• ۲۵۹ بازدید
  • مرداد ۲۰, ۱۳۹۸
ارز دیجیتال پیمان با پشوانه طلا

ارزهای دیجیتال بسیاری همچون بیت کوین، اتریوم، TRX، XRP و…دنیای ارز دیجیتال را در نوردیده‌اند و کیف پول مخصوص به خود را دارند و استخراج می‌شوند. حال با توجه به احتمال نقل و انتقال مالی اروپا از طریق ارز دیجیتال این نیاز برای ایران نیز به وجود آمده تا ارز دیجیتال ملی و ایرانی داشته باشد. در این مطلب از آنی یار به ارز دیجیتال ایرانی با پشتوانه طلا به نام پیمان می پردازیم، با ما همراه باشید.

آخرین مطالب آنی یار در حوزه ارز دیجیتال با موضوعات ناگفته های ارز دیجیتال فیسبوک – لیبرا Libra ، انواع و کاربردهای ارز دیجیتالی ، معرفی ارز دیجیتال بیت کوین bitcoin ، معرفی ارز دیجیتال دوج کوین – dogecoin ، همه چیز درباره ارز دیجیتال اتریوم – ethereum و آشنایی با ارز دیجیتال زد کش – Zcash را پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید.

 

آیین نامه فرآیند استخراج رمز ارز ابلاغ شد

 

آشنایی با ارز دیجیتال پیمان
جمهوری اسلامی ایران به تازگی یک نوع ارز دیجیتال با پشتوانه‌ی طلا ارائه کرده‌است که آن را ارز دیجیتال پیمان نامیده‌اند. این ارز دیجیتال ثمره‌ی فعالیت چهار بانک ملی، ملت، پاسارگاد و پارسیان و شرکت ققنوس می‌باشد.

بر اساس گزارش مدیر شرکت ققنوس، ولی الله فاطمی، ارز دیجیتال پیمان دارایی‌های بانک‌ها را توکنایز خواهد کرد. توکن می‌تواند مانند یک کیف پول و کانال دارایی، در درون چرخه‌ی اقتصادی عمل کند. همچنین آن‌ها قصد دارند با استفاده از به کارگیری تکنولوژی، در این زمینه تراکنش‌های بانکی را سرعت بخشند.

شرکت ققنوس می‌گوید: برای شروع، یک بیلیون واحد ارز دیجیتال پیمان ارائه شده است و در آینده‌ی نزدیک این ارز دیجیتال برای خرید و فروش بر روی ایران فرابورس، در دسترس قرار خواهد گرفت.

در واقع تفکری که در پس این قضیه وجود دارد این است که ایران ارز دیجیتال پیمان را ارئه می‌کند تا با حمایت دولت، این ارز دیجیتال به رسمیت شناخته شود و راهی باشد برای گریز از تحریم‌های ایالات متحده، چرا که تحریم‌ها مانع از این میشود که ایران و شهروندان ایرانی بتوانند به انجام معاملات با سایر کشورهای جهان بپردازند. به طور مثال به علت تحریم‌های موجود، سوئیفت ایران را از استفاده از خدماتش محروم کرده است.

 

ارزهای دولتی پشتیبان، به عنوان جایگزینی برای سوئیفت
ایران برای جبران تحریم‌ها در سال گذشته، برنامه‌هایی برای ارائه‌ی ریال رمزنگاری شده اعلام کرد و بلافاصله بعد از دوره‌ی دوم تحریم‌ها رئیس بانک مرکزی اعلام کرد که جایگزینی برای سوئیفت ارائه می‌شود. چند هفته بعد ایران قراردادی را برای همکاری در بلاک‌چین روسیه و ارمنستان امضا کرد.

در فاز یک ارائه‌ی ارزهای دیجیتال دولتی، تنها برخی از ارگان‌ها از قبیل بانک‌های تجاری می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. در فاز دوم آن افراد دیگر نیز می‌توانند از آن استفاده نمایند.

همانطور که می‌دانید ایران برای پرداخت‌های بین المللی، صادرات یا پرداخت هزینه برای واردات از ارزهای دیجیتال حمایت نمی‌کرد. اما این حرکت می‌تواند ایران را بر اساس تکنولوژی بلاکچین در آینده، به سیستم پرداخت بین المللی متصل کند.

 

بانک مرکزی ایران قوانین مربوط به ارز دیجیتال را صادر میکند
پس از اینکه بانک مرکزی قوانین استفاده از ارز دیجیتال پیمان را ارائه داد، درست یک هفته بعد امکان استفاده از آن برای افراد مختلف فراهم می‌شود.

شرکت ققنوس با توجه به اینکه توکن اولیه‌ی ارزدیجیتال پیمان بر اساس طلا صادر می‌شود معتقد است که، می‌بایست ابتدا دارایی‌های ملکی به ویژه اموال بانک‌ها توکنایز شود و درفاز بعدی فرایند توکنایز کل دارایی‌ها را در بر بگیرد.

فاطمی می‌گوید، ارائه‌ی ارز دیجیتال پیمان با این هدف صورت گرفته است که ما بتوانیم داریی‌های منجمد را به چرخه‌ی اقتصاد مملکت وارد نمائیم و بتوانیم اقتصاد کشور را رونق بخشیم.

بسیاری از اقتصاددانان معتقدند که چنانچه دارایی‌های منجمد بتوانند قابلیت نقد پذیری پیدا کنند، ممکن است باعث به وجود آمدن تورم شود، اما عده‌ای دیگر معتقدند که چنانچه این نقدینگی‌ها در مسیر تولید به کار گرفته شوند، می‌تواند به تولید ارزش افزود ملی منجر شود و این باعث می‌شود که در راستای افزایش نقدینگی، تورم به وجود نیاید.

فاطمی بیان کرد که ما بانکداری الکترونیکی را بدون توجه به اثرات جانبی آن طراحی کردیم اما در مورد ارز دیجیتال باید به اثرات جانبی آن توجه بیشتری داشته باشیم. او می‌گوید، با توجه به اینکه بلاک‌چین ارزدیجیتال را یک ابزار بین المللی می‌داند، ما نیز باید بتوانیم به گونه‌ای از این بستر فراهم شده استفاده نمائیم که این فرصت برای ما تبدیل شود به راهی برای رشد و پیشرفت اقتصادی.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار