• ۲۰۱ بازدید
  • فروردین ۲۲, ۱۳۹۸
آموزش فارسی کردن اعداد در ورد

از محبوب ترین نرم افزارهای مجموعه آفیس ،نرم افزار ورد می باشد که به در کشورمان محبوبیت فراوانی دارد که از جمله دلایل این موضوع پشتیبانی مناسب از زبان فارسی است.

قبل از شروع آموزش به شما پیشنهاد می کنیم اگر زبان نوشتاری فارسی را به ویندوز اضافه نکرده اید حتما این کار را انجام دهید ،این روش ورد نسخه ۲۰۰۷ به بعد قابل انجام است در ادامه با آموزش فارسی کردن اعداد در ورد با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

در ابتدا پس از اجرای نرم افزار به منظور شخصی سازی تنظیمات، از قسمت File گزینه option را انتخاب کنید.

 

persian number in word

 

اکنون در صفحه word option هستید، بر روی زبانه Advanced کلیک کنید. در میان زیر بخش‌ها Show Document Content را پیدا کنید. در این بخش گزینه Numeral چند زیر گزینه به شرح زیر دارد:

Arabic: در صورت انتخاب این گزینه همیشه زبان اعداد عربی خواهد بود.
Hindi: همیشه زبان اعداد هندی خواهد بود.
Context: در صورت انتخاب این گزینه، زبان اعداد بر اساس زبان نوشته خواهد بود.
Systemic: زبان تایپ اعداد، زبان سیستم شما می‌شود.

اعداد در زبان فارسی با هندی مشترک است، این گزینه را انتخاب کرده و ok کنید؛ پس از تغییر دادن به آسانی قادر خواهید بود تا اعداد فارسی تایپ کنید.

 

word persian Number

 

به این ترتیب شما می توانید اعداد را فارسی تایپ کنید. زمانی که متون دانشگاهی و پایان نامه تایپ می‌کنید، اعداد انگلیسی جلوه‌ی خوبی به متن نمی‌دهند. اما با این راهکار دیگر مشکلی در این زمینه نخواهید داشت.

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار