• ۲۲۱ بازدید
  • اردیبهشت ۷, ۱۳۹۸
نکاتی برای شارژ بهتر گوشی و تبلت

باتری های تلفن همراه و تبلت آمار خرابی بسیار بالایی دارند و اگر مراقب آنها نباشیم و نکاتی را درباره آنها رعایت نکنیم باتری گوشی ما زودتر از موعد خراب خوهد شد.

باتری گوشی و تبلت حساس ترین بخش در آنها می باشد که می توانیم با رعایت کردن نکات به ظاهر ساده و کلیدی عمر آنها را بسیار بالا ببریم و احتمال خرابی آنها را پایین تر بیاوریم. در این مطلب می خواهیم به نکات و راه های کلیدی برای بهتر شارژ کردن گوشی و تبلت بپردازیم.

 

mobile charger

 

۱– همیشه به ما تذکر می دهند که غذا را جلوی آفتاب یا در جای گرمم نگه ندارید تا غذا سالم بماند شاید باورش برایتان سخت باشد ولی از باتری گوشی هم باید به همین شکل مراقبت کرد و آن را در دمای مناسب نگه داشت. وجه مشترک مواذ غذایی با باتری گوشی در این است که غذا اگر در سرما باشد بهتر حفظ می شود و سالم می ماند، در حقیقت باتری هم همین است، اگر در شرایط آب و هوایی سرد باشد عملکرد بهتری از خود نشان می دهد. پس تا جایی که می توانید از قرار دادن گوشی تان در معرض حرارت جلوگیری نمایید.

۲ – چرا مردم فکر می کنند از هرچیزی ۱۰۰ درصدش خوب است؟برای خیلی ها این تعبیر غلط جا افتاده است که حتما باید گوشی از ۰ تا ۱۰۰ شارژ شود، باز هم روی عبارت تعبیر غلط تاکید می کنم. بله این درست است که گفته می شود باتری های لیونی اغلب باید از ۵۰ درصد به بالا پر باشند تا شرایطی استاندارد را به کاربر ارائه دهند و چنانچه زیر ۵۰ درصد باشند شاید خیلی اعتباری به آن ها نباشد، اما این اصلا درست نیست که گوشی هر بار از ۰ به ۱۰۰ شارژ شود، این روش کاملا غلط است و به باتری آسیب می رساند پس از به ۱۰۰ رساندن باتری گوشی مگر در شرایطی پرهیز نمایید.

۳ – اگر در مورد حد نصاب کمترین میزان برای باتری های گوشی ها می پرسید ، بهترین حالت این است که نگذارید زیر ۲۰ درصد شوند ودر طول روز آن ها را از بین ۴۰ تا ۸۰ درصد شارژ کنید.

۴ – متخصصین بر این باورند که یک گوشی را تنها باید یک بار در ماه از ۰ تا ۱۰۰ شارژ کرد و نه بیشتر. پس اگر تا به حال این کار را انجام می دادید، به خاطر سلامتی باتری گوشیتان هم که شده این عادت را از سر بیاندازید چون برایتان گران تمام می شود.

۵- چیزی که زیاد دیده می شود شارژرهایی است که شب تا صبح به موبایل ها یا تبلت ها متصل بوده اند در این هنگام این سوال پرسیده می شود این است که آیا اینکه گوشی از شب تا صبح به شارژ است برای باتری ضرر دارد یا خیر؟ پاسخ بله است، البته که وقتی شارژ گوشی به ۱۰۰ می رسد و از آن زمان به بعد تا صبح چندین ساعت به شارژ است دچار مشکل می شود. اکنون خیلی از گوشی ها هستند که وقتی باتری گوشی تا ۱۰۰ پر می شود، عملیات شارژ متوقف می گردد اما به دارندگان آن دسته از گوشی هایی هم که چنین قابلیتی ندارند توصیه می کنیم که همیشه گوشی خود را تا پیش از رسیدن شب به شارژ متعادلی برسانند، طوریکه مطمئن باشند تا ساعتی که می خواهند صبح از خواب بیدار شوند گوشی روشن می ماند. در شارژ ماندن گوشی از شب تا صبح یک ریسک بزرگ است.

۶ – و این نکته کلیدی را در راستای مورد قبلی باید بگوییم اگر هم مجبور بودید گوشی را شب به شارژ بزنید و به هر دلیلی یادتان رفت آن را از شارژ دربیاورید، دست کم قاب یا پوشش محافظی را از روی گوشی خود جدا کنید چون خطر سوختن یا انفجار گوشی هم به آن اضافه می شود.

۷ – این یکی از مهمترین نکات این بخش است اگر برای سالم ماندن باتری گوشی تان سعی کنید از شارژر اولیه گوشی خود که از ابتدا در جعبه بوده است استفاده کنید و اگر خراب شده یا آن را گم کرده اید برای خرید یکی مثل آن به نمایندگی برند گوشی خود مراجعه کنید.این را باید بدانید که شارژرهای تقلبی یا با نام های غیر می توانند شدیدا سلامت باتری گوشی شما را به خطر بیاندازند، هر چند برخی شرکتهای طرف سوم شارژرهای تایید شده سازگار با گوشی ها را ارئه می دهند پس استفاده از آن ها مانعی ندارد.

۸- این را نیز فراموش نکنید که در طول روز توصیه می شود نگذارید باتری گوشی تا ۱۰۰ پر شود و همیشه آن را گهگاه به شارژ بزنید تا کم کم شارژ شود. این تایید شده است که هیچ ایرادی ندارد اگر در طی روز گوشی خود را چندین بار پلاگ و آنپلاگ کنید

این مواردی بود که می تواند در حفظ و ماندگاری باتری موبایل شما بسیار ضروری باشد و با به کار بستن آن از عمر طولانی موبایل و تبلت خود اطمینان داشته باشید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار