• ۲۰۵ بازدید
  • مهر ۲۳, ۱۳۹۸
۱۰ روش افزایش کارآیی ویندوز ۱۰

اگر ویندوز ۱۰ سیستم شما در روزهای اول سریع بوده ولی در بعضی از قسمتها سرعت اولیه خود را از دست داده است ، روش هایی وجود دارد که می توانید سرعت ویندوز را به حالت قبل برگردانید. افزایش سرعت ویندوز ۱۰ کار سختی نیست. شما فقط به چند نکته و ترفند ساده بدون تعویض سخت افزاری نیاز دارید. در این مطلب از آنی یار ۱۰ روش برای افزایش کارآیی ویندوز ۱۰ و بهبود عملکرد آن ارائه شده است. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات ۷ روش برای دانلود یک سایت به طور کامل ، نحوه حذف کامل ویروس ها ، بدافزارها و باج افزارها در کامپیوتر ، تقویم ۹۹ در یک نگاهوهر آنچه درباره ثبت نام ، دریافت و پیگیری کارت سوخت باید بدانیم را مطالعه نمایید.

 

10 روش افزایش کارآیی ویندوز ۱۰

 

۱- اطمینان حاصل کنید که جدیدترین به روزرسانی ها را برای درایورهای ویندوز و دستگاه دارید

یکی از بهترین راه ها برای به دست آوردن بیشترین استفاده از سیستم این است که مطمئن شوید که آخرین نسخه ویندوز ۱۰ را نصب کرده اید. هنگامی که به روزرسانی ها را بررسی می کنید ، رایانه شخصی شما جدیدترین درایورهای دستگاه را نیز جستجو می کند ، که همچنین می تواند به بهبود عملکرد رایانه شما کمک کند.

 

برای بررسی به روزرسانی ها:

۱- مسیر StartSettings > Update & Security> Windows Update> را انتخاب کرده، سپس به روزرسانی های ویندوز “Check for updates” را بررسی کنید

۲- یکی از موارد زیر را انجام دهید:

  • اگر وضعیت “You’re up to date” بود به نکته بعدی بروید.
  • اگر وضعیت می گوید “Updates are available” ، گزینه Install now را انتخاب کنید.

۳- به روزرسانی هایی را که می خواهید نصب کنید ، انتخاب کنید و سپس Install را انتخاب کنید.

۴- رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و تغییرات را مشاهده کنید.

برای اطلاعات بیشتر درباره به روزرسانی ها ، از جمله نحوه نصب آنها به صورت خودکار ، به راهنمای آپدیت ویندوز ۱۰ مراجعه کنید.

اگر هنوز رایانه شخصی شما به آرامی اجرا می شود ، به نکته بعدی ادامه دهید.

 

۲- رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و فقط برنامه های مورد نیاز خود را باز کنید

اگر برنامه ها و مرورگرهای بسیاری به طور همزمان باز باشند کامپیوتر کند خواهد شد. اگر این اتفاق افتاد تنها برنامه ها و زبانه های مرورگری که به آنها نیاز دارید را باز نگه داشته و بقیه پنجره ها را ببندید. اگر این مورد کمک نکرد ، رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و سپس فقط برنامه ها ، زبانه های مرورگر مورد نیاز خود را باز کنید.

 

برای راه اندازی مجدد رایانه:

۱- مسیر Start> Power> Restart را انتخاب کنید.

۲- پس از راه اندازی مجدد رایانه شخصی ، فقط برنامه های مورد نیاز خود را باز کنید و پس از خاتمه کار با نرم افزار آن را ببندید.

بعضی اوقات برنامه هایی که برای نسخه های قبلی ویندوز ساخته شده اند هنوز در ویندوز ۱۰ اجرا می شوند ، اما ممکن است کامپیوتر شما را کند کنند. اگر این اتفاق پس از نصب یک برنامه خاص رخ می دهد ، وب سایت شرکت نرم افزار را برای نسخه به روز شده بررسی کنید یا Troubleshooter برنامه سازگاری برنامه را اجرا کنید.

برای اجرای برنامه رفع اشکال سازگاری برنامه:

۱- در کادر جستجو در نوار وظیفه “troubleshoot” را تایپ کنید ، سپس Troubleshoot settings را انتخاب کنید.

۲- در لیست عیب یابی ها ، Program Compatibility Troubleshooter> Run the troubleshooter را اجرا کنید.

۳- برنامه ای را که با آن مشکل دارید انتخاب کنید ، سپس Next را انتخاب کنید و از طریق troubleshooter ادامه دهید.

کامپیوتر هنوز به آرامی در حال اجرا است؟ به نکته بعدی ادامه دهید.

 

۳- از ReadyBoost برای بهبود عملکرد استفاده کنید

ReadyBoost به شما امکان را می دهد از یک درایو قابل جابجایی مانند یک درایو فلش USB استفاده کنید تا عملکرد کامپیوتر خود را بدون باز کردن کامپیوتر و افزودن حافظه بیشتر (RAM) بهبود دهید. برای استفاده از ReadyBoost ، به یک درایو فلش USB یا کارت حافظه نیاز دارید که حداقل ۵۰۰ مگابایت فضای خالی و سرعت انتقال داده بالایی نیز داشته باشد.

 

برای استفاده از ReadyBoost:

۱- درایو فلش USB را در درگاه USB در رایانه شخصی خود قرار دهید.

۲- File Explorer را از نوار وظیفه انتخاب کنید.
۳- درایو فلش USB را فشار داده و نگه دارید (یا راست کلیک کنید)، سپس Properties را انتخاب کنید.

۴- برگه ReadyBoost را انتخاب کنید ، سپس گزینه Use this device را انتخاب کنید.
ویندوز تعیین می کند که آیا دستگاه می تواند از ReadyBoost استفاده کند یا خیر. اگر نمی تواند ، به شما اطلاع می دهد.

۵- سپس ویندوز میزان فضای آزاد برای بهینه سازی حافظه را تعیین می کند ، برای ذخیره این فضا ، OK را انتخاب کنید تا ReadyBoost بتواند از آن استفاده کند.

وقتی به محتویات درایو فلش USB در File Explorer نگاه می کنید ، فایلی به نام ReadyBoost.sfcache را در درایو فلش مشاهده خواهید کرد. این پرونده نشان می دهد که چقدر فضا برای ReadyBoost محفوظ است.

نکته:
در صورت نصب ویندوز در درایو حالت جامد (SSD)، نیازی به ReadyBoost نیست زیرا SSD به خودی خود سریع است و ReadyBoost قادر به بهبود عملکرد ویندوز نخواهد بود.

 

۴- اطمینان حاصل کنید که سیستم اندازه page file را مدیریت می کند

paging file ناحیه ای در هارد است که ویندوز مانند حافظه از آن استفاده می کند. تنظیماتی در ویندوز ۱۰ وجود دارد که اندازه page file را بطور خودکار مدیریت می کند تا به بهبود عملکرد رایانه کمک کند.

 

برای اطمینان از فعال بودن مدیریت page file:

۱- در کادر جستجو در نوار وظیفه ، “advanced system” را تایپ کرده و سپس “View advanced system settings” را انتخاب کنید.

۲- در System Properties ، گزینه Advanced را انتخاب کرده و سپس در قسمت Performance (تنظیمات “Settings“) را انتخاب کنید.

۳- در گزینه های عملکرد ، برگه Advanced را انتخاب کرده و سپس Change در قسمت حافظه مجازی را انتخاب کنید.

۴- اطمینان حاصل کنید که کادر انتخاب خودکار پیکربندی اندازه پرونده برای همه درایوهای انتخاب شده است. اگر چنین است ، به نکته بعدی ادامه دهید. اگر اینگونه نیست ، با انتخاب دکمه Start> Power> Restart ، کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید.
از رایانه شخصی خود استفاده کنید و ببینید که آیا این سیستم بهتر عمل کرده است یا خیر. اگر اینطور نیست ، نکته بعدی را امتحان کنید.

۵- فضای کم دیسک و فضای خالی را بررسی کنید
اگر برخی از فضای دیسک را بر روی رایانه شخصی خود آزاد کنید ، ممکن است عملکرد را بهبود بخشید.

 

بررسی فضای کم دیسک

دکمه شروع را انتخاب کنید ، سپس تنظیمات> سیستم> ذخیره سازی را انتخاب کنید.

تنظیمات ذخیره را باز کنید
درایوهای شما در قسمت Storage لیست خواهند شد. به مقدار فضای خالی و اندازه کل برای هر درایو توجه داشته باشید.
توجه داشته باشید
اگر رایانه شخصی از نظر فضای کم نیست ، نکته بعدی را امتحان کنید.

برای پاک کردن پرونده های غیر ضروری یا موقتی از دستگاه خود می توانید از Storage Sense استفاده کنید ، این باعث می شود فضای شما نیز آزاد شود.

اگر Storage Sense را روشن کنید ، ویندوز به طور خودکار با خلاص شدن از پرونده های غیر ضروری از جمله پرونده های موجود در سطل زباله بازیافت خود ، فضای را آزاد می کند – وقتی در فضای دیسک کم هستید یا در فواصل زمانی که مشخص می کنید. دستورالعمل های زیر نحوه حذف پرونده های موقت و نحوه روشن و پیکربندی Storage Sense را به شما نشان می دهد.

اگر با استفاده از مراحل زیر نمی توانید Storage Sense را در دستگاه خود پیدا کنید ، در عوض به بخش “فضای خالی با پاکسازی دیسک” مراجعه کنید.

ممکن است شما بخواهید برای بهبود عملکرد ، پرونده های موقت را حذف نکنید. در حالی که ممکن است این پرونده ها در حال حاضر استفاده نشوند ، آنها به برنامه های شما کمک می کنند تا سریعتر بارگیری و اجرا شوند.

 

حذف پرونده های موقتی با Storage Sense

دکمه شروع را انتخاب کنید ، سپس تنظیمات> سیستم> ذخیره سازی را انتخاب کنید.
تنظیمات ذخیره را باز کنید
پرونده های موقت را در خرابی ذخیره سازی انتخاب کنید. توجه: اگر پرونده های موقتی را ذکر نکردید ، نمایش دسته بندی های بیشتر را انتخاب کنید.
ویندوز چند لحظه طول خواهد کشید تا مشخص شود چه فایلها و برنامه هایی بیشترین فضای را در رایانه شخصی شما دارند.
موارد مورد نظر برای حذف را انتخاب کنید و سپس حذف پرونده ها را انتخاب کنید.

برای دیدن آنچه در سطل آشغال شما قبل از خالی کردن آن است ، آن را از روی دسک تاپ خود باز کنید. اگر نماد Recycle Bin را روی دسک تاپ خود نمی بینید ، در نوار جستجو در نوار وظیفه ، سطل بازیافت را تایپ کنید ، سپس Recycle Bin را از لیست نتایج انتخاب کنید.

ویندوز پرونده هایی را که حذف می کند و به Recycle Bin انتقال می دهد تا در صورتی که نظر خود را تغییر دهید و دوباره در آینده به آنها احتیاج پیدا کردید آن را بازیابی کنید. ممکن است بتوانید با حذف پرونده های سطل زباله برای حذف دائمی پرونده هایی که قبلاً حذف کرده اید ، فضای قابل توجهی را آزاد کنید.

 

روشن و پیکربندی Storage Sense

دکمه شروع را انتخاب کنید ، سپس تنظیمات> سیستم> ذخیره سازی را انتخاب کنید.
تنظیمات ذخیره را باز کنید
در قسمت Storage ، Storage Sense را فعال کنید.
پیکربندی Storage Sense را انتخاب کنید یا اکنون آن را اجرا کنید.
در قسمت Storage Sense ، انتخاب کنید که چند مرتبه می خواهید Storage Sense اجرا شود.
در قسمت Temples Files ، پرونده های موقت را که برنامه های من از آنها استفاده نمی کنند حذف کنید.
کدام پرونده هایی را که می خواهید Storage Sense حذف شود انتخاب کنید (انتخاب های شما پرونده هایی در سطل آشغال و در پوشه بارگیری شما هستند) ، سپس فواصل زمانی مربوطه را انتخاب کنید.
حرکت به پایین و اکنون پاک را انتخاب کنید.
ویندوز برای تمیز کردن پرونده های شما چند لحظه طول می کشد ، و سپس پیامی را مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد فضای دیسک چقدر آزاد شده است.
اگر سیستم شما دارای Storage Sense نیست ، می توانید از ابزار Disk Cleanup برای پاک کردن پرونده های موقت و پرونده های سیستم از دستگاه استفاده کنید.

 

برای اجرای پاکسازی دیسک

در کادر جستجو در نوار وظیفه ، پاکسازی دیسک را تایپ کنید ، سپس از لیست نتایج ، Disk Cleanup را انتخاب کنید.
کادر کنار نوع پرونده هایی را که می خواهید حذف کنید ، انتخاب کنید. (برای مشاهده توضیحات مربوط به هر نوع پرونده ، نام را انتخاب کنید.) به طور پیش فرض ، فایلهای برنامه بارگیری شده ، پرونده های اینترنت موقت و ریز عکسها انتخاب می شوند. اگر نمی خواهید آن پرونده ها را حذف کنید ، مطمئن شوید که جعبه های بررسی را پاک کنید.
برای آزاد کردن فضای بیشتر ، پاک کردن پرونده های سیستم را انتخاب کنید. پاکسازی دیسک چند لحظه طول می کشد تا فضای خالی یک فضای آزاد محاسبه شود.

 

اگر از به روزرسانی به ویندوز ۱۰ کمتر از ۱۰ روز گذشته باشد ، نسخه قبلی ویندوز شما به عنوان یک فایل سیستم ذکر شده است که می توانید حذف کنید. اگر نیاز به فضای خالی درایو دارید ، می توانید آن را حذف کنید ، اما به خاطر داشته باشید که پوشه Windows.old خود را حذف می کنید ، که شامل پرونده هایی است که به شما امکان بازگشت به نسخه قبلی Windows خود را می دهند. اگر نسخه قبلی ویندوز خود را حذف کنید ، این مورد قابل بازگشت نیست. (شما نمی توانید به نسخه قبلی Windows خود برگردید.)

 

انواع پرونده هایی را که می خواهید حذف کنید ، OK را انتخاب کنید ، سپس در پنجره تأیید حذف پرونده ها را انتخاب کنید تا پاکسازی شروع شود.

 

اگر رایانه شخصی شما هنوز کند اجرا می شود ، برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید.

 

حذف برنامه های بی استفاده

دکمه شروع را انتخاب کنید ، سپس تنظیمات> برنامه ها> برنامه ها و ویژگی ها را انتخاب کنید.
تنظیمات برنامه ها و ویژگی ها را باز کنید
یک برنامه خاص جستجو کنید یا آنها را مرتب کنید تا ببینید کدام یک از بیشترین فضای را استفاده می کند.
وقتی برنامه ای برای حذف پیدا کردید ، آن را از لیست انتخاب کرده و Uninstall را انتخاب کنید.
کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا عملکرد بهبود یافته است یا خیر.
اگر کامپیوتر شما هنوز به کندی اجرا می شود ، فایل ها را به درایو دیگری منتقل کنید.

اگر عکس ، موسیقی یا پرونده های دیگری دارید که می خواهید آنها را نگه دارید اما غالباً از آنها استفاده نمی کنید ، مانند یک درایو USB ، آنها را در رسانه های قابل جابجایی ذخیره کنید. با اتصال درایو ، هنوز هم می توانید از آنها استفاده کنید ، اما در رایانه شما فضایی ندارند.

 

انتقال پرونده ها به درایو دیگر

رسانه قابل جابجایی را به رایانه شخصی خود وصل کنید.
File Explorer را از نوار وظیفه انتخاب کرده و پرونده هایی را که می خواهید حرکت دهید پیدا کنید.
پرونده ها را انتخاب کنید ، به صفحه اصلی بروید ، سپس انتقال به> مکان را انتخاب کنید.
رسانه قابل جابجایی خود را از لیست مکان انتخاب کنید ، سپس انتقال را انتخاب کنید.
کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا عملکرد بهبود یافته است.
اطلاعات بیشتری درباره آزاد کردن فضای درایو در ویندوز ۱۰ دریافت کنید.

اگر کامپیوتر شما هنوز به کنداجرا می شود ، نکته بعدی را امتحان کنید.

 

ظاهر و عملکرد ویندوز را تنظیم کنید

ویندوز ۱۰ شامل بسیاری از جلوه های تصویری مانند انیمیشن ها و جلوه های سایه ای است. اینها عالی به نظر می رسند ، اما می توانند از منابع سیستم اضافی نیز استفاده کنند و می توانند کامپیوتر شما را کند کنند. این خصوصاً در مورد کامپیوتر شخصی با حافظه کمتری (RAM) صادق است.

تنظیم جلوه های بصری در ویندوز

در کادر جستجو در نوار وظیفه ، عملکرد را تایپ کنید ، سپس در لیست نتایج ، تنظیم ظاهر و عملکرد ویندوز را انتخاب کنید.
در زبانه جلوه های ویژوال ، تنظیم را برای بهترین عملکرد> اعمال کنید.
کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا این سرعت رایانه شما را سرعت می بخشد یا خیر.
اگر هنوز رایانه شخصی شما به آرامی اجرا می شود ، به نکته بعدی ادامه دهید.

 

همگام سازی OneDrive را متوقف کنید

تنظیمات رایانه شخصی به شما امکان می دهد که فایل ها به طور پیش فرض ذخیره شوند. می توانید به طور پیش فرض فایلها را در رایانه شخصی یا OneDrive ذخیره کنید و فایلها را بین دو مکان همگام سازی کنید. این امر به شما امکان می دهد از هر وسیله ای که بتواند به اینترنت متصل شود ، به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید ، و به شما اطمینان می دهد که در صورت خراب شدن یا از بین رفتن رایانه شخصی ، از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با این حال ، فایل ها باید بین PC و OneDrive شما همگام شوند و همگام سازی می تواند باعث کاهش سرعت کامپیوتر شما شود. می توانید همگام سازی OneDrive را به طور موقت مکث کرده و ببینید آیا این به بهبود عملکرد رایانه شخصی شما کمک می کند یا خیر.

 

متوقف کردن همگام سازی با OneDrive

در نوار وظیفه ، به دنبال OneDrive در نزدیکی منطقه اعلان باشید.
OneDrive> بیشتر> همگام سازی مکث را انتخاب کنید ، و سپس مدت طولانی را برای مکث در همگام سازی پرونده های خود انتخاب کنید.
رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید اگر عملکرد همگام سازی متوقف شده مشکلات عملکرد شما بهبود یافته است یا خیر.
برای از سرگیری همگام سازی پرونده های خود ، OneDrive> بیشتر> از سرگیری همگام سازی را انتخاب کنید.
برای بررسی مشکلات همگام سازی ، می توانید از مشکلات همگام سازی Fix OneDrive نیز بازدید کنید.

 

اگر Window 10 version 1709 یا بالاتر دارید ، می توانید از OneDrive Files On-Demand استفاده کنید تا انتخاب کنید که کدام فایلهایی را که می خواهید همگام سازی کنید و همیشه روی رایانه خود نگه دارید. در صورت کاهش تعداد پرونده هایی که در رایانه شخصی شما همگام شده است ، می تواند به بهبود عملکرد رایانه کمک کند. برای دیدن اینکه کدام نسخه ویندوز ۱۰ دستگاه شما در حال اجرا است ، دکمه Start را انتخاب کرده و سپس تنظیمات> سیستم> درباره را انتخاب کنید.

تنظیمات درباره را باز کنید

برای اطلاعات بیشتر در مورد تقاضای OneDrive Files ، به اطلاعات در مورد تقاضای OneDrive Files مراجعه کنید.

 

برنامه های راه اندازی غیر ضروری را غیرفعال کنید

وقتی رایانه شخصی خود را روشن می کنید ، برخی از برنامه ها بصورت خودکار شروع می شوند و در پس زمینه اجرا می شوند. می توانید این برنامه ها را غیرفعال کنید تا هنگام شروع رایانه شما اجرا نشوند.

بسیاری از برنامه ها طوری طراحی شده اند که هنگام ویندوز به طور خودکار شروع می شود. شما نمی فهمید که آنها در حال اجرا هستند ، اما وقتی شما به سمت استفاده از آنها می روید ، سریع باز می شوند. این برای برنامه هایی که زیاد استفاده می کنید مفید است ، اما نه برای برنامه هایی که اغلب از آنها استفاده نمی کنید ، زیرا زمان شروع Windows را افزایش می دهد.

برنامه هایی را که به طور خودکار شروع می شود پیدا کنید
بعضی اوقات می توانید با مشاهده نمادهای برنامه در ناحیه اعلان در سمت راست نوار وظیفه ، بطور خودکار شروع کنید. ابتدا آنجا را بررسی کنید تا ببینید آیا برنامه ای در حال اجرا است که نمی خواهید به صورت خودکار شروع شود. برای یافتن نام برنامه ، با اشاره گر موس خود به نماد اشاره کنید. حتماً نمادهای پنهان را انتخاب کنید ، بنابراین هیچ برنامه ای را از دست نمی دهید.

 

نمادهای مخفی را در قسمت اعلان نشان دهید

منطقه اعلان با نشانگر ماوس برای نشان دادن نمادهای مخفی حتی بعد از بررسی منطقه اعلان ، ممکن است هنوز برخی از برنامه هایی که در هنگام راه اندازی به طور خودکار اجرا می شوند ، از دست ندهید. در اینجا آمده است که چگونه می توانید تمام برنامه هایی را که به طور خودکار شروع می شوند پیدا کنید و برنامه هایی را که نمی خواهید با شروع Windows به طور خودکار شروع به کار کنید متوقف کنید.

برای متوقف کردن شروع برنامه به طور خودکار
دکمه Start را انتخاب کنید ، سپس تنظیمات> برنامه ها> راه اندازی را انتخاب کنید.
تنظیمات برنامه راه اندازی را باز کنید
در قسمت Startup Apps ، برنامه ای را که می خواهید از شروع خودکار متوقف شود پیدا کنید و آن را خاموش کنید.
یادداشت
اگر یک برنامه را خاموش کرده اید و با شروع ویندوز به طور خودکار شروع می شود ، باید ویروس ها و بدافزارها را اسکن کنید. برای اطلاعات بیشتر به بخش بعدی مراجعه کنید.
برای استفاده از روش فوق برای شروع به طور خودکار برنامه ، باید ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۸۰۳ یا بالاتر) نصب شود. برای دیدن اینکه کدام نسخه ویندوز ۱۰ دستگاه شما در حال اجرا است ، دکمه Start را انتخاب کرده و سپس تنظیمات> سیستم> درباره را انتخاب کنید.
تنظیمات درباره را باز کنید
اگر ویندوز ۱۰ (نسخه ۱۷۰۹ یا بالاتر) نصب شده است ، Ctrl + Alt + Delete را فشار دهید ، Task Manager را انتخاب کنید ، Startup را انتخاب کنید ، برنامه ای را که می خواهید از شروع خودکار متوقف شود انتخاب کنید ، سپس غیرفعال کنید.

 

ویروس ها و بدافزارها را بررسی و از بین ببرید

ویروس ، بدافزار یا نرم افزارهای مخرب می تواند باعث شود کند کامپیوتر شما به کندی کار کند. علائم دیگر شامل پیام های پاپ آپ غیر منتظره ، برنامه هایی است که بطور غیر منتظره به طور خودکار شروع می شوند ، یا صدای دیسک سخت شما به طور مداوم کار می کند.

بهترین راه برای مقابله با ویروس ها و نرم افزارهای مخرب این است که با اجرای نرم افزارهای ضد ویروس و آنتی ویروس و به روزرسانی آن ، از بروز آنها جلوگیری کنید. با این حال ، حتی اگر اقدامات احتیاطی نیز انجام دهید ، رایانه شخصی شما هنوز هم می تواند آلوده شود.

می توانید با استفاده از Windows Security (سابقاً Windows Security Defender Center) که در ویندوز ۱۰ گنجانده شده است ، رایانه شخصی خود را از نظر ویروس یا سایر نرم افزارهای مخرب اسکن کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به نحوه محافظت از Windows 10 PC خود مراجعه کنید.

 

اگر از آنتی ویروس یا نرم افزار ضد بدافزار دیگری استفاده می کنید ، برای یادگیری نحوه اسکن ویروس ها به اسناد مربوط به آن برنامه مراجعه کنید. همچنین ، اطمینان حاصل کنید که چندین برنامه آنتی ویروس همزمان اجرا نمی شوند. اگر اینها هستند ، یکی را که می خواهید اجرا کنید انتخاب کنید و سپس سایرین را غیرفعال یا حذف کنید.
اگر برنامه آنتی ویروس دیگری نصب و روشن کرده باشید ، به طور پیش فرض ویندوز امنیت خاموش می شود.
برای اسکن ویروس ها با استفاده از Windows Security (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ یا بالاتر)
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Windows Security را انتخاب کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید
محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، سپس به روزرسانی های مربوط به ویروس و محافظت از تهدید را بررسی کنید.
در صفحه محافظت از به روزرسانی های امنیتی ، گزینه بررسی برای به روز رسانی ها را انتخاب کنید تا مطمئن شوید که جدیدترین به روزرسانی ها را دارید.
حفاظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، سپس Quick Scan را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا Windows Security اسکن ویروس ها و بدافزارها را به پایان برساند.

بسته به نتایج اسکن یکی از موارد زیر را انجام دهید:

اسکن پیشرفته پیشنهادی را اجرا کنید. این اسکن مدت زمان بیشتری طول می کشد ، اما بیشتر برای تهدیدات در رایانه شخصی جستجو می کند.
اگر Windows Security ویروس یا بدافزار پیدا کرده است و نمی تواند آن را حذف یا قرنطینه کند ، برای کمک با Microsoft پشتیبانی تماس بگیرید.
اگر ویروسی یافت نشد ، رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید مشکل عملکردی را که با کامپیوتر خود داشتید ، تولید مثل کنید.
توجه داشته باشید
اگر Windows Security باز نشده است ، نمی تواند فایل تعریف را بروزرسانی کند ، یا نمی تواند اسکن ویروس ها را به پایان برساند ، سعی کنید Windows Defender Offline را اجرا کنید ، که در زیر توضیح داده شده است برای اسکن کردن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین (نسخه ۱۰ ویندوز ۱۰ ۱۸۰۹ یا بالاتر).

برای دیدن اینکه کدام نسخه ویندوز ۱۰ دستگاه شما در حال اجرا است ، دکمه Start را انتخاب کرده و سپس تنظیمات> سیستم> درباره را انتخاب کنید.
تنظیمات درباره را باز کنید

برای اسکن ویروس ها با استفاده از مرکز امنیت Windows Defender (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳)
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Security Defender Center Center را باز کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید
محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، سپس به روزرسانی های محافظت از ویروس و تهدید> به روزرسانی ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آخرین فایل تعریف را دارید.
برگه محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کرده و اکنون گزینه Scan را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا مرکز امنیت ویندوز مدافع برای اسکن ویروس ها و نرم افزارهای مخرب به پایان برسد.

بسته به نتایج اسکن یکی از موارد زیر را انجام دهید:
اسکن پیشرفته پیشنهادی را اجرا کنید. این اسکن مدت زمان بیشتری طول می کشد ، اما بیشتر برای تهدیدات در رایانه شخصی جستجو می کند.
اگر Windows Security Defender Center ویروس یا بدافزار پیدا کرده است و نمی تواند آن را حذف یا قرنطینه کند ، برای کمک با Microsoft پشتیبانی تماس بگیرید.
اگر ویروسی یافت نشد ، رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید مشکل عملکردی را که با کامپیوتر خود داشتید ، تولید مثل کنید.
توجه داشته باشید
اگر Windows Security Defender Center باز نشده است ، نمی تواند فایل تعریف را بروزرسانی کند ، یا نمی تواند اسکن ویروس ها را به پایان برساند ، Windows Defender را در حالت آفلاین اجرا کنید ، که در زیر توضیح داده شده است برای اسکن کردن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین. (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳).

برای دیدن اینکه کدام نسخه ویندوز ۱۰ دستگاه شما در حال اجرا است ، دکمه Start را انتخاب کرده و سپس تنظیمات> سیستم> درباره را انتخاب کنید.
تنظیمات درباره را باز کنید

برای اسکن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ یا بالاتر)
اسناد یا هر چیز دیگری را که ممکن است روی رایانه شخصی خود باز کنید ذخیره کنید.
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Windows Security را انتخاب کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید
محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، و سپس تحت تهدیدات کنونی ، گزینه های اسکن> Windows Defender Offline scan> Scan را انتخاب کنید.

رایانه شخصی شما مجدداً راه اندازی می شود و Windows Defender Offline ویروس ها و بدافزارها را اجرا و اسکن می کند. اسکن ممکن است ۱۵ دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، و رایانه شخصی شما پس از آن دوباره راه اندازی مجدد خواهد شد.

سعی کنید مسئله عملکرد را تولید کنید.

اگر هنوز رایانه شخصی شما به آرامی اجرا می شود ، به نکته بعدی ادامه دهید.

برای اسکن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳)
اسناد یا هر چیز دیگری را که ممکن است روی رایانه شخصی خود باز کنید ذخیره کنید.
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Security Defender Center Center را باز کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید.

محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، سپس به روزرسانی های محافظت از ویروس و تهدید> به روزرسانی ها را بررسی کنید تا مطمئن شوید که آخرین فایل تعریف را دارید.
برگه محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کرده و اکنون گزینه Scan را انتخاب کنید.

منتظر بمانید تا مرکز امنیت ویندوز مدافع برای اسکن ویروس ها و نرم افزارهای مخرب به پایان برسد.
بسته به نتایج اسکن یکی از موارد زیر را انجام دهید:
اسکن پیشرفته پیشنهادی را اجرا کنید. این اسکن مدت زمان بیشتری طول می کشد ، اما بیشتر برای تهدیدات در رایانه شخصی جستجو می کند.
اگر Windows Security Defender Center ویروس یا بدافزار پیدا کرده است و نمی تواند آن را حذف یا قرنطینه کند ، برای کمک با Microsoft پشتیبانی تماس بگیرید.
اگر ویروسی یافت نشد ، رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید و سعی کنید مشکل عملکردی را که با کامپیوتر خود داشتید ، تولید مثل کنید.
توجه داشته باشید
اگر Windows Security Defender Center باز نشده است ، نمی تواند فایل تعریف را بروزرسانی کند ، یا نمی تواند اسکن ویروس ها را به پایان برساند ، Windows Defender را در حالت آفلاین اجرا کنید ، که در زیر توضیح داده شده است برای اسکن کردن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین. (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳).

برای دیدن اینکه کدام نسخه ویندوز ۱۰ دستگاه شما در حال اجرا است ، دکمه Start را انتخاب کرده و سپس تنظیمات> سیستم> درباره را انتخاب کنید.
تنظیمات درباره را باز کنید

برای اسکن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۹ یا بالاتر)
اسناد یا هر چیز دیگری را که ممکن است روی رایانه شخصی خود باز کنید ذخیره کنید.
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Windows Security را انتخاب کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید
محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، و سپس تحت تهدیدات کنونی ، گزینه های اسکن> Windows Defender Offline scan> Scan را انتخاب کنید.

رایانه شخصی شما مجدداً راه اندازی می شود و Windows Defender Offline ویروس ها و بدافزارها را اجرا و اسکن می کند. اسکن ممکن است ۱۵ دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، و رایانه شخصی شما پس از آن دوباره راه اندازی مجدد خواهد شد.
سعی کنید مسئله عملکرد را تولید کنید.
اگر هنوز رایانه شخصی شما به آرامی اجرا می شود ، به نکته بعدی ادامه دهید.

برای اسکن بدافزارها و ویروس ها با Windows Defender آفلاین (ویندوز ۱۰ نسخه ۱۸۰۳)
اسناد یا هر چیز دیگری را که ممکن است روی رایانه شخصی خود باز کنید ذخیره کنید.
Start> Settings> Update & Security> Windows Security را انتخاب کرده و سپس Open Security Defender Center Center را باز کنید.
تنظیمات امنیتی Windows را باز کنید
محافظت از ویروس و تهدید را انتخاب کنید ، سپس یک اسکن پیشرفته جدید> اسکن آفلاین Windows Defender> اسکن را انتخاب کنید.

رایانه شخصی شما مجدداً راه اندازی می شود و Windows Defender Offline ویروس ها و بدافزارها را اجرا و اسکن می کند. اسکن ممکن است ۱۵ دقیقه یا بیشتر طول بکشد ، و رایانه شخصی شما پس از آن دوباره راه اندازی مجدد خواهد شد.
سعی کنید مسئله عملکرد را تولید کنید.
اگر هنوز رایانه شخصی شما به آرامی اجرا می شود ، به نکته بعدی ادامه دهید.

 

 بازیابی کامپیوتر از یک نقطه بازیابی سیستم

با بازیابی رایانه خود ، تغییرات اخیر که ممکن است مشکل ایجاد کند ، خنثی می شود. اگر فکر می کنید برنامه ، درایور یا به روزرسانی که به تازگی نصب شده برای ویندوز نصب شده باشد ، می تواند باعث بروز مشکلاتی شود ، ممکن است با بازیابی رایانه شخصی خود به یک نقطه اولیه ، به نام نقطه بازگرداندن ، دوباره به حالت عادی برگردید.

 

بازگرداندن یک نقطه بازیابی روی پرونده های شخصی شما تأثیر نمی گذارد ، اما برنامه ها ، درایورها و به روزرسانی هایی را که پس از ایجاد نقطه بازگردانی نصب شده اند حذف می کنید.
بازیابی سیستم برای تغییرات ایجاد شده در ۷ تا ۱۴ روز گذشته کار می کند.
برای بازیابی رایانه شخصی خود از یک نقطه بازیابی
در کادر جستجو در نوار وظیفه ، نقطه بازگردانی را تایپ کنید ، سپس از لیست نتایج ایجاد یک نقطه بازگرداندن را انتخاب کنید.
در برگه System Protection ، System Restore را انتخاب کنید.
گزینه Next را انتخاب کنید ، سپس نقطه بازگردانی مربوط به برنامه ، درایور یا به روزرسانی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود را انتخاب کنید. سپس Next> Finish را انتخاب کنید.
کامپیوتر خود را مجدداً راه اندازی کنید و ببینید که آیا عملکرد بهبود یافته است.
اگر نقاط بازگردانی را مشاهده نمی کنید ، ممکن است به این دلیل باشد که محافظت از سیستم روشن نشده است.

روشن کردن محافظت از سیستم

در کادر جستجو در نوار وظیفه ، نقطه بازگردانی را تایپ کنید ، سپس از لیست نتایج ایجاد یک نقطه بازگرداندن را انتخاب کنید.
در برگه System Protection ، گزینه Configure را انتخاب کنید.
فعال کردن حفاظت از سیستم> OK را انتخاب کنید.

منبع: microsoft.com

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار