• ۲۳۷ بازدید
  • اسفند ۱۹, ۱۳۹۷
افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰

اگر سرعت بوت شدن ویندوز ۱۰ شما خیلی کم است و به فکر افزایش سرعت بوت شدن ویندوز ۱۰ کامپیوتر خود هستید پیشنهاد می کنیم به مطالعه ادامه این مطلب اقدام نمائید. در بوت شدن سیستم عوامل زیادی دخیل هستند اما با راهکارهایی که در این مطلب گفته می شود تا حدودی می توان به افزایش سرعت بوت شدن ویندوز ۱۰ پرداخت با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

 

بالا بردن سرعت بوت ویندوز ۱۰

با فعال سازی قابلیت افزایش سرعت بوت ویندوز ۱۰، بعد از خاموش کردن دستگاه، سیستم عامل به جای اینکه داده ها را به رم منتقل کند، آن ها را به صورت یک فایل کلی در می آورد. به این ترتیب با روشن کردن دوباره کامپیوتر، ویندوز فایل ساخته شده را بازخوانی کرده و روی سرعت بوت تاثیر مثبت می گذارد. برای فعال سازی این قابلیت مراحل توضیح داده شده در ادامه را دنبال کنید.

 

دکمه ی استارت منو را بزنید و سپس مانند تصویر Control Panel را در قسمت جستجو منو استارت تایپ کنید تا برای شما به نمایش در بیاید و سپس روی آیکن آن کلیک کنید.

 

boot fast

 

اگر پنجره Control Panel به این صورت برای شما به نمایش درآمد گزینه ای که در تصویر مشخص شده را انتخاب کنید اگر پنجره ی Control Panel به صورت دیگری به نمایش در آمد گزینه ی Power Option که در عکس بعدی مشخص شده را انتخاب کنید.

 

controlpanel

 

حالا در این صفحه ای که باز شده گزینه ی Power Option را انتخاب کنید.

 

controlpanel menu

 

سپس در پنجره ی Power Options، گزینه ی سمت چپ روی گزینه Choose what the power buttons do کلیک کنید.

 

power option

 

حالا در این پنجره روی گزینه Change settings that are currently unavailable کلیک کنید.

پایین Shutdown settings، گزینه Turn on fast startup را فعال و سپس روی Save کلیک کنید.

برای غیرفعال کردن این قابلیت بعد از طی مراحل بالا، تیک گزینه Turn on fast startup را بردارید.

 

power option fast boot

 

روش بعدی برای افزایش سرعت بوت در ویندوز ۱۰ به این صورت است که همانطور که در تصویر نشان داده شده است روی نوار وظیفه کلیک راست کنید و گزینه ی Task Manager را انتخاب کنید.

task manager

 

حالا در Task Manager منوی Startup که در تصویر مشخص شده را کلیک کنید، در این قسمت لیست نرم افزارهایی که هنگام بوت شدن ویندوز اجرا می شوند را می بینید.

task manager

 

حالا نرم افزارهایی را که در هنگام بوت شدن ویندوز لازم ندارید را انتخاب کنید و در پائین گزینه ی Disable را انتخاب نمائید و هر زمانی که خواستید می توانید از گزینه ی Enable برای فعال کردن آن نرم افزار در هنگام بوت استفاده کنید با غیر فعال کردن نرم افزارهایی که استفاده نمی کنید باعث می شوید که سرعت بوت ویندوز شما افزایش پیدا کند.

 

task manager

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار