روش جلوگیری از مصرف شارژ سیم کارت

امروزه یکی از مشکلات رایج در بین کاربران اینترنت تلفن همراه مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته است. ما راه حلی برطرف شدن این مشکل در نظر گرفته ایم. امروز در مقاله روش جلوگیری از مصرف شارژ سیم کارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت با آنی یار، همراه باشید.

اگر از مشترکین تلفن همراه هستید می توانید به دیگر مطالب سایت درباره تلفن همراه همانند نحوه اشتراک گذاشتن اینترنت گوشی، استعلام تعداد سیم کارت به نام شخص و تبدیل سیم کارت ۳g به ۴g ایرانسل هم نگاهی بیندازید.

شاید برایتان پیش آمده که حین گشت و گذار در اینترنت، به طور ناگهانی با پیغام تمام شدن بسته اینترنت مواجه شده‌‌اید. در این وضعیت معمولا از شارژ اصلی خط مصرف خواهد شد.

سیستم عامل اندروید برای این مشکل راه حلی دارد و آن فعال سازی محدودیت برای مصرف داده اینترنت است. در واقع با روشن کردن این بخش از منوی تنظیمات، پس از مصرف نمودن حجم مشخصی از داده، دیتای سیمکارت شما برای اتصال به اینترنت به صورت خودکار قطع شده و شما به سرعت از این موضوع مطلع می‌شوید.

با بررسی میزان داده‌ها می‌توان مصرف حجم اینترنت خود را به راحتی کنترل کرد و به همین ترتیب مانع هزینه‌های اضافی شد.

ایجاد محدودیت در مصرف دیتا از طریق قابلیت Data Limit در اندروید

راه حلی برای جلوگیری از مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت

ایجاد محدودیت برای مصرف داده اینترنت در گوشی‌های اندرویدی، با طی مراحل زیر انجام پذیر است:

۱- منوی تنظیمات را باز کنید.

راه حلی برای جلوگیری از مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت

۲- وارد بخش مربوط به اتصالات شوید. این قسمت معمولا با نام Connections در گوشی‌های اندرویدی موجود است.

راه حلی برای جلوگیری از مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت

۳- بر روی Data Usage کلیک کنید.

راه حلی برای جلوگیری از مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت

۴- در صفحه باز شده گزینه‌ای با یکی از عنوان‌های Data warning یا Data limit برای فعال کردن محدودیت مصرف داده را بزنید.

راه حلی برای جلوگیری از مصرف شارژ سیمکارت بعد از تمام شدن حجم بسته اینترنت

با فعال کردن Data Limit از شما خواسته می‌شود تا حداکثر حجم مصرفی را وارد کنید. در واقع با فعال سازی این بخش، حجم مصرفی شما توسط گوشی محاسبه شده و به محض رسیدن به آن مقدار وارد شده، دیتای اینترنت گوشی غیرفعال می‌شود.

در منوی Data limit برخی گوشی‌های اندرویدی این امکان به کاربر داده شده تا با وارد نمودن یک روز به عنوان زمان شروع و پایان محاسبه صورت حساب، بر روی حجم مصرفی اینترنت کنترل بیشتری داشته باشد.

قطع خودکار اینترنت پس از پایان اعتبار بسته اینترنتی ایرانسل

برای نخستین بار در ایران و با هدف مدیریت هزینه‌های ارتباطی، ایرانسل با عرضه “طرح کنترل مصرف آزاد دیتا” امکان قطع خودکار اینترنت، پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته‌های اینترنت همراه را برای مشترکان فراهم ساخت.

با فعال سازی این طرح از طریق شماره گیری کد دستوری #۳*۲*۳*۵۵۵* این امکان برای مشترکین خدمات اینترنت همراه ایرانسل فراهم شده تا پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته افزایشی اینترنت همراه خود، به صورت خودکار وارد طرح مصرف آزاد نشوند. براین اساس، دسترسی مشترک به خدمات دیتا پس از پایان اعتبار زمانی و یا حجمی بسته اینترنت متوقف شده و مشترک هزینه اضافی بابت استفاده از طرح مصرف آزاد نمی پردازد.

۰ ۰ vote
Article Rating
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار