• ۳۲۰ بازدید
  • مهر ۱۷, ۱۳۹۸
نحوه فعال کردن حالت Ultimate Performance در ویندوز ۱۰

مایکروسافت یک طرح قدرت “Ultimate Performance” را به Windows Update 10 اضافه کرده است. این بر اساس طرح قدرت با کارایی بالا ساخته شده است اما سعی می کند از هر عملکرد کمی که ممکن است بهره ببرد. در این مطلب نحوه فعال کردن حالت Ultimate Performance در ویندوز ۱۰ را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش پشتیبان گیری از محتویات استارت منو در ویندوز ۱۰ ، اطلاعات مموری کارت حتی بعد از فرمت شدن هم قابل بازیابی است و آموزش به دست آوردن فاصله دو نقطه با گوگل مپس را مطالعه نمایید.

 

Enable the Ultimate Performance Power Plan in Windows 10

 

برنامه قدرت نهایی عملکرد چیست؟

برنامه قدرت Ultimate Performance به گونه ای طراحی شده است که با بهینه سازی برنامه قدرت با کارایی بالا ، به سیستم های پرقدرت (فکر می کند ایستگاه های کاری و سرورها) تقویت بیشتری می کنند. این هدف در جهت کاهش یا از بین بردن میکروبخشی های مربوط به تکنیک های مدیریت انرژی دانه ریز است. میکرو زمان تاخیر فقط یک تأخیر جزئی بین زمانی است که سیستم عامل شما تشخیص دهد که یک قطعه سخت افزار به قدرت بیشتری احتیاج دارد و زمان تحویل آن قدرت. اگرچه این ممکن است فقط کسری از ثانیه باشد ، اما می تواند تغییری ایجاد کند.

برنامه Ultimate Performance نظرسنجی سخت افزار را از بین می برد تا ببیند آیا به آب بیشتری احتیاج دارد یا اینکه به سخت افزار اجازه می دهد تمام توان مورد نیاز خود را مصرف کند. همچنین ، هر ویژگی صرفه جویی در مصرف برق برای بهبود عملکرد حتی بیشتر غیرفعال است. به همین دلیل ، ماشینهایی که باتری باتری کار می کنند به طور پیش فرض این گزینه را دریافت نمی کنند ، زیرا می تواند انرژی بیشتری مصرف کند و باتری شما را خیلی سریعتر از بین ببرد.

در حالی که ممکن است فکر کنید این امر برای تجهیزات بازی بسیار خوب است ، امیدهایتان را برآورده نکنید.

برنامه Ultimate Performance سرعت سیستمهایی را که سخت افزار بطور مداوم به حالت بیکار می رود ، بهبود می بخشد. اما هنگامی که شما یک بازی را اجرا می کنید ، تمام سخت افزارهای شما قبلاً با هم کار می کنند تا بتوانند محیط اطراف شما را جمع کنند. تنها پیشرفت واقعی ممکن است در هنگام شروع اولیه اتفاق بیفتد ، و فقط ممکن است شاهد افزایش چند فریم در ثانیه باشید. با این حال ، اگر در حال ویرایش ویدیو یا نرم افزار طراحی سه بعدی هستید که بارها و بارهای سنگین را بر روی سخت افزار شما قرار می دهد ، ممکن است شاهد پیشرفت های بیشتری باشید.

یک نکته مهم در اینجا وجود دارد. فعال کردن این طرح باعث می شود میزان توان مصرفی سیستم شما افزایش یابد ، بنابراین اگر قصد استفاده از این پروفایل را در لپ تاپ خود دارید ، مطمئن شوید که همیشه به آن وصل شده اید.

نحوه فعال کردن برنامه قدرت نهایی عملکرد

برای باز کردن برنامه تنظیمات ، به Windows + I ضربه بزنید و سپس بر روی دسته “System” کلیک کنید.

 

Enable the Ultimate Performance Power Plan in Windows 10

 

در صفحه سیستم ، روی برگه “Power & Sleep” در سمت چپ کلیک کنید. در سمت راست ، روی پیوند “تنظیمات برق اضافی” در قسمت “تنظیمات مرتبط” کلیک کنید.

 

Enable the Ultimate Performance Power Plan in Windows 10

 

در پنجره ظاهر شده ، روی “نمایش برنامه های اضافی” کلیک کرده و گزینه “Ultimate Performance” را کلیک کنید.

 

Enable the Ultimate Performance Power Plan in Windows 10

 

اگر از لپ تاپ استفاده می کنید ، ممکن است این گزینه در زیر این بخش ظاهر نشود.

 

Enable the Ultimate Performance Power Plan in Windows 10

 

اگر برنامه نهایی عملکرد را مشاهده نکنید چه باید بکنید

در بعضی از سیستم ها (بیشتر در لپ تاپ ها ، بلکه در بعضی از دسک تاپ ها) ممکن است شما برنامه نهایی عملکرد را در برنامه تنظیمات خود مشاهده نکنید. اگر این کار را نکنید ، می توانید آن را با یک دستور سریع Command Prompt یا PowerShell اضافه کنید. دستور برای هر پوسته یکسان است ، بنابراین از هرکدام که می خواهید استفاده کنید.

لازم است Command Prompt یا PowerShell را با امتیازات اداری باز کنید. برای Command Prompt ، Start را بزنید ، “cmd” را در جعبه جستجو تایپ کنید ، روی نتیجه Command Prompt راست کلیک کرده و “Run As Administrator” را انتخاب کنید. برای PowerShell ، Windows + X را بزنید و گزینه “Windows PowerShell (Admin)” را انتخاب کنید. “

در سریع ، دستور زیر را تایپ (یا کپی و چسباندن) کنید و سپس کلید Enter را بزنید:

powercfg -duplicatescheme e9a42b02-d5df-448d-aa00-03f14749eb61

اگر قبلاً پنجره Power Options را باز کرده اید ، ممکن است مجبور شوید قبل از ظاهر شدن طرح ، آن را ببندید و دوباره آن را باز کنید ، اما باید در آنجا باشد.

اگر دیگر نمی خواهید این طرح را ببینید ، می توانید آن را از برنامه تنظیمات حذف کنید. ابتدا به یک طرح متفاوت تغییر دهید. اگر سعی دارید طرحی را که اکنون استفاده می کنید حذف کنید ، می توانید با خطا مواجه شوید.

در مرحله بعد ، روی پیوند “Change Plan Settings” در سمت راست طرح کلیک کنید و سپس بر روی “Delete This Plan” کلیک کنید.

 

Enable-the-Ultimate-Performance-Power-Plan-in-Windows-10-6

 

برنامه Ultimate Performance فقط در موارد خاص بسیار مفید است اما می تواند تغییری ایجاد کند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار