• ۲۴۲ بازدید
  • فروردین ۲۸, ۱۳۹۸
آموزش بهینه و پاکسازی ویندوز ۱۰

بهینه سازی ویندوز ۱۰ می تواند به افزایش سرعت رایانه های شخصی کمک بسیار زیادی کند و هر رایانه ویندوز ۱۰ بعد از مدتی به بهینه سازی برای افزایش سرعت نیاز دارد.

در ویندوزهای مختلف بعد از مدتی متوجه می شویم که ویندوز ما به مرور زمان بسیار شلوغ شده و نمی توانیم فایل مورد نظر خودمان را به راحتی پیدا کنیم ما در راه حلی در این مطلب با آموزش بهینه سازی و پاکسازی ویندوز ۱۰ در خدمت شما هستیم.

 

راه هایی برای خلوت کردن ویندوز ۱۰

از شر برنامه‌های اضافی روی ویندوز ۱۰ خلاص شوید.
منوی کلیک راست خود را آن طور که دوست دارید بچینید.
نتایج جست و جوی خود را مرتب کنید.
دسکتاپ خود را از موارد اضافی پاک کنید.
اگر به دنبال یک رویکرد ساده‌تر و در دسترس تر هستید، حداقل یکی از تنطیمات ویندوز ۱۰ را باید روشن کنید تا از شر فایل‌های موقت خلاص شوید و پوشه‌ی دانلودهایتان را مرتب کنید.

 

چگونه به صورت اتوماتیک فایل‌های قدیمی را از پوشه دانلودها حذف کنیم

 

 

۱-به قسمت تنظیمات (settings) بروید سپس به قسمت system و بعد storage
۲-دکمه‌ی storage sense را روشن کنید.
۳-روی change how to free up space کلیک کنید.
۴-می‌توانید یکی از گزینه‌های delete files in my Downloads folder that haven’t changed for over 30 days،delete temporary files that my apps aren’t using یا همچنین delete files that have been in the recycle bin for over 30 days را انتخاب کنید.

یک نکته‌ی مهم که باید به خاطر داشته باشید این است که اگر گزینه اول را انتخاب کنید تمام فایل‌هایی که در پوشه دانلودشما قرار دارند، بعد از ۳۰ روز به طور خودکار پاک می‌شوند، به استثنای فایل‌هایی که در این ۳۰ روز تغییراتی در آن‌ها صورت گرفته باشد. به این معنی است که اگر شما فایلی را دانلود کرده باشید و در این ۳۰ روز هر روز هم آن را باز کرده باشید ولی تغییری در آن‌ها اعمال نکرده باشید، بعد از این مدت پاک خواهند شد. اگر این گزینه را انتخاب می‌کنید باید هر فایلی را که مایلید در دستگاه باقی بماند را از پوشه دانلودها جابه جا کنید.

اگر گزینه دوم را انتخاب کنید فایل‌های موقت که مورد نیاز برنامه‌های موجود در کامپیوتر شما نیستند به طور خودکار حذف می‌شوند و اگر گزینه‌ی سوم را انتخاب کنید فایل‌هایی که برای مدت بیش از ۳۰ روز در سطل زباله دسکتاپ شما بوده‌اند به طور خودکار حذف خواهند شد.

این تنها یکی از راه‌های پاکسازی ویندوز ۱۰ است که می‌توانید با آن ویندوز خود را بهینه و کارآمد کنید، ولی فراموش نکنید که هزاران راه دیگر برای مرتب نگه داشتن کامپیوتر وجود دارد.

 

 

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار