• ۱۹۰۷ بازدید
  • اردیبهشت ۳, ۱۳۹۸
دلیل ناپدید شدن آیکن برنامه ها در آیفون

از مشکلات در گوشی های آیفون ناپدیدشدن آیکن نرم افزارها در منوی گوشی های آیفون است و کاربران از این موضوع شکایت دارند در این مطلب می خواهیم به بررسی آن بپردازیم.

در نسخه های جدید آی او اس قابلیتی گنجانده شده است که برای افزایش فضای گوشی نرم افزرهایی که کمتر استفاده می شوند را به غیرفعال میکند تا فضای داخلی گوشی افزایش یابد.

ما در ادامه این مطلب دلیل ناپدید شدن آیکن برنامه ها در آیفون را شرح خواهیم داد پس با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

iphone menu

تنظیمات (Settings) را باز کنید.
iTunes & App Store را انتخاب کنید.
در پایین لیست، باید با عبارت Offload Unused Apps مواجه شوید.
اگر این عبارت فعال است و شما نمی­‌خواهید گوشی شما برنامه‌ ­هایی که کمتر از آن ها استفاده می کنید را خود به خود حذف کند، آن را غیرفعال کنید.
از این به بعد برنامه‌ ­ها تا زمانی که خودتان اقدام به حذف آن­ها نکنید، روی گوشی شما باقی خواهند ماند.

این گزینه باعث ناپدید شدن برنامه های آیفون یا آیپد شما به صورت خودکار می ­‌شود، اما تمام داده‌­ ها و اسناد مربوط به آن ها را حفظ می­‌ کند. اگر برنامه هنگامی که می­‌خواهید دوباره آن را نصب کنید هنوز در اپ استور موجود باشد، با نصب دوباره آن تمام داده‌ ­های مربوط به آن بازیابی می شود.

بنابراین، این ترفند داده­‌ ها را از گوشی شما حذف نمی‌ ­کند، بلکه صرفا فایل خود برنامه حذف می‌­ شود. نصب دوباره یک برنامه اجازه دسترسی دوباره شما به اطلاعات مربوط به آن را می دهد. اما اگر برنامه در مدت کوتاهی از اپ استور حذف شده باشد، نمی‌ ­توانید مجددا از آن استفاده کنید.

از آنجا که اپل صفحه راهنمایی برای این ویژگی در نظر نگرفته است، نحوه دقیق عملکرد آن مشخص نیست. حذف برنامه­‌ های بدون استفاده به صورت پیش‌فرض باید غیرفعال باشد اما به نظر می­‌ رسد در صورتی که دستگاه شما فضای خالی کمی داشته باشد، شاهد ناپدید شدن برنامه های آیفون یا آیپد خود به صورت خودکار خواهید بود.

حذف برنامه ­‌هایی که به ندرت از آن­ها استفاده می‌­ کنید، ایده خوبی به نظر می رسد، زیرا آن­‌ ها فقط فضای دستگاه شما را اشغال می­‌کنند. اما اگر نمی­‌خواهید برنامه‌های خود را حذف کنید، می­‌توانید اقداماتی در راستای خالی کردن فضای آیفون خود انجام دهید

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار