• ۲۷۹ بازدید
  • شهریور ۲, ۱۳۹۸
هفت کاربرد فلش USB که نمی‎دانستید

کاربردهای از فلش USB بیشتر از انتقال فایل بین دو کامپیوتریا بکاپ گرفتن است. فلش مموری ها کارهای بسیار زیاد و به مراتب مهم تر از انتقال فایل ها و یا ذخیره اطاعات را انجام می‌دهد. در این مطلب هفت کاربرد فلش USB که نمی‎دانستید را خواهیم گفت، با ما همراه باشید.
آخرین مطالب آنی یار با موضوعات ضوابط نظام وظیفه برای متقاضیان ادامه تحصیل دانشگاه ، نحوه دریافت کارت سوخت المثنی ، با صدور مجوز استخراج کسب و کارهای جدید شکل خواهند گرفت و روشهای جلوگیری از هک شدن و سرقت حساب بانکی را مطالعه نمایید.

 

هفت کاربرد فلش USB که نمی‎دانستید

کاربرد اول: قفل کردن و باز کردن قفل کامپیوتر با استفاده از درایو فلش USB
آیا دوست دارید مانند فیلم‎ها کامپیوتر خود را با استفاده از یک کلید فیزیکی قفل و یا باز کنید؟ با ابزار رایگان PREDATOR می‎توانید این کار را انجام دهید. PREDATOR یک درایو فلش USB را به یک دستگاه کنترل دسترسی یا به عبارتی به یک کلید برای کامپیوترتان تبدیل می‎کند. اگر درایو فلش را از کامپیوتر جدا کنید دستگاه شما قفل می‎شود و وقتی که آن را به کامپیوتر متصل کنید قفل کامپیوتر شما باز می‎شود.

 به این صورت دیگر نیاز به وارد کردن رمز نخواهید داشت. وقتی که درایو فلش را از کامپیوتر خارج می‎کنید، صفحه نمایش سیاه می‎شود و وقتی که آن را وارد می‎کنید صفحه نمایش به حالت اول باز خواهد گشت.

 

کاربرد  دوم: اپلیکیشن‎های قابل حمل
یکی از عجیب‏ترین چیزها درمورد یک نرم‎افزار این است که باید نصب شود اما با اپلیکیشن‎های قابل حمل این مشکل وجود ندارد. اپلیکیشن‎ها و گیم‎های قابل حمل به راحتی روی یک درایو فلش کپی می‎شوند و روی هر دستگاهی که آن‎ها را پشتیبانی کند اجرا می‎شوند. مرورگرها، ابزارهای ایمیل، اپلیکیشن‎های پیام‏رسان و گیم‎ها همه می‎توانند روی درایو فلش اجرا شوند.

این قابلیت به خصوص زمانی کاربرد دارد که شما چند اپلیکیشن دارید که می‎خواهید همه جا همراه خود داشته باشید و روی کامپیوترهای کتابخانه، کافی‎نت و مکان‎های عمومی دیگر از آن‎ها استفاده کنید.

 

کاربرد سوم: افزایش عملکرد با ReadyBoost

افزایش عملکرد با ReadyBoost

 

اگر سرعت درایو هارد دیسک کامپیوتر شما پایین است می‎توانید با استفاده از ReadyBoost آن را بهبود بخشید. وقتی که ReadyBoost را برای یک درایو فعال می‎کنید مانند یک حافظه نهان هارد درایو عمل می‎کند و فایل‎هایی که زیاد استفاده می‎شوند را به خاطر می‌سپارد. اگر خوانش از طریق درایو فلش سریع‎تر از هارد درایو باشد ویندوز حافظه نهان درایو فلش را می‎خواهند.

اگر درایو ۷۲۰۰+RPM داشته باشید عملکرد دستگاه شما پیشرفت چندانی نخواهد داشت. اگر درایو حالت جامد داشته باشید ویندوز نخواهد گذاشت که از ReadyBoost استفاده کنید زیرا سرعت حافظه نهان از SSD کمتر است. برای فعال کردن ReadyBoost روی درایو فلش خود در ویندوز اکسپلورر کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید و از گزینه‎های تب ReadyBoost استفاده کنید. ویندوز تنها در صورتی از ReadyBoost استفاده خواهد کرد که درایو فلش شما به اندازه‎ی کافی سریع باشد درنتیجه ممکن است این قابلیت روی بعضی از دستگاه‎ها غیرفعال باشد. درضمن برای استفاده از ReadyBoost باید یک درایو فلش با حداقل ۲۵۶ مگابایت فضای خالی داشته باشید.

 

کاربرد چهارم: بکاپ گیری با استفاده از Win32 Disk Imager

بکاپ گیری با استفاده از Win32 Disk Imager

 

یکی دیگر از کاربردهای درایو فلش USB بکاپ گرفتن از اطلاعات است. یک روش ساده برای این کار استفاده ازWin32 Disk Imager است. درحالی که Win32 Disk Imager معمولاً برای نوشتن دیسک ایمیج‎های قابل بوت برای درایوهای فلش استفاده می‎شود اما می‎تواند ایمیج نیز بسازد. تنها کافی است که این ابزار را نصب و اجرا کنید، درایو USB را وارد کنید، یک مقصد انتخاب کرده و Image File را بیابید. برای کلون کردن محتوای دیسک روی Read کلیک کنید. اگر نیاز به بازگردانی یک دیسک ایمیج دارید، آن را یافته و روی Write کلیک کنید.

 

کاربرد پنجم: ذخیره کردناسناد مسافرتی مهم
اگر زیاد سفر می‎کنید ممکن است برایتان پیش آمده باشد که اسناد خود را گم کنید. ویزاها، تأییدیه رزرو و حتی پاسپورت گاهی گم می‎شود. اگر کارکنان فرودگاه اشتباهی انجام دهند، قرار دادن اسناد مهم در کیف اشتباهی می‎تواند مشکلات بسیار بزرگی را ایجاد کند.

یک راه حل این است که تمام اسناد سفر را در یک درایو فلش USB قرار دهید و آن را با خود حمل کنید. شما همچنین می‏توانید تصویر اسکن شده‎ی پاسپورت خود را در آن قرار دهید تا اگر در جایی به شماره‎های آن نیاز داشتید و یا خواستید درخواست گم شدن پاسپورت خود را بدهید به آن‎ها دسترسی داشته باشید.

 

کاربرد ششم: نصب سیستم عاملها با فلش

نصب سیستم عاملها با فلش

 

دیسک ایمیج‎های USB قابل بوت از سیستم عامل‎ها می‎تواند برای نصب یک سیستم عامل جدید روی کامپیوتر صورت بگیرد. برای مثال کاربران ویندوز۱۰ می‎توانند با استفاده از یک ابزار خاص دیسک اینستالر USB قابل بوت بسازند. اگر مشکلی برای سیستم عامل پیش آمد می‎توانید از آن برای ریکاوری یا نصب دوباره‎ی ویندوز استفاده کنید.

شما همچنین می‎توانید تمام سیستم عامل‎های مبنی بر لینوکس را نیز از طریق USB نصب کنید. بعضی از این سیستم عامل‎ها نیاز به نصب روی کامپیوتر ندارند و از طریق درایو USB نیز اجرا می‎شوند.

 

کاربرد هفتم: اطمینان از امنیت اینترنت با سیستم عامل Tails Live
Tails یک سیستم عامل خوب است که از طریق درایو فلش اجرا شده و فعالیت‎های آنلاین شما را به صورت خصوصی نگاه می‎دارد. Tails امنیت و حریم شخصی شما را حفاظت می‎کند. هیچ ورودی در سیستم عامل ذخیره نمی‎شود. درضمن این نرم‎افزار فایل‎ها، ایمیل‏ها و پیام‎های شما را امن نگاه داشته و برای اطلاعات اینترنت شما از تور استفاده می‎کند.

هرگاه که از Tails روی درایو فلش استفاده کنید همه چیز از اول شروع شده و هیچ داده‎ای ذخیره نخواهد شد. به این وسیله امنیت و حریم شخصی شما به طور کامل حفظ خواهد شد. البته هنوز هم باید از یک رمز امن استفاده کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار