• ۵۱۳ بازدید
  • تیر ۲۹, ۱۳۹۸
صفر تا صد انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

مهمترین بخش از کنکور کارشناسی ارشد بوده و دریافت مشاوره و نحوه انتخاب رشته موفق می تواند شرایط این دوره را به طور کامل تغییر دهد. در این مطلب آنی یار به آموزش نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد خواهیم پرداخت. در ادامه با ما همراه باشید.

 

در خصوص موارد تحصیلی مشاوره با شماره ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳و  ارائه نمی گردد این پست صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد .

 

در مطالب گذشته راهنمای ثبت نام ضمن خدمت فرهنگیان ، امکان اقامت داوطلبان قبول شده دکتری دانشگاه آزاد فراهم شد و نحوه یافتن تاریخ ،زمان و آدرس محل مصاحبه آزمون دکتری تخصصی ۱۳۹۸ را با شما همراهان به اشتراک گذاشتیم.

کنکور کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد سه سال است که به صورت یک پارچه توسط سازمان سنجش در یک آزمون واحد برگذار می گردد و داوطلبان نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد را در یک کارنامه واحد تحت عنوان کارنامه کارشناسی ارشد مشاهده می نمایند. انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد جداگانه از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد (azmoon.org) انجام می شود که ما در این مقاله با ارائه نکات مهم و مشاوره کاربردی نحوه انتخاب رشته موفق را با شما به اشتراک می گذاریم.

نکات مهم در انتخاب رشته کارشناسی ارشد

هر سال داوطلبان زیادی در آزمون ورودی دانشگاهها شرکت می کنند و بعد از حدود دو ماه کارنامه نتایج اولیه آزمون خود را دریافت می کنند. تحلیل صحیح در نتایج اولیه این آزمون برای انتخاب رشته و گزینش بعدی مهم وسرنوشت سازاست.

اما نحوه تحلیل این کارنامه ها بستگی به اطلاعات و تجربه افراد شرکت کننده داشته و اگر اشتباهی در دریافت اطلاعات و یا راهنمایی به وجود آید ممکن است داوطلب را از انتخاب رشته ناامید و یا منصرف و گمراه کند.

چند اشتباه رایج

چند اشتباه رایج

عدم انتخاب رشته‌های متناسب با رتبه داوطلب که شاید این اشتباه بدترین و مهمترین بین آنها باشد. فراموش نکنید بازه مطلوب و متناسب با رتبه خود باید انتخاب شود، در غیر اینصورت فرصت انتخاب رشته خود را از دست می‌دهید. انتخاب این بازه مناسب نیاز به اطلاعات آماری داشته که در دسترس همگان نیست.

– با توجه به اینکه نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد براساس علاقمندی داوطلب است، این مطلب به خوبی توسط انتخاب رشته کنندگان تفهیم نشده و گروهی در ترتیب کردن رشته های مورد تقاضای خود دچار اشتباه می‌شوند.

عدم آشنایی صحیح از سهمیه ثبت نامی در آزمون کارشناسی ارشد ، امتیازات و نحوه تخصیص معدل.

عده ای از داوطلبان که رتبه خود را اصطلاحا درخشان نمی بینند، با جمع زدن ظرفیت پذیرش یک یک دانشگاههای مورد انتخاب رشته و محاسبه فاصله رتبه خود از عدد بدست آمده، از انتخاب رشته منصرف می شوند. اشتباه این داوطلبان از آنجایی ناشی می‌شود که آنها با نحوه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاهها آشنایی ندارند .

با توجه به رتبه ای که گرفته‌ام احتمال قبولی من چقدر است؟

با توجه به رتبه ای که گرفته‌ام احتمال قبولی من چقدر است؟

احتمال قبولی هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته بسیار بستگی به نفرات رتبه های قبلی خود دارد. اگر یک به یک رتبه های قبل از شما انتخاب رشته کنند، آنها در اولویت قبولی قرار دارند. به عبارت دیگر هرچقدر نفرات قبل از شما از انتخاب رشته منصرف شوند و یا اشتباه انتخاب رشته کنند و یا بعضی از موقعیت ها را نادیده بگیرند این فرصت برای شما باقی می ماند.

با توجه به رتبه ای که گرفته ام چگونه انتخاب رشته کنم؟

– ابتدا بازه ی مناسب (حداقل احتمال قبولی تا حداکثر احتمال قبولی) را انتخاب کنید.

– با توجه به بهترین رتبه های گرایش های خود و بر اساس علاقه مندی و اعتبار دانشگاه ها، رشته ها را مرتب کنید.

چگونه از سایت انتخاب رشته استفاده کنم؟

ابتدا به سایت azmoon.org مراجعه کرده و گزینه ” سامانه های ثبت نام و انتخاب رشته ” را انتخاب نمایید .

سامانه های ثبت نام و انتخاب رشته

در صفحه باز شده روی لینک انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۸ کلیک کنید .

انتخاب رشته آزمون کارشناسی ارشد سال 1398دفترچه راهنمای ثبت نام

در صفحه بعد پس از وارد کردن اطلاعات درخواستی ، روی دکمه ” ورود ” کلیک کنید .

سامانه های ثبت نام و انتخاب رشته

نکته ۱ : برای اطلاع از نحوه دریافت شناسه و رمز مقاله هزینه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸ را مطالعه نمایید .

نکته ۲ : کد دسترسی به انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد در انتهای کارنامه اولیه داوطلب درج شده است .

در صفحه پیش رو،  میز کار داوطلب به نمایش در می آید .

در بخش اول ، مراحل انتخاب رشته و نکات امنیتی نشان داده شده است .

مراحل انتخاب رشته و نکات امنیتی

در بخش دوم اطلاعات ثبت نامی و کد رشته امتحانی داوطلب نشان داده شده است.

مراحل انتخاب رشته و نکات امنیتی

در در بخش سوم امکان انتخاب رشته محل های مورد علاقه داوطلب به ترتیب اولویت امکان پذیر است . بدین منظور می بایست رشته گرایش مورد نظر خود را از لیست رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مندرج در دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده و کد ۵ رقمی مربوط به آن را در کادر اول وارد نمایید . کادر دوم نیز مربوط به کد محل دانشگاهی مورد علاقه داوطلب می باشد که در ذیل هر رشته گرایش درج شده است . به محض تکمیل این دو کادر شماره اولویت داوطلب ، نام رشته گرایش و نام محل به طور خودکار به نمایش در می آید . حال کافی است بر روی گزینه ” انتخاب ” کلیک کنید تا رشته محل انتخابی به فرم انتخاب رشته شما اضافه شود .

انتخاب رشته محل های مورد علاقه داوطلب

حال باید روی گزینه ” مرحله بعد ” کلیک کنید.

انتخاب رشته محل های مورد علاقه داوطلب

در صفحه باز شده پیش نمایش فرم انتخاب رشته شما نشان داده می شود که در صورت تایید نهایی می توانید کد رهگیری خود را دریافت نمایید .

پیش نمایش فرم انتخاب رشته

نکات مهم در موقع انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ۹۸

۱- هنگام استفاده از سایت کارنامه ی خود را همراه داشته باشید.

۲- ابتدا کلمه ی کاربری و رمز عبور شخصی برای خود تعریف کنید.

۳- پس از تایید کلمه ی کاربری در رمز عبور شما توسط سایت وارد سیستم شده و مشخصات لازم را از کارنامه وارد سیستم شده و مشخصات لازم را از کارنامه وارد سایت کنید.

۴- پس از وارد کردن مشخصات، گزارش و نتیجه را در همان زمان می توانید روی صفحه ی نمایش خود داشته باشید.

خطاها در زمان انتخاب رشته

– داوطلبی که با رتبه ی واقعی خود انتخاب رشته نکرده باشد.

– داوطلبی که بدبینانه انتخاب رشته کرده باشد.

– داوطلبی که بدون توجه به رتبه خود، انتخاب رشته ی خیلی خوشبینانه (رویایی) انتخاب رشته کرده باشد.

– داوطلبی که از گرایش های با کمترین احتمال قبولی انتخاب رشته کرده باشد.

شما می توانید ۱۰ انتخاب اول خود را رویایی و ۱۰ انتخاب آخر خود را بدبینانه استخراج کرده و به گزینه های خود بیافزایید.

۸ نکته کلیدی قبل از انتخاب رشته

۱٫قبل از انتخاب رشته با خانواده و مشاوران آگاه مشورت کنید.۵٫ انتخاب اول با انتخاب آخر از نظر اولویت نمره تفاوتی ندارد، سعی کنید اولویت شما بر اساس استعداد و علاقمندی تان، رشته و دانشگاهی که انتخاب می کنید، باشد.
۲٫ در انتخاب رشته با توجه به استعداد، توانایی، علاقه و شناخت خود، خودتان تصمیم آگاهانه بگیرید، زیرا ممکن است تغییر یا انتقال رشته برای شما مقدور نباشد.۶٫رشته شبانه و پیام نور شهر خود یا شهرهای نزدیک را انتخاب نمایید زیرا اولاً سهمیه اختصاص یافته برای شما بیشتر است و ثانیاً امکانات خوابگاهی در دانشگاه های شبانه وجود ندارد.
۳٫ دفترچه راهنمای انتخاب رشته را خودتان به دقت مطالعه کنید و هنگام دریافت برگه انتخاب رشته با اطلاعیه ها و نکاتی که سازمان سنجش یا دانشگاه ها در مورد ظرفیت و شرایط پذیرش منتشر می کنند توجه نمایید.۷٫ شانس خود را در انتخاب رشته های شبانه، غیرانتفاعی، پیام نور و نیمه حضوری امتحان کنید زیرا در صورت عدم ثبت نام و ادامه تحصیل در سال آینده از شرکت در کنکور سراسری محروم نخواهید ماند.
۴٫ براساس نمره و رتبه خود انتخاب رشته نمایید زیرا انتظار بالای شما ممکن است باعث از دست دادن موقعیت های دیگر باشد که در آینده به راحتی نتوانید بدست آورید.۸٫ فقط با افراد خبره و آگاه که با شرایط و نحوه پذیرش دانشجو طبق دفترچه راهنمای انتخاب رشته امسال آشنایی کامل دارند مشورت نمایید. زیرا هر سال نحوه گزینش شرایط پذیرش در بعضی از رشته ها تغییر می کند.

منبع :(azmoon.org)

 

مطالب بالا براساس سوالات متداول انتخاب رشته ارشد که به کارشناسان آنی یار ارسال شده تنظیم شده است امید است با مطالعه دقیق جواب بسیاری از سوالات خود را بدست آورده باشید. ظمنا شماره

۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ و ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ جهت مشاوره رایانه و تلفن همراه می باشد.

[تعداد: 2   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار