• ۱۸۸ بازدید
  • اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
دلایل ارتقاء روتر اینترنت

روترهای اینترنت از جمله قطعاتی هستند که هر روز به وسیله فناوری های جدید به روز می شوند و این بروزشدن باعث می شوند که کارایی این قطعه بسیار پیشرفت می کند.

همانگونه که فناوری های وایرلس در گوشی های تلفن همراه و تبلت ها پیشرفت می کنند در مودم های وای فای نیز به همانگونه است و اگر یک مودم وای فای در منزل دارید که چندین سال است که عوض نشده است به شما پیشنهاد می دهیم که آن را عوض کنید و مودمی جدید با فناوری های تازه خریداری کنید که به این وسیله از حداکثر توانایی گوشی و تبلت خود برای داشتن اینترنت پایدارتر و با کیفیت بیشتر بهر مند شوید در ادامه اینمطلب ما به اهمیت ارتقاء مودم های وای فای می پردازیم پس با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه باشید.

ارتقاء مودم در بلند مودم نتایج مثبت خود را بیشتر به نمایش می گذارد و با ارائه اینترنتی با قطع شدن های کمتر و با سرعت و کیفیت بیشتر باعث پایین آمدن هزینه اینترنت در دراز مدت می شود و موضوعی است که اصلا نباید آن را ندیده گرفت.

 

dsl router

 

دلایل ارتقاء مودم

باید بدانید ارتقا روتر بسیار مهم است چون اصولا، تمام دستگاه‎های بی‎سیم شما از طریق این دستگاه است که با یک دیگر ارتباط برقرار می‎کنند، بنابراین بسیار مهم است که این ارتباط با سرعت بیشتر و در محدوده وسیع‎تری از امواج تحت پوشش وای‎فای صورت بگیرد.

اگر بخواهیم دقیق تر برای شما توضیح دهیم این به معنای آن است که روترهای جدیدتر با استانداردهای جدیدتر کار می‎کنند و می‎توانند سرعت بالاتر و تداخل کمتری را ارائه کنند. اگر روتری که شما از آن استفاده می‎کنید به اصطلاح اهل فن تاریخ گذشته باشد، مطمئن باشید که نمی‎توانید از حداکثر توان تبلت، کنسول بازی و تلفن هوشمند و یا سایر تجهیزات متصل به شبکه خود بهره‎مند شوید.

اگر از خودتان می پرسید چه استانداردهای بی‎سیمی را باید انتخاب کنید؟باید بگوییم آنهایی را انتخاب کنید که توسط روتر شما پشتیبانی می‎شوند،زمان آن است که استانداردهایی را که توسط روتر شما پشتیبانی می‎شوند را بررسی کنید. شما به چند شیوه مختلف می‎توانید این کار را انجام دهید، اما احتمالا راحت‎ترین آن این است که خود روتر را بررسی نمایید. اما این احتمال نیز وجود دارد که استانداردی پشتیبانی شده در زیر روتر چاپ شده باشد و یا بتوانید آن را روی جعبه یا دفترچه راهنما پیدا کنید. یکی دیگر از روش‎های پیدا کردن مشخصات و قابلیت‎های پشتیبانی شده توسط روتر شما جستجوی برند و مدل آن در اینترنت است. شما حتی می‎توانید با وارد کردن ای‎پی ورود به صفحه تنظیمات روتر (معمولا ۱۹۲٫۱۶۸٫۱٫۱) در مرورگر خود اطلاعات زیادی در مورد ویژگی‎ها و استانداردهای پشتیبانی شده توسط آن را در صفحه تنظیمات به دست آورید و به چیزی که می خواهید بدانید دست یابید.

اگر می پرسید وقتی در حال بررسی استانداردهای پشتیبانی شده هستید باید دنبال چه چیزی باشید در جوابتان باید بگوییم که باید به دنبال چیزهایی شبیه اینها باشید:

۸۰۲٫۱۱ac – جدیدترین و بهترین استاندارد در حال حاضر دنیاست.
۸۰۲٫۱۱n – اگر چه چندان جدید نیست اما قابل قبول است.
۸۰۲٫۱۱g – شما حتما باید به فکر تعویض روتر خود باشید.

و در توضیح این مشخصات باید بگوییم که بهترین حالت این است که شما عبارت ۸۰۲٫۱۱ac را روی روتر خود مشاهده کنید. اگر دستگاه شما از استاندارد ۸۰۲٫۱۱n هم پشتیبانی کند، هر چند به‎روزترین فناوری نخواهد بود اما همچنان می‎توانید از روتر خود استفاده کنید. اما اگر پشت روتر شما ۸۰۲٫۱۱g نوشته شده است دیگر واقعا زمان آن رسیده تا روتر بی‎سیم خود را ارتقا دهید.

ولی خب در حالت کلی شانس این که روتر شما از استانداردهای ۸۰۲٫۱۱n پشتیبانی کند بسیار بالا است، چرا که مدت زمان نسبتا زیادی از زمان معرفی این استاندارد می‎گذرد و هنوز پابرجاست. همچنین خبر خوب این است که اگر شانس این را داشته باشید که روتر شما آخرین استاندارد ۸۰۲٫۱۱ac را پشتیبانی کند، شما همچنان می‎توانید دستگاه‎های قدیمی‎تر خود را به آن متصل کنید. ولی از طرفی دیگر اگر برعکس این موضوع صادق باشد و با وجود این که دستگاه بی‎سیم شما از ۸۰۲٫۱۱ac پشتیبانی می‎کند اما روتر شما از استاندارد قدیمی‎ استفاده کند، اتصال ایده‎الی را نخواهید داشت و حتما باید به فکر تعویض روتر باشید. درست به همان روشی که می‎توان استانداردهای پشتیبانی شده توسط روتر را بررسی کرد، در صورت تمایل می‎توانید ببینید دستگاه‎های بی‎سیم شما هم از کدام استاندارد پشتیبانی می‎کنند و مطابق با آن روتر را تعویض نمایید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار