• ۳۷۹ بازدید
  • اسفند ۲۰, ۱۳۹۷
راهنمای تغییر برنامه های پیش فرض در ویندوز

در ویندوزهای مختلف می توانستیم نرم افزارهای پیش فرظ برای ویندوز تعریف کنیم که این قابلیت در ویندوز ۱۰ پیشرفت های قابل توجهی کرد و مدیریت روی آن آسان تر شد.

در ویندوز ۱۰ می توان برای بخش های مختلف یک نرم افزار مشخص کرد مثلا می توان برای پخش فیلم یک نرم افزار مشخص انتخاب کرد که هر زمان که ما یک فیلم را پخش کردیم با همان نرم افزاری که مشخص کرده ایم پخش شود.

 

تعیین یک نرم افزار به عنوان نرم افزار پیش فرض

استارت منو را بازکنید و دکمه ی Settings را بزنید تا پنجره ای مانند تصویر زیر برایتان باز شود و سپس روی گزینه ی Apps که در تصویر پائین مشخص شده کلیک کنید.

 

default apps

 

حالا تصویری همانند تصویر زیر برای شما به نمایش در خواهد آمد، گزینه Default Apps همان گزینه ای که مشخص شده است را انتخاب کنید.

default apps in windows 10

 

 

مثلا ما گزینه ی مربوط به موزیک را انتخاب کرده ایم حالا می بینید که نرم افزارهایی که برای پخش موزیک مناسب هستند در تصویر بازشده اند که شما می توانید از میان آنها نرم افزار مورد نظر خود را انتخاب کنید تا از این پس موزیک های شما در ویندوز با آن نرم افزار باز شوند.

 

default apps

 

گزینه های دیگری که در این قسمت وجود دراد یکی Choose default apps by file type که توسط آن مشخص می شود که پسوند هایی که ما تعیین می کنیم با چه نرم افزاری به صورت پیش فرض باز شوند.

Choose default apps by protocol با این گزینه می توان بر اساس پروتوکل ها نرم افزار پیش فرض مشخص کرد.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار