• ۱۹۵ بازدید
  • مهر ۲۸, ۱۳۹۸
تعاریف و کاربردهای بلاک چین در ارز دیجیتال

بلاک چین در اصل یک لیست در حال رشد از سوابق به نام بلوک است که با استفاده از رمزنگاری به یکدیگر پیوند می خورند. هر بلوک حاوی یک هش رمزنگاری از بلوک قبلی ، یک نشانگر زمانی و داده های معامله است . ارزهای دیجیتال برای امن، سریع، ناشناس و غیرقابل هک بودن باید یک نوع پایگاه داده ویژه استفاده کنند. تمامی رمزارزها پایگاه داده خود را بر پایه تکنولوژی بلاک‌چین (blockchain) بنا کرده‌اند. در این مطلب آنی یار تعاریف و کاربردهای بلاک چین در ارز دیجیتال را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

آخرین مطالب آنی یار با موضوعات انواع و کاربردهای ارز دیجیتالی ، معرفی ارز دیجیتال بیت کوین bitcoin ، معرفی ارز دیجیتال دوج کوین – dogecoin ، همه چیز درباره ارز دیجیتال اتریوم – ethereum و ارز دیجیتال تتر – tether را بهتر بشناسیم را پیشنهاد می کنیم مطالعه نمایید.

 

بلاک چین یک نوع جدید از پایگاه داده است که به عنوان یک پایگاه کنترل کننده به حساب می آید، به عنوان مثال، بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال به حساب می آید که می توان آن را به عنوان یک کتاب چندین صفحه ای در نظر گرفت که شامل تمامی معاملات گذشته در بازار ارز است و بلاکچین دقیقا به عنوان صفحات این کتاب به حساب می آید که روز به روز تمامی این اطلاعات در آن ثبت می گردد.

در این پایگاه داده کسی نمی تواند تقلب کند و تنها در یک کامپیوتر یا سرور نیست بلکه در بسیاری از رایانه های متصل به شبکه به صورت پایاپای توزیع شده است، در نتیجه، صاحبان بیت کوین می توانند بر یکدیگر نظارت داشته باشند و هک کردن آن غیر ممکن است و برای مثال نمی توان یک بیت کوین جدید بدون توجه دیگران به اضافه نمود.

در این میان، انواع دیگری از داده‌ها را نیز می توان در پایگاه داده های بلاکچین ذخیر کرد، برای مثال شرکت های مختلف می توانند اطلاعات محرمانه ی کسب و کارهای خود را که نباید هرکسی به آن ها دسترسی داشته باشد، در بلاکچین ذخیره نمایند.
اکثر کمپانی های قدرتمند نظیر اپل و گوگل که در زمینه ی سیستم های دیجیتالی فعالیت دارند، در آمریکا می باشند و اروپا از این تکنولوژی عقب مانده است اما پول های زیادی در خصوص سیستم های اینترنتی هزینه کرده است.

 

 

استفاده از بلاکچین در کشورهای اروپایی
با این حال خطراتی نیز وجود دارد، برخلاف بسیاری از فناوری های دیگر، بلاکچین فناوری نیست که عمدتا از ایالات متحده، دره سیلیکون روی کار آمده باشد. بلاکچین، یک فناوری زیربنایی بسیار مهم است که توسط شرکت های مرتبط آمریکایی مدیریت نمی گردد. در واقع، بلاکچین دقیقا همان بخشی است که سایت ها از آن در حال ظهور هستند و در آن به فناوری نسخه ی اول بیت کوین می پردازند. بلاکچین یک شانس است و اروپا می‌تواند شانس خود را در این بخش مورد آزمون قرار دهد. اما پروفسور روم بک معتقد است که تا دو سال دیگر درهای شانس بسته خواهد شد، زیرا اعتقاد دارد که اروپا در این زمینه آنقدرها سریع نیست و سرعت عمل در دست کشورهای اروپای شرقی است و مهاجمانه با این موضوع در حال چالش هستند.

 

توسعه ی بیت کوین
یکی از دانشمندان به نام ویتالیک بوترین، یک دانشمند جوان روسی است که با سایر دانشمندان به این نتیجه رسیدند که می توانند بر روی تکنولوژی بیت کوین کار کنند. بوترین، با استفاده از اتریوم یک بلاکچین جدید ایجاد کرده است که نه تنها معاملات و یا انتقالات پول های رمزنگاری شده ی خود را از این طریق انجام می دهد، بلکه هر نوع انتقالات حقوقی را نیز از این طریق صورت می دهد. با این روش می‌تواند معاملات تجاری و قراردادهای بین شرکای تجاری را نیز از طریق بلاکچین مدیریت نماید. از آنجایی که اتریوم نیز به عنوان یکی از ارزهای دیجیتالی می باشد، دنیای اقتصاد نیز این ارز رمزنگاری شده را مورد تایید خود قرار داده است، معتقدند که این ارز دیجیتال مورد استفاده ی بسیاری از قاچاقچیان مواد مخدر و جنایتکاران می باشد که این مورد تنها بخشی از موارد استفاده ی اتریوم می باشد و ما با آن کاری نداریم. زمانی که اتریوم وارد بازار شد، جدیتی در این تکنولوژی صورت گرفت.

 

پیشرفته ترین کشور در زمینه ی توسعه بلاکچین
توسعه زمانی اتفاق می افتد که تکنولوژی در شبکه ها و تیم های مجازی درحال ساخت باشد و هم اکنون تیم های توسعه دهنده ی اتریوم در تمامی زمینه ها گسترش یافته اند و هم اکنون شاهد تحولاتی بسیار قوی از سوی روسیه و به آرامی از سنگاپور هستیم. برخی از برنامه های کاربردی از سوی لندن و کوپنهاگ در حال توسعه می باشند. آزمایشگاه تحقیقاتی اتریوم در برلین نیز وجود دارد ولی متاسفانه آنقدرها فعال نیست.

مطمئنا استراتژی اصلی این پایگاه داده در روسیه یا چین تنظیم می شود و هم اکنون اتحادیه ی اروپا در حال توسعه ی یک موقعیت اولیه می باشد که این تلاش به شدت قابل ستایش می باشد اما باید کمی در این زمینه سریعتر عمل نماید.

ظاهرا رئیس جمهور روسیه، ولادیمر پوتین نیز علاقه مند به فناوری بلاکچین بوده است. برخی از کشورها نظیر روسیه امروزه دارای یک استراتژی مخصوص به خود در زمینه ی فناوری بلاکچین می باشند زیرا آن ها زودتر به این موضوع رسیده اند که این فناوری یک فناوری کلیدی است که قطعا در آینده تاثیرات فراوانی خواهد داشت و نمی خواهند از این پیشرفت ها عقب بمانند. بر همین اساس آن ها برای توسعه ی این فناوری منابع سیاسی و اقتصادی خود را بکار گرفته اند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار