• ۲۲۷ بازدید
  • اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
دلایل کند شارژ شدن گوشی

کندی شارژ شدن گوشی مسئله ای است که باید به آن اهمیت داد چون که می تواند به مرور باعث خرابی گوشی تلفن مراه شود در حالی که با توجه به آن می توان جلوی آن را گرفت.

 

دلایل کندی فرآیند شارژ شدن گوشی و تبلت

۱- شارژر کابل بی‌کیفیت دارد

برای اینکه متوجه شوید کابلتان به درستی کار می کند کابل گوشی خود را بررسی کنید. باید بگوییم که کابل‌ها به‌مرور زمان خراب می‌شوند. اگر چند سال است که از یک کابل استفاده می‌کنید، وقت آن رسیده که تعویضش کنید.

 

۲- منبع برق ضعیف

اگر از پورت یو اس بی کامپیوتر برای شارژ کردن گوشی استفاده می کنیم باید بگوییم که کار اشتباهی می کنید چون شارژ با پورت USB کامپیوتر ممکن است ساعت‌ها طول می‌کشد. حتی اگر از تکنولوژی USB ۳.۰ استفاده کنید باز باید زمان زیادی را باید به انتظار بنشینید.

 

۳- آداپتور شارژر بی‌کیفیت

همانطور که کابل گوشی امکان دارد به مرور زمان فرسوده و خراب شود امکان دارد که آداپتورها هم به مرور زمان ضعیف می‌شوند و نتوانند با قدرت اولیه گوشی را شارژ کنند. یک آداپتور ضعیف همچنین می‌تواند به باتری گوشی صدمه وارد کند.

 

۴- مشکل سخت‌افزاری گوشی

باید بگوییم که نمی شود گفت یک گوشی بتواند مادام العمر با همان کیفیت اولیه کار کند، اگر چند سالی است که از یک تلفن همراه استفاده می‌کنید، باید به فکر تعویض آن باشید. گوشی‌های موبایل در طول زمان با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شوند که می‌توانند روی سرعت شارژ شدن تاثیرگذار باشند.

 

۵- باتری خراب شده است

هر باتری یک عمر بهینه برای استفاده دارد در صورت استفاده زیاد از یک گوشی و شارژ متعدد آن باتری خراب امکان دارد خراب شده باشد چون باتری خراب آهسته شارژ می‌شود و به سرعت شارژ خودش را از دست می‌دهد. تعویض باتری راه حل خوبی است ولی توجه داشته باشید که از باتری با کیفیت و اصل استفاده کنید و به بهای قیمت اندک یک باتری ارزان قیمت و بی کیفیت نخرید.

 

۶- استفاده زیاد از گوشی

اندکی صبر داشته باشد و در زمانی که گوشی شما شارژ می شود با گوشی خود کار نکنید. اگر بازی های Clash of Clans یا Candy Crush نیز بازی می‌کنید، نباید در زمان شارژ به سراغ آن‌ها بروید. اگر در زمان شارژ از گوشی بیش از اندازه استفاده کنید، مدت زمان شارژ آن بسیار زیاد می‌شود.

 

۷- برنامه‌های مختلف در پس‌زمینه موبایل درحال اجرا هستند

معمولا برنامه‌های مختلفی در پس‌زمینه در حال اجرا هستند که باتری موبایل را مصرف می‌کنند. باز بودن این برنامه‌ها در زمان شارژ گوشی، باعث می‌شود که زمان زیادی برای شارژ کامل منتظر بمانید.

 

۸- پورت USB مسدود شده است

برای این کار شما باید محل پورت یو اس بی را بررسی کنید، محل شارژ گوشی خود را تمیز کنید. قرار دادن گوشی در جیب باعث می‌شود که پرز شلوار به داخل محل شارژ برود و آن را مسدود کند. این موضوع باعث می‌شود که گوشی آهسته شارژ شود.

 

۹- پورت USB صدمه دیده است

این امکان وجود دارد که اگر گوشی شما به زمین خورده باشد محل شارژ آن صدمه دیده باشد. ضربه رسیدن به این قسمت می‌تواند باعث خرابی این قسمت شود.

 

۱۰- پورت USB زنگ‌زده است

اگر گوشی شما در مکان‌های خیس و مرطوب قرار گرفته باشد امکان زنگ‌زدگی آن وجود دارد. این احتمال وجود دارد که محل شارژ گوشی با زنگ‌زدگی مواجه شود برای همین آن را بررسی کنید و اگر این اتفاق افتاده باشد آن را تعویض کنید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار