• ۳۰۵ بازدید
  • اسفند ۲۱, ۱۳۹۷
راهنمای فشرده سازی فایل ها با Winrar

برای ارسال فایل به صورت ایمیل حتما باید فایل و یا فایل ها به صورت فشرده در بیایند برای فشرده کردن فایل ها بهترین راه استفاده از نرم افزار winrar می باشد. در ادامه مطلب می خواهیم به آموزش فشرده کردن فایل ها با نرم افزار winrar بپردازیم پس با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

برای کم کردن حجم فایل ها برای ارسال و یا نگهداری و آرشیو کردن فایلها بهترین راه فشرده کردن فایل ها است، نرم افزارهای مختلفی برای فشرده کردن فایل ها وجود دارند امام از محبوبترین آنها که امکانات خوبی نیز به صورت رایگان در اختیار کاربرانش قرار می دهد نرم افزار فشرده سازی winrar می باشد.

 

شما از اینجا می توانید نرم افزار winrar را دانلود نمائید.

 

آموزش فشرده سازی با نرم افزار winrar
راه اول برای فشرده کردن فایل هایتان انجام دهید این است که در محوطه خالی از پوشه ی مورد نظر و یا دسکتاپ کلیک راست بکنید و بعد از آن از منوی New گزینه ی WinRAR archive برای ساخت آرشیو با پسوند rar و یا WinRAR Zip archive را برای ساخت آرشیو با فرمت زیپ استفاده کنید.

 

create winrar file

 

فایلی را که در مرحله قبل ساخته بودید را باز کرده و گزینه ی Add که در تصویر زیر هم مشخص شده است را انتخاب کنید.

winrar file

با کلیک روی دکمه ی Browse می توانید فایل خود را برای اضافه کردن به این فایل فشرده انتخاب کنید همین طور می توانید در این قسمت روی فایل های فشرده ی خود پسورد نیز بگذارید.

 

winrar archive

 

روش دوم برای فشرده کردن فایل هه نیز به این صورت است که فایل های موردنظر خود برای فشرده شدن را درون یک پوشه بریزید و اسم مناسبی برای آن انتخاب کنید بعد از آن روی فایل کلیک راست کرده گزینه ی Add to archive… را انتخاب کنید تا دوباره پنجره ای مانند تصویر بالا برای اعمال تنظیمات بر روی فایل فشرده باز شود اگر تنظیمات خاصی برای فشرده کردن مد نظر ندارید و فقط می خواهید فایل فشرده تان را به سرعت بسازید از گزینه ی پائین تر آن یعنی گزینه ی “Add to “File Name.rar استفاده کنید که به سرعت یک فایل فشرده با همان نام در همان مسیر با پسوند rar خواهد ساخت.

 

create winrar archive

 

نکته: فایل ها را می توان از طریق نرم افزار winrar به صورت RAR ،RAR5 و ZIP فشرده نمود فقط در نظر داشته باشید که فایل هایی که به روش RAR5 ساخته می شوند فشرده سازی بهتری روی آنها انجام می شود ولی این فایل ها فقط با ورژن های بالای نرم افزار winrar باز می شوند و در ورژن های پائین نرم افزار winrar باز نمی شوند.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار