• ۱۸۳ بازدید
  • فروردین ۱۸, ۱۳۹۸
ساخت دیسک بوت usb برای ویندوز ۱۰

مدتی است که میزان محبوبیت ویندوز ۱۰ از سد رقیب خود یعنی ویندوز ۷ گذر کرده است و به محبوب ترین سیستم عامل رایانه های رومیزی تبدیل شده است و طرفداران بسیاری دارد.  یکی از بهترین روش ها برای نصب ویندوز ۱۰ ،نصب ویندوز ۱۰ از روی فلش مموری است که باعث افزایش سهولت و سرعت نصب می شود خود کمپانی ماکروسافت نیز به کاربران خود توصیه می کند که ویندوز ۱۰ را از روی فلش مموری نصب کنند از همین رو کمپانی ماکروسافت اقدام به فروش ویندوز ۱۰ در روی فلش مموری به جای دی وی دی نموده که خود این حرکت نشان از اهمیت این موضوع دارد.

در این مطلب می خواهیم روشی اصولی و ساده برای ساخت درایو USB بوتیبل برای نصب ویندوز ۱۰ اشاره کنیم در ادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

 

how to run windows 10 from a usb drive

 

قبل از هرکاری باید ببینید درایو فلش شما خالی باشد و یا اینکه اطلاعات مهمی درون آن نباشد چون در مراحل باید فلش شما به طور کامل فرمت شود نکته ی دیگر این است که حداقل ۴ گیگابایت فضای خالی در فلش وجود داشته باشد در بعضی از نسخه های ویندوز ۱۰ احتیاج به فضایی بیش از ۴ گیگ می باشد و باید از فلش با حجم ۸ گیگابایت استفاده نمود بهتر است قبل از شروع کار فلش خود را با فرمت NTFS فرمت کنید.
۱) نرم‌افزار windows 10 media creation tool را دانلود کنید. برای دانلود این نرم افزار برای ویندوز های ۳۲ و ۶۴ بیتی می توانید از اینجا برای دانلود آن اقدام نمائید. بعد از دانلود این نرم افزار می توانید مشخص کنید که می خواهید کدام نسخه از ویندوز ۱۰ را دانلود نمائید.
۲) هنگامی که برنامه Media creation tool نصب شد، آن را راه‌اندازی کنید. زمانی که سؤال What do you want to do را پرسیده شد، گزینه Create installation media for another PC را انتخاب کرده و بر روی next کلیک کنید.
۳) در صفحه بعد، language و Architecture مورد نظر خود را که در مرحله ۱ (۳۲ بیت و ۶۴ بیت) اشاره شد، انتخاب کنید. همچنین نسخه آن را همان‌گونه که در زیر توضیح داده شد انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید.
اگر شما در حال حاضر از ویندوزهای Windows 7 Starter، Windows 7 Home Basic، Windows 7 Home Premium، Windows 8، Windows 8.1، Windows 8.1 with Bing، یا Windows 10 Home استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Home را انتخاب کنید.
اگر در حال حاضر از ویندوزهای Windows 7 Professional،Windows 7 Ultimate،Windows 8 Pro، Windows 8.1 Pro،Windows 8 Professional، Windows 8.1 Professional با Media Centre، یا Windows 10 Pro استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Pro را انتخاب کنید.
اگر در حال حاضر از ویندوزهای Windows 8 Single Language،Windows 8.1 Single Language، یا Windows 8 Single Language with Bing استفاده می‌کنید نسخه Windows 10 Home Single Language را انتخاب کنید.
۴) اگر شما در حال ساخت یک دیسک USB قابل بوت برای ویندوز ۱۰ هستید، گزینه USB Flash drive را انتخاب کرده و بر روی Next کلیک کنید تا بقیه مراحل را طی کنید. یک بار دیگر یادآوری می‌کنیم که تمامی اطلاعات موجود در درایو انتخابی شما از بین خواهند رفت.
اگر شما می‌خواهید USB DVD قابل بوت شدن برای ویندوز ۱۰ بسازید، فایل ISO را انتخاب کنید. مطمئن شوید که فایل ISO نسخه windows10 که در مرحله ۳ به درستی انتخاب کرده‌اید را دارید. فایل‌های ISO، اساساً image هایی از فایل‌های نصب هستند. فایل‌های ISO ویندوز ۱۰، در مایکروسافت موجود می‌باشند.
زمانی که برنامه Windows 10 media creation tool، کار خود را به پایان رساند، شما باید یک دیسک USB/ یا درایو DVD قابل بوت ویندوز ۱۰ داشته باشید که مبتنی بر تنظیمات انتخابی شما است.
اگر شما در هریک از مراحل بالا، دچار مشکل شدید، از نرم‌افزار Windows USB/ DVD Tool که برای ویندوز ۷ طراحی شده، اما با ویندوز ۱۰ نیز به خوبی کار می‌کند، استفاده کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار