• ۳۱۰ بازدید
  • مرداد ۱۲, ۱۳۹۸
فیس‌ اپ و حریم خصوصی در اینترنت

به تازگی یک اپلیکیشن یا برنامه موبایل به نام فیس‌ اپ، که با ایجاد تغییرات در عکس چهره اشخاص، عکس آنها را پیر یا جوان می‌کند، با استقبال گسترده رو به رو شده است. ما در این مطلب آنی یار قصد داریم به معرفی اپلیکیشن فیس اپ پرداخته و نحوه استفاده و حریم خصوصی اینترنت در فیس اپ را توضیح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

آخرین مطالب آنی یار با موضوعات دلایل محدودیت فالو در اینستاگرام ، روش های تامین امنیت پیج اینستاگرام ، جلوگیری از تگ شدن در اینستاگرام و آرشیو کردن پست ها در اینستاگرام ، دلایل کار نکردن استوری اینستاگرام و راه های تهیه پشتیبان از اینستاگرام را پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید.

هزاران نفر از کاربران شبکه‌های اجتماعی، عکس‌های چهره خود را در حالیکه پیر یا جوان شده است، در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند. اما از چند روز پیش که موضوع استفاده از این ابزار ادیت چهره مطرح شده است، نگرانی‌هایی هم درباره مقررات و شرایط استفاده از آن هم بالا گرفته است.

این اپلیکیشن به طور گسترده با استقبال رو به رو شده است. اما به راستی چه تعداد از افراد مقررات استفاده از آن را خوانده‌اند؟

این اپلیکیشن به طور گسترده با استقبال رو به رو شده است. اما به راستی چه تعداد از افراد مقررات استفاده از آن را خوانده‌اند؟

منتقدان این اپلیکیشن می‌گویند که شرکت تولید کننده این اپلیکیشن که یک شرکت روسی است، با اطلاعات کاربران “برخوردی بی‌ملاحظه” دارد اما فیس‌اَپ در یک بیانیه اعلام کرد که اغلب عکس‌ها از سرور این شرکت تا حداکثر ۴۸ ساعت پس از آپلود، حذف می‌شود.

این شرکت همچنین می‌گوید که فقط عکس‌هایی آپلود می‌شود که بوسیله کاربر برای تغییر و ادیت انتخاب شده است و عکس دیگری آپلود نمی‌شود.

فیس‌اَپ چیست؟

فیس‌اَپ اپلیکیشن جدیدی است. دو سال پیش یک نسخه از آن که “فیلترهای اقوام و نژادهای مختلف” را به عکس‌ها می‌داد به بازار آمده بود. اما این ابزار که چهره نژادهای مختلف را به نژادهای دیگر تبدیل می‌کرد به شدت با انتقاد رو به رو شد، به طوری که طراحان آن مجبور شدند، فعالیت آن را متوقف کنند.

اپلیکیشن تازه، نه فقط سن افراد را تغییر می‌دهد و آنها را جوان یا پیر می‌کند، بلکه می‌تواند روی چهره افراد لبخند و خنده بنشاند و یا اینکه صورت‌ها را آرایش کند یا مدل موهای افراد را تغییر دهد.

این اپلیکیشن روی پرتره‌های نقاشی شده هم کار می‌کند و آنها را تغییر می‌دهد

این اپلیکیشن روی پرتره‌های نقاشی شده هم کار می‌کند و آنها را تغییر می‌دهد

این تغییرات به کمک هوش مصنوعی (artificial intelligence) انجام می‌شود. این اپلیکیشن یک الگوریتم از تصویر چهره شما گرفته و با انطباق آن بر اساس سایر عکس‌ها عکس جدید را تولید می‌کند.

این نرم افزار این امکان را ایجاد می‌کند که طوری چهره افراد را خندان کند که دندانهایشان مشخص شود و در عین حال خطوط اطراف لب، چانه و گونه‎ها هم کاملا طبیعی باشد.

اما مشکل چیست؟

نگرانی‌ها وقتی بالاگرفت که یوشوآ نوزی (Joshua Nozzi) یک طراح اپلیکیشن، در توییتی نوشت که “اپلیکیشن فیس‌ اپ بدون اجازه کاربران همه عکس‌های آنها را از روی گوشی‌های هوشمند جمع‌آوری می‌کند.”

البته او روز بعد توییت خود را حذف کرد و ادعای خود را رد کرد اما همین اشاره کافی بود که نگرانی‌ها افزایش پیدا کند. به هر حال، یک کارشناس امنیت سایبری فرانسوی که از نام مستعار الیوت اندرسون استفاده می‌کند، درباره ادعای آقای نوزی تحقیق کرد و دریافت که چنین آپلود فله‌ای عکس‌ها انجام نمی‌شود و فقط عکس‌های خاصی که خود کاربران تصمیم می‌گیرند و بوسیله فیس‌ اپ آپلود می‌شود.

 

فیس اپ نرم افزار تغییر چهره یا ابزار جاسوسی

مدیر اجرایی فیس‌اَپ در بیانیه‌ای اعلام کرده که: “فقط عکس‌هایی که خود کاربران آپلود کنند وارد سرور می‌شود.

 

استفاده برای تکنولوژی تشخیص چهره
اما نگرانی‌هایی هم درباره استفاده این اپلیکیشن از کاربرد تشخیص چهره که در گوشی‌های هوشمند جدید به کار می‌رود و نوعی پسورد استفاده از گوشی و اپلیکیشن‌های مختلف است مطرح شده است.
منتقدان گفته‌اند که در این صورت حتی اگر عکس اشخاص از سرور حذف شود ممکن است الگوریتم چهره آنها باقی بماند و برای چنین مقاصدی استفاده شود. رئیس اجرایی فیس‌اَپ این مساله را رد کرد و گفت که از الگوریتم عکس‌ها “فقط برای ادیت و ایجاد تغییرات در آن استفاده می‌شود.

فیس‌اَپ به جز تغییر سن عکس کاربران، تغییرات دیگری هم روی چهره افراد ایجاد می‌کند؛ مثلا لبخند به چهره افراد می‌اورد

فیس‌اَپ به جز تغییر سن عکس کاربران، تغییرات دیگری هم روی چهره افراد ایجاد می‌کند؛ مثلا لبخند به چهره افراد می‌آورد.

سرور فیس‌اَپ در آمریکاست نه روسیه

فیس‌اَپ یک شرکت روسی است که مرکز آن در شهر سن پترزبورگ است اما در جاهای مختلف دنیا دفتر دارد. اما سرورهای فیس‌اَپ در آمریکا قرار دارد. سوال‌هایی مطرح شده است درباره اینکه چرا فیس‌اَپ که تغییرات عکس‌ها را روی گوشی کاربران انجام می‌دهد لازم است که عکس‌ها را اصولا روی سرور خود آپلود کند؟

 

سرور فیس‌اَپ در آمریکاست نه روسیه

یک محقق امنیت اینترنت معتقد است که این مساله برای فیس‌اَپ، فقط مزیت تجاری و رقابتی دارد. این کارشناس هم می‌گوید که علائمی از فیشینگ در این اپلیکیشن ندیده است اما تاکید کرده که کاش گزینه‌ای بود که کاربران می‌توانستند خودشان عکس‌ها را بعد از تغییر از سرور پاک کنند. نگرانی‌هایی هم درباره استفاده تجاری فیس‌اَپ از عکس‌های کاربران و قید شدن این مساله در مقرارت و شرایط استفاده از اپلیکشن مطرح شده است. مقرراتی که اغلب کاربران بدون خواندن با آن موافقت می‌کنند.

اما لانسی اولانوف، سردبیر سایت تکنولوژی “لایف‌وایر“، در واکنش به این نگرانی برای مثال به مقررات توییتر اشاره کرده و یادآوری کرده که “دقیقا مشابه چنین شرایطی” را دارد.

وزیر ارتباطات ایران هم در اینستاگرام خود چند عکس تغییریافته بوسیله فیس‌اَپ را منتشر کرد و نوشت: "شما می‌دونید چه خبره؟... بیش از ده عکس از افراد مختلف از پیری خودم دریافت کردم. یک اَپ فراگیر شده یا دوست دارن زود پیر بشم؟"

وزیر ارتباطات هم در اینستاگرام خود چند عکس تغییریافته بوسیله فیس‌اَپ را منتشر کرد و نوشت: “شما می‌دونید چه خبره؟… بیش از ده عکس از افراد مختلف از پیری خودم دریافت کردم. یک اَپ فراگیر شده یا دوست دارن زود پیر بشم؟”

 

امنیت سایبری یکی از موضوعاتی است که در سال‌های اخیر به آن توجه قابل ملاحظه‌ای شده و با نگاهی به اخبار دنیای تکنولوژی کمتر ماهی است که خبری در زمینه نفوذ و انتشار مشخصات حساب‌های کاربران منتشر نشود.

 

تصاویر پیری بازیگران ایرانی با فیس اپ که این روزها در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود.

 

دانلود برنامه فیس اپ

                   دانلود برنامه فیس اپ

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار