• ۲۳۳ بازدید
  • آبان ۱, ۱۳۹۸
آموزش تبلیغات موثر در اینستاگرام

امروزه تبلیغات در اینستاگرام موثرترین روش برای دیده شدن کسب و کار بوده و بسیاری از برندها و شرکت های بزرگ نیز به تبلیغات در این شبکه اجتماعی روی آورده اند. نحوه استفاده از اینستاگرام در تبلیغات تاثیرگذار در شبکه های اجتماعی برای کاربران بسیاری مشکل اصلی است و راه و روشی مناسب برای تبلیغات موثر در اینستاگرام نیاز است. ما در مطلب امروز آنی یار به آموزش تبلیغات موثر در اینستاگرام به زبان خیلی ساده می پردازیم.

آموزش تبلیغات موثر در اینستاگرام

اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، پس حتما به تبلیغ در اینستاگرام فکر کرده‌اید. این روزها اینستاگرام بزرگترین رسانه برای نشان دادن محصولات و تبلیغات است. اگر به تاثیر معجزه آسای تبلیغ در اینستاگرام اعتقاد ندارید، بگذارید به شما خبر بدهم در همین لحظه که دست روی دست گذاشته‌اید، آدمها دارند در اینستاگرام پول پارو می‌کنند. پس به تبلیغات در اینستاگرام ایمان بیاورید و آن را شروع کنید. ولی در نظر داشته باشید که برای تبلیغات در اینستاگرام و هزینه کردن برای آن باید خیلی هوشمند باشید. بهرحال بیزنس خرج دارد و آدم باید جایی خرج کند که سرمایه به او برگردد.

حالا بعد از همه این حرفها چجوری تبلیغ کنیم؟ اصلا چطور تبلیغ کنیم که باعث افزایش فالوور در اینستاگرام شود و مشتری‌ها سراغمان بیایند؟ در صفحه خودمان تبلیغ کنیم یا تبلیغات خود را به یک سلبریتی در اینستاگرام واگذار کنیم؟ شاید هم بهتر باشد از تبلیغات اسپانسری اینستاگرام استفاده کنیم؟ حتما یکی از اینها بهتر است و بازدهی بیشتری دارد.

تبلیغات سلبریتی ، اسپانسر تبلیغات و افزایش فالوور در اینستاگرام

حقیقت این است که همه آنها واقعا خوب هستند و همه مدل‌های تبلیغات در اینستاگرام مفید هستند و به کار می‌آیند. اما نکته مهم این است که بدانید کدام یکی بیشتر به کار شما می‌آید و تازه نکته مهم‌تر این است که کدام یکی با بودجه شما جور درمی‌آید. مثلا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام که توسط خود کمپانی اینستاگرام انجام می‌شود در ایران به سختی انجام می‌شود و هزینه آن هم بالاست. و یا مثلا تبلیغات اینفلوئنسرمارکتینگ که توسط آدم‌های معروف یا سلبریتی‌ها اجرا می‌شود بیشتر برای بیزنس‌های بزرگ است و هزینه‌ آن هم برای یک کسب و کار تازه پا گرفته زیاد است. ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که تازه کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اند و در این شرایط ذخیره کردن حتی مقدار کمی پول برای شما حیاتی است. ممکن هم هست که یک بیزنس خیلی حرفه‌ای داشته باشید که سالهاست برای شما پول می‌سازد و شما می‌خواهید با تبلیغات در اینستاگرام آن را گسترش بدهید. در هر صورت فرقی نمی‌کند.

ما در این مقاله نوعی از تبلیغات در اینستاگرام را معرفی می کنیم که به درد همه می‌خورد و به کار همه ‌آید. از یک کسب و کار بزرگ واردات پورشه گرفته تا آن کسی که در خانه گردنبند دست‌ساز درست می‌کند. همه شما می‌توانید با یک روش ساده ولی هوشمندانه کسب و کار خود را در اینستاگرام گسترش بدهید و فالوور جذب کنید.

افزایش فالوور اینستاگرام

افزایش فالوور اینستاگرام

هزاران فالوور واقعی و ایرانی داشته باشید که با شما در تعامل هستند.
دریافت ۱۰۰ فالوور رایگان
این روش جادویی تبلیغات کدام است؟
همانطور که گفتیم می‌خواهیم روشی را به شما معرفی کنیم که هر کسی با هر میزان بودجه‌ای می‌تواند از آن استفاده کند، در اینستاگرام خودی نشان بدهد و افزایش فالوور اینستاگرام داشته باشد. اما این روش جادویی که این همه درباره‌اش حرف زدم چیست؟ این روش جادویی تبلیغات در پیج‌‌ها یا همان صفحات بزرگ اینستاگرام است. یعنی شما یک بنر تبلیغاتی آماده می‌کنید و برای یک صفحه بزرگ در اینستاگرام می‌فرستید و آنها در ازای قرار دادن آن از شما پول دریافت می‌کنند. شاید فکر کنید که خب زحمت کشیدی این که گفتن نداشت! همه این را می‌دانند! اما…

اما نکته مهم این است که این دو مرحله، -یعنی آماده کردن بنر و انتخاب یک صفحه بزرگ- یک ریزه‌کاری‌های بسیار بسیار مهم دارد که در افزایش فالوور اینستاگرام شما تاثیر وحشتناکی می‌گذارد. درست مانند قورمه‌سبزی. اگر جا نیفتاده باشد می‌شود آن را خورد و از گرسنگی نمرد، اما آن حس خوب خوشمزه را در آدم به وجود نمی‌آورد. پس با ما همراه باشید تا سیر تا پیاز تبلیغ در پیج‌های بزرگ را برای شما بگوییم.

تبلیغات در پیج سلبریتی ها در اینستاگرام

صفحات بزرگ در اینستاگرام

حتما آن صفحات بزرگ را در اینستاگرام دیده‌اید که فالوورهای بسیار زیادی دارند مثلا ۱۰۰K یا ۲۰۰K همانها که روز به روز در افزایش فالوور اینستاگرام از دیگران سبقت می‌گیرند. به آنها صفحات بزرگ می‌گویند؟ خیر! تعجب کردید؟ ما به این صفحات صفحات بزرگ نمی‌گوییم. زیرا عدد فالوور لزوما دلیل بر بزرگ بودن یک صفحه در اینستاگرام نیست. برای تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام باید اول بتوانید صفحات بزرگ را شناسایی کنید. یک صفحه بزرگ در اینستاگرام دو ویژگی مهم دارد که ما آنها را برای شما توضیح می‌دهیم.

۱) فالوورهای زیاد داشته باشد

بسیاری از پیج‌ها اقدام به خریدن فالوورهای فیک یا تقلبی می‌کنند. اگر به صفحه‌ای که فالوورهای فیک دارد تبلیغ بدهید، تبلیغ شما بازخورد خوبی نخواهد داشت چون اصلا دیده نمی‌شود. شما باید بتوانید تشخیص بدهید که آیا این عدد واقعی است یا خیر. فهمیدن این مسئله هم معمولا راحت است. به عکس زیر دقت کنید:

فالوورهای فیک یا تقلبی

پیج فیک را بشناسیم

همانطور که می‌بینید این صفحه صد و یک هزار فالوور دارد. پس باید خیلی پیج برزگ و شلوغی باشد. اما به تعداد لایک‌های آن دقت کنید. ۲۵۳ تا! با اطمینان می توان گفت که صد در صد فالوورهای این صفحه فیک و یا تقلبی هستند. اگر به این صفحه تبلیغ بدهید، تعداد کسانی که آن را می‌بینند ۱۰۰ هزار نفر نخواهد بود، بلکه بسیار بسیار کمتر خواهد بود. اگر بازدید کم و نامشخص مد نظر شماست ایرادی ندارد. ولی اگر می‌خواهید بازدید شما متناسب با فالوورهای صفحه باشد، یعنی به عبارتی به صفحه مورد نظر اعتماد کنید، پس اول یک آزمایش انجام بدهید. چند روش ساده تا به هر صفحه‌ای که رفتید، اصلی و تقلبی بودن فالوورهای آن را تشخیص دهید.

تنها کافی است تعداد فالوورهای یک صفحه را در ۱۶% ضرب کنید. عدد به دست آمده باید تقریبا با تعداد لایک های زیر پست‌های همان صفحه برابر باشد. به زبان ساده بگویم که ۱۶% فالوورهای شما عکسهایتان را لایک می‌کنند. این عدد تقریبی است و ممکن است کمی بالا و پایین شود ولی بعد از مدتی دستتان راه می‌افتد و مثل آب خوردن فیک بودن فالوورها را تشخیص دهید.

لایک در اینستاگرام

ولی بعضی از پیج‌ها برای پست‌هایشان حتی لایک هم می‌خرند. پس به لیست فالوورهای صفحه مورد نظرتان بروید و آن را چک کنید. ببینید آیا بیشتر فالوورهای آن بدون عکس هستند؟ اگر اینطور بود پس حتما این صفحه فیک است.

حتی به بازدیدهای یک ویدئو هم اعتماد نکنید. چون بسیاری از پیج‌ها برای ویدئوهای خود بازدید هم می‌خرند. پس تعداد فالوورها را با تعداد کامنت‌ها مقاسه کنید.
کامنت‌ها را چک کنید. برای تعداد کامنت قوانین ضد و نقیضی وجود دارد و نمی‌توان یک قائده کلی بگوییم که ضرب و تقسیم کنید. اما خودتان اگر کامنت‌های صفحه‌ را چک کنید، حس می‌کنید که با تعداد فالوورهایش تناسب دارد یا خیر. مثلا برای پیجی با ۵۵ هزار فالوور، داشتن سه تا کامنت کمی مشکوک است.

نکته: شما باید بدانید که چه تعداد بازدید برای تبلیغ در اینستاگرام مد نظرتان است. مثلا اگر بخواهید تبلیغتان در اینستاگرام ۱۰۰۰ لایک داشته باشد باید به یک پیج واقعی تبلیغ در اینستاگرام بدهید که عکسهایش واقعا هزار لایک می‌خورد و یا می‌توانید تبلیغ خود را به یک پیج تقلبی بدهید که پست‌هایش ۲۰۰۰ لایک می‌خورد ولی ۱۰۰۰تای آن واقعی است. پس اگر برایتان مهم است، اول واقعی بودن صفحه مورد نظرتان را چک کنید.

تبلیغات لایک دراینستاگرام

۲) تخصصی باشد

اگر به صفحات بزرگ در اینستاگرام نگاه کنید خواهید دید که بیشتر آنها تخصصی هستند و در یک زمینه مشخص فعالیت می‌کنند. حالا اصلا فعالیت در یک زمینه خاص چه فایده‌ای برای ما و تبلیغ در اینستاگرام دارد؟ تخصصی بودن یک صفحه باعث افزایش فالوور اینستاگرام در آن صفحه می‌شود. اما نه یک افزایش فالوور معمولی…بلکه یک افزایش فالوور هدفمند! صفحه تخصصی تبلیغات را هدفمند می‌کند. شما می‌فهمید که مخاطبان تبلیغتان در کدام صفحات متمرکز شده‌اند.
مثلا وقتی یک صفحه در اینستاگرام فقط آموزش آشپزی می‌دهد و درباره غذاها توضیح می‌دهد، آدم‌هایی که طرفدار آشپزی هستند آن را فالو می‌کنند و همیشه پست‌هایش را می‌بینند. پس اگر شما یک رستوران تاسیس کرده‌اید یا سفارش ژله در منزلتان می‌گیرید، بهترین صفحه بزرگ در اینستاگرام برای تبلیغ شما همین صفحه آموزش آشپزی است. چون مخاطبین شما مشخص هستند و تبلیغ شما را دقیقا کسانی می‌بینند که آشپزی را دوست دارند.

در اینستاگرام برای هر تخصص و کسب و کاری چندین پیج پرفالوور و درست و حسابی وجود دارد. اگر پیج‌های بزرگ مورد نظر خود برای تبلیغ در اینستاگرام نمی‌شناسید یا حتی کمی شک دارید، پیشنهاد می‌کنم ریسک نکنید و حتما با مرکز مشاوره ناجیان رایانه تماس بگیرید. برای نمونه صفحه ورزش سه یکی از صفحات معتبر و درجه یک برای تبلیغ در اینستاگرام است.

تبلیغات موثر در اینستاگرام

تبلیغ در اینستاگرام

سعی کنید قبل از تبلیغ در اینستاگرام حتما دو مورد گفته شده را درباره پیج‌هایی که برای تبلیغ مدنظرتان دارید بررسی کنید. حالا می‌رویم سراغ اینکه اصلا شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام کدام است.

شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام

قدم بعدی این است که با هزینه تبلیغات در اینستاگرام آشنا شویم تا یک تبلیغ درست و حسابی انجام دهیم. چون ما می‌خواهیم تبلیغ برای ما افزایش فالوور در اینستاگرام بیاورد تا آنها از ما خرید کنند و پول را به جیب ما سرازیر کنند.

شرایط تبلیغات موثر در اینستاگرام

تبلیغات در صفحات بزرگ به ۳ صورت انجام می‌گیرد:

۱) تبلیغات بنری

در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو. شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. (نکته بسیار مهم : در این نوع تبلیغات، طراحی بنر شما به اندازه صفحه‌ای که انتخاب می‌کنید مهم است. اگر بنر شما آن جذابیت لازم را نداشته باشد حتی اگر در بهترین و پرفالوور ترین پیج‌های اینستاگرام هم تبلیغ کنید خیلی تاثیری نخواهد داشت. اما اصلا نگران نباشید…برای ساختن یک بنر تبلیغاتی اصلا نیاز نیست که شما متخصص عکاسی یا گرافیست باشید. تنها کافی است با مرکز مشاوره ناجیان رایانه تماس بگیرید و از کارشناسان و متخصصان ما کمک بگیرید).
نرخ این نوع تبلیغ در اینستاگرام معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در پیج‌های بزرگ اینستاگرام هزینه های مختلفی دارد.

۲) تبلیغات ویدئویی

همانطور که از اسم آن مشخص است، این مدل تبلیغات فقط مختص ویدئو است. یعنی شما یک ویدئو از کسب و کارتان می‌سازید و به صفحات بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌دهید. از آنجا که ویدئو با تبلیغات بنری کمی فرق دارد، نحوه محاسبه قیمت آن هم کمی متفاوت است. صفحات بزرگ اینستاگرام معمولا برای محاسبه قیمت تبلیغات ویدئویی دو پیشنهاد دارند:

روش اول: دقیقا مانند تبلیغات ساعتی بنری است. یعنی شما ویدئوی خود را در یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گذارید و در ازای ۲۴ ساعت و یا مدت زمان مورد نظرتان برای آن هزینه می‌پردازید. قیمت‌ها تقریبا شبیه همان قیمت‌های تبلیغات بنری است.

روش دوم: در این روش هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما بر اساس میزان بازدید آن محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌گویید که من برای ویدئوی خودم ۱۰۰۰ بازدید می‌خواهم و ادمین صفحه مورد نظر پس از اینکه ویدئوی شما ۱۰۰۰ بازدید به دست آورد، آن را پاک می‌کند.

۳) تبلیغات استوری

تبلیغات استوری هم که همان تبلیغات در استوری است. در این مدل شما برای تبلیغ در اینستاگرام، بنر خود را به یک صفحه بزرگ می‌دهید تا برای ۲۴ ساعت آن را در استوری خود قرار دهد. تبلیغات در استوری بسیار مناسب کسانی است که محصولی برای فروش دارند یا می‌خواهند مخاطبان تبلیغ از وب‌سایتشان دیدن کنند. زیرا اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، این قابلیت را داده است که در استوری خود لینک قرار دهند. بودن لینک در استوری افزایش فالوور اینستاگرام را موثرتر می‌کنند زیرا با بالا کشیدن لینک مستقیم به فروشگاه اینترنتی، وب‌سایت یا هر لینک دیگری وصل شوید. هزینه تبلیغات در استوری به دو صورت محاسبه می‌شود:

روش اول: مانند همان تبلیغات بنری است که در اولِ مقاله خدمتتان گفتم. یعنی همان ۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است اما بسیار بستگی به نوع صفحه و میزان فالوورهای آن دارد.

روش دوم: هزینه استوری شما بر حسب میزان بازدید محاسبه می‌شود و به ازای هر ۱۰۰۰ بازدیدی که تبلیغ در اینستاگرام شما داشته باشد، شما هزینه ای را می‌پردازید. دقتت کنید که در اینجا منظور از بازدید Reach نیست. بلکه Impression است.یعنی معیار این است که تبلیغ شما در کل چند بار دیده شده است. نه اینکه توسط چند نفر دیده شده است. ممکن است تبلیغ شما هزار بار بازدید داشته باشد، این به این معنی نیست که هزار نفر تبلیغ شما را دیده‌اند. ممکن است آدمهای تکراری تبلیغ شما را دیده باشند.

تبلیغ در استوری اینستاگرام

حرف آخر

برای اینکه بتوانید در اینستاگرام محصولات یا خدمات خود را بفروشید ابتدا به افزایش فالوور در اینستاگرام نیاز دارید. چون زمانی که فالوورهای شما افزایش پیدا می‌کنند، احتمال اینکه مشتری شما شوند بیشتر می‌شود. و برای افزایش فالوور در اینستاگرام هم راه‌های بسیاری وجود دارد. همانطور که دیدید قیمت‌ تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام اصلا بالا نیست اما واقعا خیلی مهم است که یک صفحه خوب و مناسب را برای تبلیغ استفاده کنید. در هر کسب و کاری که هستید و با هر میزان بودجه ای حتما برای شما صفحات بسیار مناسبی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها تبلیغ در اینستاگرام انجام دهید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار