• ۳۹۷ بازدید
  • مهر ۱۶, ۱۳۹۸
رفع مشکل خطای DistributedCOM Error 10016 در ویندوز ۱۰

خطای DistributedCOM Error 10016 در ویندوز ۱۰ یک خطای بدنام است که حداقل از ویندوز ۸ وجود دارد. وقتی یک برنامه سعی می کند سرور DCOM را شروع کند وقتی که اجازه انجام این کار را ندارد ، پرچم گذاری می شود. در حالی که یک showstopper نیست ، این خطا می تواند Event Viewer را با صدها نمونه مسدود کند. بنابراین اگر می خواهید خطای Windows Windows 10 10016 را پاک کنید و Event Viewer خود را پاک کنید ، در مطلب امروز قصد داریم شما را با نحوه رفع مشکل خطای DistributedCOM Error 10016 در ویندوز ۱۰ آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش پشتیبان گیری از محتویات استارت منو در ویندوز ۱۰ ، اطلاعات مموری کارت حتی بعد از فرمت شدن هم قابل بازیابی است و آموزش به دست آوردن فاصله دو نقطه با گوگل مپس را مطالعه نمایید.

 

DistributedCOM Error 10016 in Windows 10

 

معمولاً در رایانه ای که به ویندوز ۱۰ ارتقا یافته است، فقط خطای ۱۰۰۱۶ را می بینید. به نظر می رسد این یک تنظیم ارثی است که نصب کننده آن را بازنویسی نمی کند.

 

۱- ویرایش رجیستری ویندوز

رفع خطای ویندوز ۱۰ شناسه ۱۰۰۱۶

قبل از انجام این رفع ، فقط در صورت کپی از رجیستری خود استفاده کنید. برای انجام این کار همچنین باید با دسترسی اداری یا با حساب سرپرست وارد شوید.

۱٫ “regedit” را در کادر جستجوی Windows تایپ یا چسباندن کنید.
۲٫ به ‘HKEY_LOCAL_MACHINE \ نرم افزار \ مایکروسافت \ Ole بروید.
۳- در صورت ظاهر شدن این چهار کلید ، DefaultAccessPermission ، DefaultLaunchPermission ، MachineAccessRestriction ، MachineLaunchRestriction را حذف کنید.
۴- رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.

حذف این چهار کلید باعث می شود DCOM مجوزهای پیش فرض برای سیستم را بنویسد و باید به برنامه هایی که نیاز به دسترسی به سرور DCOM دارند دسترسی داشته باشید.

Distributed Component Object Model که به صورت مخفف DCOM گفته می‌شود، یک جنبه انتگرال از ارتباطات شبکه روی کامپیوترهای ویندوز است. یک تکنولوژی مایکروسافت است که هر بار که یک اپلیکیشن به اینترنت متصل می‌شود، فعال می‌شود. یک COM قدیمی تنها به اطلاعات روی یک ماشین دسترسی دارد اما DCOM می‌تواند به داده روی سرورهای از راه دور نیز دسترسی داشته باشد.

برای مثال بسیاری از وب‌سایت‌ها و سرویس‌ها از اسکریپت برای دسترسی به سرورهای راه دور استفاده می‌کنند. وقتی که سیستم شما با استفاده از اسکریپت یک درخواست می‌دهد، DCOM آن را به هدف اسکریپت خاص می‎فرستد. با توجه به این که چقدر اپلیکیشن‌های مدرن به شبکه متصل می‌شوند و ما چطور از کامپیوتر استفاده می‎کنیم میزان فعالیت DCOM نیز تغییر می‌کند.

یک خطای DCOM معمولاً زمانی رخ می‌دهد که یک اپلیکیشن یا سرور تلاش می‎کند از DCOM استفاده کند اما مجوزهای لازم را ندارد. در بیشتر مواقع خطاهای DCOM به سیستم آسیبی نمی‎رساند و فقط Event Viewer را پر می‌کند. از آنجایی که بیشتر کاربران ویندوز ۱۰، Event Viewer خود را چک نمی‌کنند، پیام‌های خطای DCOM چیز خطرناکی نیست. هنوز هم بهتر است که سیستم شما خطا ندهد.

۲- فعال کردن مجوزهای DCOM را برای یک خطای خاص

اگر این راه جواب نداد می‌توانید از یک راه پیچیده‎تر استفاده کنید. اگر چندین اپلیکیشن دارید که همه خطای DCOM را نشان می‌دهند روش زیر کمی زمان‎بر خواهد بود. پیام خطای DCOM Error 10016 در Event Viewer حاوی اطلاعاتی درمورد اپلیکیشن خاص و یا عامل ایجاد مشکل می‌شود. در نوار جست‎وجوی منو استارت خود event viewer را باز کرده و Best Match را انتخاب کنید.

به Windows Logs > System رفته و آخرین خطای DCOM Error 10016 را در آن قرار دهید. روی پیام خطا دوبار کلیک کنید تا توضیحات را ببینید. تب General دلیل خطای ۱۰۰۱۶ را نشان می‌دهد. شما با استفاده از توضیحات می‎توانید بفهمید که کدام اپلیکیشن یا سرویس دلیل خطای ۱۰۰۱۶ است.

یافتن CLSID و APPID در رجیستری ادیتور 
اول CLSID را در Event Viewer هایلایت کرده و برای کپی کردن  CTRL + C را فشار دهید. سپس  Registry Editor را باز کنید و فرمان زیر را جست‌وجو کنید:

HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{Paste Your CLSID Here}

شما می‎توانید آدرس را در نوار آدرس رجیستری ادیتور کپی و پیست کنید. وقتی که جست‎وجوی CLSID پایان یافت می‎توانید APPID را از پیان خطا با استفاده از AppID در زیر لیست CLSID بیابید.

ویرایش مجوزهای CLSID
در لیست سمت چپ ورودی‌های رجیستری روی CLSID مرتبط با خطا کلیک راست کرده و سپس Permission > Advanced را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید مجوزهای سرویس را ویرایش کنید. Administrators را هایلایت کرده و Edit را انتخاب کنید. Basic Permissions را به Full Control تغییر داده و سپس OK > Apply > OK را بزنید، سپس سیستم خود را ریستارت کنید.

وقتی که ریستارت پایان یافت Component Services را در نوار جست‌وجوی منو شروع بیابید. سپس به Computers > My Computer > DCOM Config بروید. سرویسی که از نام و APPID مورد نظر شما استفاده می‌کند یافته، روی آن کلیک راست کرده و Properties > Security را بیابید. زیر قسمت Launch and Activation Permissions، Edit > Add > Add a Local Service > Apply را انتخاب کنید. سپس گزینه‌ی Local Activation را تیک دار کنید، OK را زده و سیستم خود را ریبوت کنید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار