• ۲۲۹ بازدید
  • اردیبهشت ۹, ۱۳۹۸
راه های افزایش عمر باتری لپ تاپ

باطری لپ تاپ ها جزو بسیار مهمی از لپ تاپ است. که خرابی آنها تقریبا یک لپ تاپ را بلا استفاده می کند در چنین شرایطی مهم ترین مسئله درست نگهداری کردن از لپ تاپ است

باتری های لپ تاپ از جمله قطعاتی هستند که آمار خرابی بسیار بالایی دارند برای همین هم تصمیم گرفتیم در این مطلب به بررسی راه های افزایش عمر باتری لپ تاپ بپردازیم ،پس در ادامه با مرکز مشاوره ناجیان رایانه همراه ما باشید.

 

laptop

 

۱-مدام باتری را شارژ نکنید

باید گفت که بسیاری از افراد نحوه درست شارژ کردن باتری لپتاپ خود را نمی دانند .بسیاری از کاربران با شارژ مداوم به باتری ضربه می‌زنند و برخی دیگر با مصرف تا حد آخر شارژ به نوع دیگری باعث کاهش طول عمر باتری خواهند شد و نمی دانند باید این پر و خالی شدن شارژ در حد وسط قرار گیرد.

در اینجا به یک نکته مهم هم میبایست اشاره کرد که باید در هنگام خرید لپتاپ به آن توجه داشته باشید و آن این است که بعد از خرید بهتر است که از لپ‌تاپ خود استفاده کنید تا شارژ آن به صورت کامل به اتمام برسد، بعد از این که خاموش شد، لپتاپ خود را به مدت ۱۲ ساعت به شارژ بگذارید و در حین این مدت از آن استفاده نکنید.

فراموش هم نکنید این طبیعی است که اگر باتری لپتاپ شما مدام در حال شارژ باشد از طول عمر باتری لپ‌‌تاپ به سرعت کاسته خواهد شد.

 

۲- ارتباط هارددیسک با باتری را چک کنید

باید به شما بگوییم که منظم یا منظم بودن هارددیسک شما می‌تواند باعث صدمه خوردن باتری لپ‌تاپ‌تان شود. هر چه هارددیسک شما کارش را به صورت سریع‌تری انجام دهد، تقاضای کم‌تری برای باتری ارسال خواهد شد.

پس به ایـن ترتیب اگر یک هارددیسک مرتب داشته باشید، کارایـی باتری لپ‌تاپتان تا بیشترین حد ممکن افزایش پیـدا خواهد کرد. برای این منظور بهتر است که هر چنـد وقت یک بار عملیات دیفراگ را انجام دهید و حتمـا در حین انجام آن لپ‌تاپ خود را به برق وصل کنید تا در حین دیفراگ لپتاپتان خاموش نشود.اگر مصرف برق هارددیسک کمتر شود، باتری شما مدت زمان بیشتری شارژ نگه خواهد داشت.

 

۳-نور صفحه‌نمایش را تنظیم کنید

اگر عادت دارید که نور صفحه نمایش لپتاپ را تا بیشترین حد ممکن بالا برده و با نور زیاد کار کنید بهتر است تجدید نظر کنید و به این موضوع توجه داشته باشید که این هم به ضرر چشمان شما و هم لپتاپ ،ایجاد تعادل در مصرف این انرژی‌ها می‌توانند برای شما بالاترین میزان طول عمر باتری را به ارمغان بیاورد. البته برخی از آن‌ها هم می‌توانند قابلیتی را برای بهبود عملکرد سی‌پی‌یو و سیستم خنک کننده لپ‌تاپ در اختیار شما قرار دهند.

بهتر است یک بررسی هم در مورد نرم افزارهایی که به عنوان استارتاپ شروع می شوند بکنید،این موضوع را بدانید که علاوه بر این مسائل تمام نرم افزارهایی که به صورت خودکار در زمان روشن شدن رایانه شما اجرا می‌شوند و در نوار ابزار پایین دسکتاپ قرار می‌گیرند، به سرعت شارژ باتری شما را مصرف خواهند کرد. با جلوگیری از اجرای آن‌ها می‌توانید تا حد زیادی باعث بهینه شدن مصرف باتری لپتاپ خود شده و به طول عمر آن اضافه کنید.

 

۴- لپتاپ و باتری را تمیز نگه دارید

دشمن وسایل الکترونیکی گرد و خاک است ،تمیز نگه داشتن لپ‌تاپ و باتری یکی از مسائل مهمی است که می‌تواند در این زمینه به شما کمک کند. اگر اتصالات باتری را تمیز نگه دارید و هر چند وقت یک بار با کمک یک پارچه و کمی الکل این اتصالات را تمیز کنید و غبار را از آن بزدایید کمک بزرگی به طول عمر لپتاپ و باتری اش کرده اید، این کار باعث خواهد شد که عملیات مبادله انرژی در میان باتری و لپ‌تاپ به نحو آسان‌تری صورت پذیرد.

در پایان باید برخی از اشتباهاتی که اغلب مردم فکر می کنند را هم یاد آور شویم.اگر فکر می‌کنید که با استفاده نکردن از باتری می‌توانید آن را سالم نگه دارید، باید بدانید که سخت در اشتباه هستید. باتری شارژ شده را تا مدت طولانی بدون استفاده نگذارید و بدانید که هر باتری باید تا حداکثر دو هفته بعد از شارژ مورد استفاده مجدد قرار گیرد.

این نکات را اگر رعایت کنید می توانید از طول عمر باتری لپتاپ خود مطمئن باشید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار