۷

۲۱۷٫۲۱۸٫۱۵۵٫۱۵۵

آدرس دی ان اس شرکت پارس آنلاین

۹۱٫۹۸٫۹۸٫۹۸

۹۱٫۹۹٫۹۹٫۹۹

 

بهتر است که هر کاربر دی ان اس مربوط به سرویس دهنده خود را به عنوان سرور دی ان اس قرار دهد تا بهترین نتیجه را در سرعت بگیرد ولی مشکلی که دی ان اس سرورهای ایرانی دارند این است که یک سری از سایت های خارجی و بعضی سایت های خارجی ممکن است که با این دی ان اس ها باز نشوند و شرایطی پیش می آیدکه یک سایت بخصوص باز نمی شود در این شرایط باید از دی ان اس سرورهای شرکت های بزرگ و مطرحی همچون گوگل استفاده کرد که با وجود کمی کند تر بودن اما می توان روی کیفیت و امنیت آنها حساب ویژه ای باز کرد در زیر می خواهیم به چند دی ان اس سرور خارجی مطرح و ویژگی ها و آدرس آنها بپردازیم.

 

public dns

دی ان اس سرور های بین المللی

دی انی اس سرور cloudflare

این کمپانی به تازگی اقدام به راه اندازی دی ان اس سرور کرده است ولی در این مدت کوتاه توانسته به خوبی خود را ثابت کند اگر می خواهید از سریعترین دی ان اس سرور بین المللی حال حضر استفاده کنید و خیالتان از بابت ایمنی آن راحت باشد باید از آدرس دی ان اس سرور ۱٫۱٫۱٫۱ استفاده کنید همچنین برای بالا بردن امنیت برای گوشی های تلفن همراه این کمپانی اقدام به عرضه نرم افزار برای اندروید و ios نموده است که با رمز گذاری ارتباط دی ان اس باعث بالا رفتن امنیت گردیده است.

 

cloud flaire dns

 

دانلود نسخه ی اندروید

download-from-google-play-87

 

دانود نسخه ی مخصوص آی او اس

download-from-app-store

 

دی انی اس سرور opendns

این دی ان اس سرور چند سالی هست که زیر مجموعه کمپانی معظم سیسکو قرار گرفته است و از آنجایی که کمپانی سیسکو حرف اول را در زمینه تجهیزات شبکه های رایانه ای در جهان می زند می توان گفت که این دی ان اس سرور نیز جزو بهترین سرویس دهتده های دی ان اس می باشد که از ویژگی های این دی ان اس سرور می توان به امنیت فوق العاده بالای آن و قابلیت فیلتر کردن محتوای دی ان اس و مانیتور کردن دی ان اس ها از طریق این آدرس  می توان اشاره کرد.

۲۰۸٫۶۷٫۲۲۰٫۲۲۰

۲۰۸٫۶۷٫۲۲۲٫۲۲۲

opendns

 

دی ان اس سرور گوگل

مگر می توان غول دنیای اینترنت را در هر زمینه ای که حضور داشته باشد نادیده گرفت و جزو بهترین ها ندانست کمپانی گوگل از قدرتمندترین سرورهای های حال حاضر بهره می برد که میزان down شدن و از دسترس خارج شدن فوق العاده پائینی دارد که یعنی فوق العاده قابل اعتماد و اطمینان می باشد و سرعت و امنیت قابل قبولی هم دارد.

۸٫۸٫۸٫۸

۸٫۸٫۴٫۴

 

دی ان اس سرورهایی با امنیت بالا

دی ان اس سرور نورتون Norton ConnectSafe

این دی ان اس سرور همانگونه که از نامش مشخص است برای کمپانی کهنه کار نورتون می باشد که امنیت را در دی ان اس های خود تضمین می کند شیوه ی کار این دی ان اس به این صورت است که ۶ آدرس مختلف در ۳ موضوع مختلف ارائه می کند همان کاری که opendns انجام می دهد اما با روشی دیگر که در تصویر هم مشخص شده و کاربر با توجه به نیاز خود آدرس آی پی آن دی ان اس را در کامپیوتر و یا روتر خود تنظیم می کند.

 

Norton connect safe

 

 

A – Security (malware, phishing sites and scam sites)

Preferred DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۶.۱۰

Alternate DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۷.۱۰

B – Security + Pornography

Preferred DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۶.۲۰

Alternate DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۷.۲۰

Preferred DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۶.۳۰
Alternate DNS: ۱۹۹.۸۵.۱۲۷.۳۰

 

 

 

 

 

دی ان اس سرور کومودو comodo

اکثرا این کمپانی را با نرم افزارهای امنیتی به خاطر می آورند به خصوص دیوار آتش آن که از قوی ترین نرم افزار دیوار آتش نرنم افزاری محسوب می شود این دی ان اس سرور هم جزو ایمن ترین دی ان اس سرورها است.

 

comodo logo

۸٫۲۶٫۵۶٫۲۶ and 8.20.247.20

سخن آخر

اگر خواهان یک وب گردی که اکثر آنها داخلی هستند باشید بهترین راه استفاده از دی ان اس های سرویس دهنده اینترنتی خودتان است اگر سرویس دهنده اینترنت شما سرور دی ان اس نداشت می توانید از دی ان اس های داخلی دیگر استفاده کنید اما اگر نمی خواهید در حین ویگردی به مشکلی برنخورید بهتر است از سرویس های دی ان اس معتبری که در بالا به آنها اشره شد استفاده کنید و ریسک های امنیتی را با این کار به حداقل برسانید. اگر هم می خواهید امنیت دی ان اس شما تضمین شود از دی ان اس های کمپانی های سازنده محصولات امنیتی باید استفاده کنید دی ان اس به دو صورت می توان تنظیم کرد اول روی سیستم و دوم روی مودم اینترنت که روش بهتری محسوب می شود و تمام درخواست های دی ان اس به یک آدرس ارسال می شوند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار