• ۱۱۲۵ بازدید
  • تیر ۲۶, ۱۳۹۸
پیگیری وضعیت ثبت نام کارت ملی هوشمند

ثبت نام و دریافت کارت هوشمند ملی از دغدغه های این روزها شده است. کارت هوشمند ملی یکی از ابزارهای دولت الکترونیک برای راحت شدن امور اداری و بانکی بوده و الزامیست. در این مطلب می خواهیم نحوه ثبت نام و  مراحل دریافت کارت هوشمند ملی را با شما به اشتراک بگذاریم و همچنین راه حلی برای پیگیری وضعیت ثبت نام کارت هوشمند ملی ارائه دهیم. در ادامه این مطلب با آنی یار همراه ما باشید.

در مطالب گذشته راهنمای ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان ، شرایط و مدارک لازم برای دریافت وام مسکن در سال ۹۸ و نحوه محاسبه قیمت بیمه شخص ثالث را با شما همراهان به اشتراک گذاشتیم و امیدواریم که مورد توجه شما عزیزان قرارگرفته باشد.

تقریباً تمامی کشورهای حوزه خلیج فارس و اکثر کشورهای خاور دور پروژه کارت ملی هوشمند را شروع کرده‌اند. در آسیا کشورهایی مثل مالزی، سنگاپور و هنگ‌کنگ در این زمینه، پیشرو بوده‌اند و هم اکنون کارت ملی هوشمند دارند و می‌توانند از این کارت برای ارائه خدمات مختلف بر اساس نیاز و امکانات موجود استفاده کنند  اما نکته مشترک در اکثر موارد، شناسایی و تصدیق هویت بصورت دیجیتال است.

در ایران سازمان ثبت احوال، کارت ملی هوشمند را با هدف تسهیل فرآیند شناسایی، تصدیق هویت و حفظ امنیت اطلاعات فردی هر شهروند برای ورود به فضای مجازی و مبادله‌ی خدمات الکترونیکی و استفاده در مجامع اداری ارائه کرده است.

برای اقدام به ثبت نام ابتدا به سایت سازمان ثبت احوال به نشانی  (www.ncr.ir) وارد شده و با زدن دکمه سامانه ی ثبت نام کارت هوشمند ملی پیش ثبت نام را انجام دهید. جهت دریافت کارت ملی هوشمند مراحل زیر انجام می پذیرد:

پیش ثبت نام

۱- ورود شماره ملی و سریال شناسنامه

۲- ورود مشخصات فردی

۳- انتخاب زمان و مکان تکمیل ثبت نام

۴- پرداخت وجه ثبت نام

۵- چاپ برگه پیش ثبت نام

تکمیل ثبت نام

۱- تکمیل اطلاعات نشانی و کدپستی و تلفن ثابت و همراه متقاضی

۲- چاپ رسید تکمیل ثبت نام

۳- احراز اطلاعات مدارک با متقاضی

۴- عکس برداری از چهره

۵- اسکن اثر انگشتان

۶- اسکن مدارک

۷- تایید ثبت نام توسط مدیر دفتر

تولید کارت

۱-کنترل کیفیت داده های گردآوری شده

۲- تولید کارت

۳- ارسال کارت به دفتر ثبت نام

تحویل کارت

۱- اعلام وصول کارت در دفتر تحویل

۲-اسکن اثر انگشت به منظور تایید هویت شهروند

۳- فعال سازی کارت

۴- تحویل کارت به شهروند

پس از مراحل پیش ثبت نام و تکمیل ثبت نام در صورت طولانی شدن مراحل تحویل کارت جهت پیگیری وضعیت ثبت نام کارت هوشمند ملی با آنی یار همراه باشید.

پس از ورود به سایت سازمان ثبت احوال به نشانی  (www.ncr.ir)  و زدن دکمه سامانه ی ثبت نام کارت هوشمند ملی مطابق تصویر گزینه پیگیری وضعیت را انتخاب نمایید.

پیگیری وضعیت

در صفحه بعد دو قسمت (پیگیری با کد رهگیری ثبت نام، پیگیری با کد ملی) مشخص است  که به سلیقه خود یکی از بخشها را انتخاب نموده و موارد خواسته شده اعم از کد پیگیری ثبت نام، شماره ملی، شماره سریال شناسنامه و تاریخ تولد را وارد کرده و دکمه ادامه را بزنید.

پیگیری وضعیت ثبت نام کارت هوشمند ملی

در انتها پیغامی مشاهده می شود که نشان دهنده وضعیت فعلی کارت ملی هوشند است.

پیگیری وضعیت ثبت نام کارت هوشمند ملی

[تعداد: 1   میانگین: 1/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار