• ۲۳۴ بازدید
  • شهریور ۶, ۱۳۹۸
اطلاعات مموری کارت حتی بعد از فرمت شدن هم قابل بازیابی است

اطلاعات شخصی در کارت حافظه گوشی ها حتی بعد از پاک کردن به صورت دائم از حافظه حذف نمی شود و احتمال دسترسی افراد سوجود به آنها باشد. از این رو در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم، با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات برترین سایت های دانلود نرم افزار رایگان ، هفت کاربرد فلش USB که نمی‎دانستید ، آشنایی با ابزار ipconfig و کاربردهای آن در ویندوز و صفحه لاک‌ اسکرین ویندوز ۱۰ خود را مدیریت کنید را مطالعه نمایید.

اطلاعات مموری کارت حتی بعد از فرمت شدن هم قابل بازیابی است

امنیت یکی از مهم‌ترین مسائلی است که این روزها و به‌واسطه تکنولوژی بیش از پیش در معرض از بین رفتن است. درواقع این داده‌های دیجیتالی هستند که امروزه بخشی بزرگی از زندگی ما را تشکیل داده‌اند و البته در معرض خطر هستند.

کارت‌های حافظه یکی از تجهیزات کاربردی برای نگه داده‌ها هستند اما ممکن است پس از مدت دیگر به کارت حافظه خود نیازی نداشته باشید بنابراین بخواهید یک کارت حافظه حجیم‌تر خریداری کنید. تکلیف کارت حافظه فعلی چیست؟ شاید آن را به کس دیگری بدهید اما بهتر است دست نگه دارید، حتی اگر کل اطلاعات موجود در کارت حافظه خود را پاک کنید.

 

اطلاعات روی مموری کارت به همین سادگی پاک نمی‌شود
در واقع زمانی که اطلاعات را از روی کارت حافظه پاک می‌کنید، تنها اطلاعات محل نگهداری فایل‌ها روی کارت حافظه پاک می‌شود اما همچنان محتوای فایل‌ها باقی می‌ماند که این اطلاعات را با استفاده از نرم افزارهای بازیابی اطلاعات، می‌توان برگرداند.

این موضوع با بررسی و تجزیه و تحلیل ۱۰۰ مموری کارت SD دست دوم توسط پژوهشگران دانشگاه Hertfordshire بریتانیا اثبات شده است. عملیات بازیابی اطلاعات روی این ۱۰۰ کارت‌ حافظه‌ که قبلا در گوشی‌، تبلت، دوربین، هواپیماهای بدون سرنشین و… استفاده شده بودند، توانست حدود ۷۵ درصد از اطلاعات را بازگرداند. از جمله اطلاعاتی که در این تحقیق استخراج شد، عکس‌های شخصی، کپی‌های گذرنامه، لیست تماس، شماره شناسایی و… بودند.

مسئله اینجاست که اگر اطلاعاتی که از روی کارت حافظه پاک می‌کنیم پاک نمی‌شوند پس چطور اطلاعات دیگری را می‎توان به آن انتقال داد؟ درواقع اطلاعاتی که بعد از پاک کردن اطلاعات سابق روی کارت حافظه منتقل می‌شود، روی فایل‌های قبلی ذخیره می‌شوند.

با این اوصاف اگر قصد دارید کارت حافظه خود را به دیگری بسپارید و البته امنیت اطلاعات برای شما اهمیت دارد می‌توانید با استفاده از نرم افزارها ویژه این کار، اطلاعات حافظه را کاملاً پاک کنید. درواقع این نرم افزارها اطلاعات کارت حافظه را با داده‌های تصادفی رونویسی می‌کند بنابراین اطلاعات قبلی شما دیگر قابل بازیابی نخواهند بود.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار