• ۲۲۶ بازدید
  • فروردین ۲۶, ۱۳۹۸
جلوگیری از غیر فعال شدن یو اس بی

دستگاه های یوی اس بی در چند سال اخیر به محبوبیت فراوانی رسیده اند و کمتر دستگاهی را می توان یافت که به این رابط مجهز نشده باشد اما این رابط هم مشکلاتی دارد.

از شایع ترین این مشکلات می توان به مشکلی در ویندوز اشاره نمود که خود ویندوز نسبت به غیر فعال کردن یو اس بی جهت صرفه جویی در مصرف انرژی اقدام می نماید.

تنها زمانی تنظیمات مربوط به این ویژگی را غیر فعال کنید که در استفاده از یک یا چند دستگاه USB در ویندوز خود با مشکل مواجه باشید. اما اگر لوازم جانبی متصل به سیستم به خوبی کار می کنند، نیازی به غیر فعال کردن این قابلیت وجود ندارد.

تنظیمات مربوط به این قابلیت در بخش مدیریت انرژی ویندوز قرار گرفته است. برای تغییر تنظیمات آن در ویندوز های ۷، ۸ یا ۱۰ باید ابتدا به Control Panel مراجعه کرده و به بخش Power Options بروید.

بنابر این، پس از مراجعه به Control Panel، وارد Hardware and Sound و سپس Power Options شوید.

 

 

control panel

 

در مرحله بعد، روی گزینه Change Plan Settings در سمت راست پلنی که فعال است، کلیک کنید. ویندوز به صورت پیش فرض از پلن Balanced استفاده می کند و معمولا نیازی به تغییر پلن وجود ندارد. ولی اگر شما معمولا پلن ها مصرف انرژی را تغییر می دهید، باید این تنظیمات را جداگانه در هر کدام انجام دهید.

 

power option

 

کمی به پایین اسکرول کرده تا گزینه USB settings را در لیست بیابید. با کلیک روی دکمه + آن را باز کرده و گزینه USB selective suspend setting را در حالت Disabled قرار دهید.

 

 

با کلیک روی دکمه OK تنظیمات را ذخیره کنید. از حالا به بعد، ویندوز دیگر وسایل متصل شده به درگاه های USB را خاموش نمی کند.

اگر خواستید تنظیمات را به حالت اولیه برگردانید و تعلیق خودکار دستگاه های USB را فعال نمایید، کافیست به پنجره قبلی بازگشته و گزینه USB selective suspend setting را در حالت Enabled قرار دهید.

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار