• ۱۴۶۲ بازدید
  • شهریور ۴, ۱۳۹۸
۱۰ روش برای مشاهده و دریافت قبوض از طریق اینترنت

یکی از اقدامات مفید در هر دولت روی آوردن به دولت الکترونیک است. در همین راستا قبوض کاغذی آب، گاز، برق و تلفن حذف و مشاهده و دریافت قبوض به شیوه های نوین انجام می شود. در این مطلب سعی شده تا با انواع روشهای مشاهده و دریافت قبوض از دریق اینترنت و پیامکی آشنا شویم، با ما همراه باشید.
پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات برترین سایت های دانلود نرم افزار رایگان ، هفت کاربرد فلش USB که نمی‎دانستید ، آشنایی با ابزار ipconfig و کاربردهای آن در ویندوز و صفحه لاک‌ اسکرین ویندوز ۱۰ خود را مدیریت کنید را مطالعه نمایید.

سالیان سال است که مشترکین آب، برق، گاز و تلفن صورت حساب خود را از طریق قبوض کاغذی دریافت می‌کنند که این اقدام هزینه‌های گزافی را به دولت تحمیل می‌کند.

این درحالی است که حدودا ۳۵ میلیون کنتور برق در کشور وجود دارد که قبض برای آن صادر می‌شود از طرفی با در نظر گرفتن ۳۵ میلیون کنتور آب و همین تعداد کنتور گاز و شاید چند برابر این رقم خط تلفن می‌توان هزینه قابل توجهی را برای صدور قبض‌های دوره‌ای تخمین زد.

در همین راستا چندی پیش آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات رقم صرفه جویی از محل حذف قبوض آب، برق، گاز و تلفن را ۱۴۴۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با جلوگیری از هدررفت این منابع می‌توان با آن کارهای بزرگی انجام داد.

البته حذف قبوض کاغذی جزو برنامه‌های وزارت نیرو قرار دارد به طوری که مدیرکل مدیریت مصرف و امور مشترکان توانیر از توقف صدور قبوض کاغذی برای ۳۶ میلیون مشترک برق کشور از مهرماه امسال خبر داد و گفت: شماره تلفن همراه بیش از ۸۰ درصد مشترکان برق برای ارسال قبوض پیامکی و دیجیتال جمع‌آوری شده است.

لازم به ذکر است که برای دریافت شماره تلفن همراه مشترکان برای ارسال قبوض پیامکی ۴ روش درنظر گرفته شده است.

روش اول: از سوی ماموران قرائت کنتور پس از مراجعه به منازل به طوریکه با دریافت شماره تلفن همراه مشترک آن را در سامانه ثبت خواهند کرد.

روش دوم:  مشترکان با ارسال شماره شناسه اشتراک خود، اطلاعاتشان در سامانه ثبت خواهد شد و پس از این قبوض خود را به شکل پیامک دریافت خواهند کرد.

روش سوم: مشترکان با مراجعه به سایت شرکت توزیع در سراسر کشور می‌توانند نسبت به ثبت اطلاعات خود اقدام کنند.

روش چهارم: استفاده از اپلیکیشن بارگذاری شده در سایت‌های شرکت توزیع در سراسر کشور است به طوریکه مشترکان می‌توانند با استفاده از آن علاوه بر دریافت قبوض الکترونیکی، تمامی خدمات پس از فروش را از طریق این اپلیکیشن دریافت کنند.

10 روش برای مشاهده و دریافت قبوض از طریق اینترنت

در ادامه با درگاه های مختلف برای مشاهده و دریافت قبوض آب، گاز، برق و تلفن آشنا می شویم، با ما همراه باشید.

۱- درگاه پرداخت قبض شرکت پرداخت الکترونیک سداد  (https://sadad.shaparak.ir/billpayment)

درگاه پرداخت قبض شرکت پرداخت الکترونیک سداد

این درگاه متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سداد در مجموعه بانک ملی ایران است، بنابراین با خیال راحت می توان به آن اعتماد کرد.

۲- پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن همراه بام / سامانه بام / پیام رسان بله (https://bmi.ir)

پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن همراه بام / سامانه بام / پیام رسان بله

این سامانه متعلق به بانک ملی است و با ورود به آن می‌توان از طریق سایت یا اپلیکیشن‌های موجود اقدام به مشاهده و دریافت قبوض نمود.

۳- سامانه پرداخت قبض اینترنتی بانک ملت (https://bill.bpm.bankmellat.ir/bpgwchannel/)

پرداخت قبض بانک ملت

در این سامانه علاوه بر پرداخت قبض، امکان اطلاع از وضعیت قبض های پرداخت شده از طریق اینترنت، تلفنبانک، اپلیکیشن سکه و یا پایانه های فروشگاهی به پرداخت ملت وجود دارد. برای این کار از دکمه ”پیگیری وضعیت قبض“ استفاده نمایید.

۴- پرتال پرداخت قبض بانک پارسیان (https://bill.pec.ir)

پرتال پرداخت قبض بانک پارسیان

در پرتال پرداخت قبض پارسیان می توان قبض‌های آب، برق، گاز، شهرداری، مخابرات و … را به راحتی پرداخت کرد.

۵- راه‌های مشاهده و دریافت صورتحساب مشترکین تلفن همراه اول(https://www.mci.ir/bill-sms)

مشترکین تلفن همراه اول می‌‏توانند با ارسال یک پیام کوتاه (SMS) به شماره ۹۹۰۰۰۹ ، از قبض پایان دوره ، کارکرد میان دوره ، خلاصه قبض و خدمات ذکرشده در جدول ذیل به تفکیک موارد آبونمان ، مکالمه ، خارجه ، پیام‌کوتاه و …. مطلع شوند. مشترکین تلفن همراه اول می‌‏توانند درخواست خود را طبق فرمت های ذیل به سیستم BillingSMS ارسال نمایند و چند لحظه بعد، خدمات مورد نظربرای آن ها ارسال خواهد شد.

مشاهده و دریافت صورتحساب مشترکین تلفن همراه اول

توضیحات :
– اطلاعات قبض میان دوره به کارکرد علی الحساب مشترک قبل از پایان دوره جاری صورتحساب گفته می شود.

– در صورت درخواست قبض پایان دوره ، میان دوره و یا خلاصه قبض، شناسه قبض و پرداخت نیز به منظور استفاده از خدمات پرداخت های غیر حضوری بانک ها برای متقاضی ارسال خواهد شد.
– پیامک قبض پایان دوره به همراه شناسه قبض و شناسه پرداخت در هرماه برای تمامی مشترکین ارسال می گردد.

۶- مشاهده صورت حساب مشترکین گاز طبیعی (http://billing.nigc.ir/billing/gasAll.aspx)

برای مشاهده آخرین قبض و سوابق قبوض گاز، شماره اشتراک ۱۲ رقمی مندرج در قبض گاز را وارد نمایید.

پرداخت آخرین قبض(در صورت وجود مهلت پرداخت) از طریق همین صفحه و بدون نیاز به وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت و از طریق کارتهای عضو شبکه شتاب امکان پذیر می باشد.

۷- پرتال پرداخت قبوض بانک رفاه (http://www.refah-bank.ir/PayBills)

پرتال پرداخت قبوض بانک رفاه

۸- سامانه پرداخت قبض تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران (https://www.tci.ir/index.html#!/service/quickbill)

پرداخت قبض تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران

۹-مشاهده قبض ایرانسل و دریافت قبض ایرانسل (www.irancell.ir)

دریافت صورت حساب از طریق اینترنت
مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل ازطریق وب سایت ایرانسل و بااقدام به پرداخت قبوض تلفن همراه خود کنند.

برای استفاده از این روش کافیست به سیستم درخواست صورت‌حساب وارد شده و نوع صورت‌حساب مورد نظر خود را از میان گزینه‌های موجود، شامل آخرین صورت‌حساب، صورت‌حساب کلی و صورت‌حساب فوری انتخاب کنید.

استفاده از تلفن گویای ۸۷۳۴-۰۲۱ نیز یکی دیگر از راه‌های پرداخت قبوض تلفن همراه مشترکان سیم‌کارت‌های دائمی ایرانسل به شمار می‌رود.

دریافت قبض با اس ام اس
در این روش مشاه قبض ایرانسل، مشترکین دائمی ایرانسل برای استفاده از سرویس «دریافت صورت‌حساب با پیامک» یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۹ بفرستند. . برای انصراف از این سرویس نیز می‌توانید یک پیامک بدون متن به ۵۴۵۸ ارسال کنند.

 

۱۰- روش های دریافت قبض برق و مشاهده کارکرد کنتور برق
برای دریافت قبض برق مشترکین گرامی میتواند با شماره کنتور برق اقدام به دریافت و استعلام قبض برق نمایند. البته لازم به ذکر است که کنتور شما باید توسط اداره برق نصب شده باشد. حتی با شماره کنتور همسایه خود نیز میتوانید میزان کارکرد قبض برق خود را به دست بیاورید.

همچین برای هر استان اداره برق وبسایت مخصوصی طراحی کرده است که مشترکین با مراجعه به آن میتوند قبض مربوط به خود را دریافت کنند. ساده ترین راه پیدا کردن آدرس سایت برق استان محل زندگی جستوجو کردن آن در گوگل می باشد. برای مثال برای پیدا کردن قبض برق تهران میتوانید کلمه دریافت قبض برق تهران و یا مشاهده قبض برق مشهد را جستجو کنید.

[تعداد: 2   میانگین: 3.5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار