• ۱۹۲ بازدید
  • تیر ۱۸, ۱۳۹۸
شرایط و نحوه گرفتن وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی

شرایط و نحوه گرفتن وام ازدواج ۳۰ میلیون تومانی

وام ازدواج در سال ۹۸ نسبت به سال گذشته با افزایش ۱۵ میلیون تومانی به ۳۰ میلیون تومان رسید و با دوره بازپرداخت ۵ ساله، متقاضی می تواند در کمترین زمان انتظار آن را دریافت کند.

چند سالی است که برای حمایت از جوانان در امر خطیر ازدواج و تشکیل زندگی تسهیلاتی قرض‌ الحسنه با کارمزد ۴ درصدی در نظر گرفته شده است تا زوجین بتوانند از این طریق بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و گره ای از مشکلاتشان حل شود.

مبلغ پرداختی وام ازدواج همیشه ثابت نبوده است و در طول زمان تغییر کرده است.  این مبلغ تا سه ماه ابتدایی سال ۱۳۹۵ حدود سه میلیون تومان بود ولی در بودجه سال ۱۳۹۵ با پیشنهاد مجلس مبلغ وام ازدواج سه برابر افزایش یافت  و به ۱۰ میلیون تومان رسید و دوره بازپرداخت آن از سه به چهار سال افزایش یافت.

پراخت وام ۱۰ میلیونی ازدواج به هر یک از زوجین در سال ۹۶ نیز ادامه داشت اما در بودجه سال ۱۳۹۷ مبلغ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج با افزایش ۵۰ درصدی نسبت به سال ۹۶ همراه بوده و به میزان ۱۵ میلیون تومان و با دوره بازپرداخت ۵ ساله تعیین شد ولی کارمزد دریافتی بانک‌ها همچنان چهار درصد باقی ماند.

در سال ۹۶  طرحی تحت عنوان طرح ضربتی ماه ازدواج در شبکه بانکی اجرا شد تا هر زمانی که احساس شود صف وام طولانی شده برای کاهش تعدادمتقاضیان در صف و برگرداندن جریان به روال عادی استفاده شود که در حال حاضر وام ازدواج با کمترین زمان انتظار (بین یک هفته تا ۱۰ روز) پرداخت می‌شود.

گفتنی است؛ وام ازدواج جوانان در سال ۹۸ از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان برای هر یک از زوجین (در مجموع ۶۰ میلیون تومان) افزایش یافته و با دوره بازپرداخت ۵ ساله (اقساط ۶۰ ماهه) تعیین شد.

شرایط و دستورالعمل اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

مراحل ثبت نام و اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

نحوه ثبت نام

افراد ابتدا بایستی از طریق  https://ve.cbi.ir/TasReq.aspx اقدام به ثبت نام  نمایند. بعد از تکمیل کردن فرم مربوط یک کد رهگیری ده رقمی را دریافت می کنند. داوطلبان  باید در طی ۳ الی ۴ روز برای آگاهی از وضعیت ثبت نام خود و هم چنین مشخص شدن شعبه مربوط برای دریافت وام ازدواج به سایت مراجعه کرده و در صورت تعیین شدن شعبه عامل اعطای وام با دارا بودن مدارک لازم می توانند در بازه زمانی مشخص شده به شعبه رفته و وام خود را دریافت نمایند.

گاهی ممکن است در موقع ثبت نام اطلاعاتی را به اشتباه وارد کرده باشید و نیاز به اصلاح این موارد دارید در این صورت میتوانید با وارد شدن در این آدرس https://ve.cbi.ir/TasReqEditPrm.aspx  ویرایش اطلاعاتتان را انجام دهید.

اگر بعد از ثبت نام به هر دلیلی خواستید ثبت نام خود را حذف کنید از اینجا وارد شوید

برای مشاهده وضعیت ثبت نام خود کلیک کنید

 بازیابی کد رهگیری ثبت نام تسهیلات قرض الحسنه ازدواج

سوالات متداول در مورد وام ازدواج

۱-آیا کلیه بانکها نسبت به پرداخت تسهیلات  قرض الحسنه ازدواج از طریق سامانه اقدام می نمایند ؟

پاسخ ۱:  خیر ، صرفاً بانکهای پذیرفته شده در سامانه قرض الحسنه ازدواج (که دارای منابع سپرده ای قرض الحسنه می  شباشند).

۲-آیا برای دریافت تسهیلات  قرض الحسنه  ازدواج، ثبت نام یکی از زوجین کافی است ؟

پاسخ ۲ : خیر ، زوج و زوجه باید هر کدام به طور جداگانه ثبت نام نمایند .

۳-آیا برای اخذ تسهیلات ازدواج ، داشتن عقد نامه رسمی صادر شده از دفتر خانه های ازدواج و طلاق الزامی است ؟

پاسخ ۳ : بلی

۴-آیا وام ازدواج برای دومین بار پرداخت می شود ؟

پاسخ ۴ : تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به هیچ وجه به ازدواج دوم تعلق نمی گیرد حتی اگر در ازدواج اول وام نگرفته باشید

۵-آیا مابه التفاوت تسهیلات ازدواج به متقاضیانی که در ازدواج اول خود از تسهیلات کمتری نسبت به مبالغ فعلی استفاده کرده اند و مجداً ازدواج می نمایند تعلق می گیرد ؟

پاسخ ۵ : خیر

۶-آیا ثبت نام ازدواج از طریق پست امکان پذیر می باشد ؟

پاسخ ۶ : خیر‌، متقاضی صرفاً از طریق این سامانه امکان ثبت نام دارد .

۷ – آیا استفاده از تسهیلات ازدواج ، دارای محدودیت حداکثر سن می باشد ؟

پاسخ ۷ : خیر

۸-حداقل سن جهت دریافت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج چند سال می باشد ؟

پاسخ ۸ : برای دختران ۱۳ سال تمام شمسی و برای پسران ۱۵ سال تمام شمسی.

۹-آیا تسهیلات ازدواج به افراد کمتر از ۱۸ سال تعلق می گیرد ؟

پاسخ ۹ : بلی لیکن وام به ولی یا قیم قانونی وی پرداخت می گردد .

۱۰- پس از ثبت نام متقاضی و عدم مراجعه به موقع به شعبه تعیین شده ، در صورت حذف مشخصات آیا فرد می تواند

مجدداً ثبت نام نماید ؟

پاسخ ۱۰ : بلی  .

۱۱-آیا متقاضی پس از ثبت نام برای یک بانک می تواند ثبت نام خود را باطل و برای یک بانک دیگر ثبت نام نماید

پاسخ ۱۱ :  بله ، چنانچه پس از تاریخ تعیین شعبه از سوی بانک ، متقاضی به مدت دو هفته به شعبه مورد نظر مراجعه ننماید ، اطلاعات شخص از سامانه حذف و می تواند مجدداً ثبت نام نماید .

۱۲-پس از پذیرش متقاضی از طرف بانک، چه مدت زمانی برای تکمیل مدارک در نظر گرفته شده است ؟

پاسخ ۱۲ :  متقاضی پس از پذیرش از طرف بانک، حداکثر ۲ ماه فرصت جهت تکمیل مدارک مورد نیاز بانک دارد.بدیهی است پس از گذشت فرصت موصوف و عدم تکمیل مدارک مربوطه، نام متقاضی از سامانه ازدواج حذف می گردد تا امکان بهره مندی سایر متقاضیان در صف از تسهیلات مذکور و شفافیت عملکرد بانک هابه عمل آید. براین اساس، متقاضیان مذکور، با رعایت سایر شرایط سامانه ازدواج می توانند در صورت   تمایل و واجد شرایط بودن، نسبت به ثبت نام مجدد در سامانه اقدام نمایند.

۱۳-علت عدم امکان ثبت نام در سامانه ازدواج یک استان مشخص چیست ؟

پاسخ ۱۳ : در صورت اتمام اعتبار بانکهای یک استان و یا افزایش بیش از حد مراجعین به بانکهای استان مورد نظر ، امکان ثبت نام برای متقاضی جدید میسر نمی باشد . لذا متقاضی می بایست در فـــرصتهای بعدی برای ثبت نام به سامانه مراجعه نماید .

۱۴-آیا می توانم بانک انتخابی خود را در سامانه تغییر داده و بانک دیگری را انتخاب نمایم ؟

پاسخ ۱۴ :  بله ، با ایجاد امکانات جدید متقاضیان می توانند نسبت به تغییر بانک و هر نوع ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند .

۱۵-فرصت ثبت نام در سامانه  قرض الحسنه  ازدواج ، جهت دریافت وام ازدواج حداکثر چه مدت می‌باشد ؟

پاسخ ۱۵ : متقاضیان تسهیلات قرض الحسنه ازدواج فقط از تاریخ وقوع عقد تا پایان سال بعد فرصت استفاده از تسهیلات موصوف را دارند .

۱۶-آیا با توجه به گذشت بیش از دو سال از زمان عقد می توانم جهت ثبت نام دریافت قرض الحسنه ازدواج اقدام نمایم ؟

پاسخ ۱۶ : خیر ، حداکثر مدت زمان تعیین شده جهت ثبت نام دریافت قرض الحسنه ازدواج همان سال ﴿سالی که وقوع عقد در آن صورت گرفته ﴾ و سال آینده می باشد .

۱۷-اینجانب در هفته قبل ثبت نام کرده ام لیکن شعبه مورد نظر از سوی سایت مشخص نشده است؟

پاسخ ۱۷ : این امر هنگام مراجعه همزمان تعداد زیادی از متقاضیان ازدواج به سایت ازدواج اتفاق می افتد که با توجه به کثرت

متقاضیان در مقاطع مختلف و محدودیت منابع قرض الحسنه بانکی (در کنار کثرت تکالیف قرض الحسنه ابلاغی به بانک ها)،

تعیین شعبه از سوی بانک عامل با تاخیر مواجه خواهد شد.

۱۸- با توجه به ثبت نام در سامانه و تایید کدملی ،  بانک عامل نسبت به تعیین شعبه اقدام نکرده است؟

پاسخ ۱۸ : به علت کثرت متقاضیان در سامانه قرض الحسنه ازدواج و همچنین محدودیت منابع بانکی تعیین شعبه و پرداخت تسهیلات با کندی صورت خواهد پذیرفت و متقاضی می باید صرفاً با مراجعه به سامانه مذکور در صورت تعیین شعبه با مراجعه به بانک مذکور جهت تشکیل پرونده و طی مراحل مربوطه نسبت به اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج اقدام نماید.

۱۹- شرایط لازم جهت ضامن در زمان اخذ تسهیلات قرض الحسنه ازدواج کدام است؟

پاسخ ۱۹ : در خصوص اخذ ضامن جهت بهره مندی از تسهیلات مذکور ، حسب مصوبه شورای پول و اعتبار برای تسهیلاتکمتر از مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال یک ضامن معتبر کافیست که تشخیص ضامن معتبر بر عهده بانک عامل می باشد.

۲۰ -آیا ثبت نام از من و همسرم در دو بانک و یا دو شهر امکان پذیر می باشد ؟

پاسخ ۲۰ : به منظور تسهیل و تسریع در اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج بهتر است متقاضی و همسر وی در یک بانک و یک شهر ( محل سکونت مرد ) ثبت نام نمایند .

۲۱-آیا اینجانب به وکالت از طریق متقاضی مربوطه می توانم جهت دریافت تسهیلات ازدواج در سایت ثبت نام کرده و تسهیلات ازدواج دریافت نمایم ؟

پاسخ ۲۱ : جهت ثبت نام می بایستی کلیه اطلاعات متقاضی در سـامانه درج شود لیکن در صورت دارا بودن وکالتنامه معتبر وکیل می تواند جهت دریافت تسهیلات به بانک مراجعه و تسهیلات را دریافت نماید .

۲۲- آیا به عنوان متقاضی ساکن خارج از کشور ، می توانم جهت دریافت وام ازدواج ثبت نام نمایم ؟

پاسخ ۲۲ : بلی ، در صورت ارائه  گواهی ازدواج که از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور صادر شده و ممـهور به مـهر کنسولگری ایران نیز گردد ( به عنوان سـند ازدواج ) می‌توانید ثبت نام نمایید .

۲۳-آیا تسهیلات ازدواج به اقلیتهای مذهبی تعلق می گیرد ؟

پاسخ ۲۳ : بلی ، ارائه اقرارنامه ازدواج یا هر مدرک مشابه که در سایر ادیان رسـمی توسـط مراکزاقلیت‌های دینی در داخل‌کشور مورد تایید قرار گیرد ، معادل عقدنامه تلقی گردیده واین متقاضیان نیز می توانند در سامانه ثبت نام کنند.

۲۴- آیا تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به اتباع خارجی تعلق می گیرد؟

پاسخ  ۲۴ :  حسب مصوبات بیست و نهمین صورتجلسه کمیسیون اعتباری مورخ ۱۶/۶/۱۳۹۳ اعطای تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به اتباع خارجی مورد تائید قرار نگرفت.

خیلی از کاربران سوال می پرسند که از کدام بانک ها می توان وام ازدواج گرفت ؟

بانکهایی که وام ازدواج می دهند در سامانه وام ازدواج بانک مرکزی و در ستون سمت چپ اسم آن ها مشخص است و در لیست زیر نیز نام این بانک ها را می توانید ببینید:

بانک ملت،بانک رفاه کارگران،بانک مسکن،بانک سپه،بانک کشاورزی،بانک ملی ایران،بانک تجارت،بانک صادرات ایران،پست بانک ایران،صندوق کارآفرینی امید،بانک پارسیان،بانک سامان،بانک قرض الحسنه مهر ایران،بانک انصار،بانک گردشگری،بانک دی،بانک قرض الحسنه رسالت،بانک توسعه تعاون،بانک ایران زمین،بانک حکمت ایرانیان،موسسه اعتباری کوثر،بانک پاسارگاد،بانک آینده،بانک اقتصاد نوین،بانک قوامین،موسسه اعتباری عسکریه،بانک شهر،بانک سینا،موسسه اعتباری نور،بانک توسعه صادرات،بانک مشترک ایران و ونزوئلا

توجه داشته باشید که قبلا از ثبت نام وام ازدواج خود حتما به یکی از شعب آن بانک مراجعه نمایید و از وضعیت پرداخت وام ازدواج در آن بانک ها اطلاع حاصل نمایید

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار