• ۲۷۱ بازدید
  • فروردین ۲۶, ۱۳۹۸
اجرای بازی های پلی استیشن در رایانه

برای اجرای بازی های کنسول پلی استیشن در رایانه باید از یک نرم افزار شبیه ساز پلی استیشن در رایانه استفاده کرد ما در این مطلب می خواهیم به آموزش این روش بپردازیم

ما در این مطلب می خواهیم به آموزش کار با شبیه ساز ePSXe بپردازیم که بهترین نرم افزار رایگان در این مورد است.

در ابتدا قبل از شروع کار به این نکته توجه داشته باشید که کامپیوتر شما باید حداقل سیستم مورد نیاز برای اجرای شبیه ساز پلی استیشن را داشته باشد.

آموزش نصب نرم افزار ePSXe

این نرم افزار را می توانید با جستجو در گوگل و یا از این لینک دانلود نمائید و بعد از دانلود آن را از حالت فشرده خارج و باز کنید تا چیزی شبیه به تصویر زیر را ببینید.

 

epsxe

 

وقتی برای اولین بار برنامه را اجرا می کنید، از شما خواسته می شود تا فایل های اضافی را استخراج کنید. بعد از استخراج فایل ها، روی آیکون دسته پلی استیشن کلیک کنید.

راه اندازی نرم افزار شبیه ساز ePSXe

اولین مرحله برای برای راه اندازی ePSXe، دانلود و نصب بایوس پلی استیشن است. در صورتی که فایل های مربوطه را نصب نکرده اید، با پیغام خطا مواجه خواهید شد. برای دانلود بایوس، وارد گوگل شوید و با جستجوی عبارت “epsxe HLE BIOS”، فایل scph1001.bin را دانلود کنید.

بعد از اتمام دانلود، محتوای فایل فشرده را در پوشه bios نرم افزار استخراج کنید. این پوشه دقیقا همان جایی است که فایل های اصلی برنامه قرار دارد.

 

extract psx bios

 

در مرحله بعد لیستی از کارت های گرافیک به همراه یک سری اطلاعات نمایش داده می شود. اگر سیستم شما به کارت گرافیک Nvidia یا AMD مجهز شده، گزینه .Pete’s OpenGL2 GPU core 2.0.0 را برگزینید و سپس روی Config کلیک کنید. (در این مرحله اگر با پیغامی مواجه شدید، گزینه Ok را انتخاب کنید.)

در صفحه باز شده می توانید تنظیمات دلخواه برای نحوه اجرای بازی ها را اعمال کنید. گزینه های Textures ،resolutions ،full-screen ،framerate limiting و تعدادی دیگر از این موارد برای شخصی سازی محیط بازی در دسترس هستند. پیشنهاد می کنیم در ابتدای کار سطح تنظیمات را زیاد بالا نبرید. بعد از تست بازی، همچنان امکان ایجاد تغییرات در منوی تنظیمات وجود خواهد داشت. بعد از اینکه کارتان با صفحه Config تمام شد، روی Ok و سپس <<Next کلیک کنید.

 

epsxe video config

 

مرحله بعد به تنظیمات مربوط به صدا و دسته بازی اختصاص داده شده است. در این بخش می توانید درایور صوتی دستگاه را مشخص کنید. درایور صوتی ویندوز به اندازه کافی کار شما را راه می انداز اما به هر حال امکان انتخاب درایورهای دیگر در این بخش وجود دارد.

بعد از ایجاد تغییرات روی Ok و سپس <<Next کلیک کنید. در صفحه جدید، گزینه .ePSXe CDR WNT/W2K core 2.0.0 را انتخاب کنید و سپس با کلیک روی <<Next به مرحله بعد بروید.

 

epsxe controller

 

در این بخش باید تنظیمات دلخواه برای دسته بازی را اعمال کنید. بعد از ایجاد تغییرات، به ترتیب روی Ok و <<Next کلیک کنید. با این کار فرآیند راه اندازی ePSXe به پایان رسیده و قادر به اجرای بازی های پلی استیشن در کامپیوتر خواهید بود.
دانلود و اجرای بازی

شما به راحتی می توانید با یک جستجوی کوتاه رام بازی های مورد نظر خود را از گوگل بیابید. در نظر داشته باشید دانلود رام بازی ها خلاف قوانین کپی رایت بوده؛ به همین دلیل پیشنهاد می کنیم در صورتی که بازی مورد نظر را خریداری کرده اید، برای دانلود رام آن اقدام کنید.

بعد از دانلود بازی با فرمت ZIP، باید فایل های موجود در آن را در محل دلخواه استخراج کنید. برای استخراج در این مرحله برنامه ۷ZIP را پیشنهاد می کنیم. ePSXe قادر به اجرای فایل های BIN ،ISO ،CUE ،IMG و CD است؛ بنابراین پیش از دانلود رام به فرمت آن دقت داشته باشید.

 

mgs epsxe

 

بعد از دانلود و استخراج بازی، کافی است با طی مسیر File > Run ISO، رام دانلود شده را وارد برنامه کنید. با توجه به پشتیبانی ePSXe از پلاگین، این امکان به کاربر داده شده تا تجربه گیمینگ را تا حد زیادی بهبود بخشد. برای استفاده از پلاگین باید پس از دانلود، از منوی Plugins برنامه برای نصب آن اقدام کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار