• ۱۲۶ بازدید
  • آبان ۱, ۱۳۹۸
نحوه حذف کامل ویروس ها ، بدافزارها و باج افزارها در کامپیوتر

در حالی که بسیاری از ویروس ها و انواع دیگر بدافزارها به سادگی برای ایجاد هرج و مرج طراحی شده اند ، هرچه بیشتر بدافزارها توسط جرایم سازمان یافته برای سرقت شماره کارت های اعتباری ، اعتبار بانکی آنلاین و سایر داده های حساس ایجاد می شوند. ویروس های معمول مدرسه قدیمی یک مشکل واقعی نیست. مشکل اکنون باج افزار و جاسوس افزار است و به ابزارهای جدید و تکنیک های جدید نیاز دارد. در این مطلب از آنی یار نحوه حذف کامل ویروس ها ، بدافزارها و باج افزارها در کامپیوتر را آموزش خواهیم داد. با ما همرا باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات بازیابی برگه های Chrome هنگامی که دکمه دوباره باز کردن آخرین جلسه وجود ندارد ، نحوه فعال کردن حالت Ultimate Performance در ویندوز ۱۰ ، رفع مشکل خطای DistributedCOM Error 10016 در ویندوز ۱۰ و رفع مشکل یوتیوب با افزونه Magic Enhancer را مطالعه نمایید.

 

How to completely remove viruses, malware and ransomware on your computer

 

آیا آنتی ویروس شما می گوید ویروس تشخیص داده شده است؟

اگر پیام دیدید که می گوید ویروس تشخیص داده شده است ، این یک چیز خوب است. آنتی ویروس شما متوجه ویروسی شده است و احتمالاً بدون هدر رفتن وقت شما، آن را از بین برده است. این نوع پیام به این معنی نیست که شما تا به حال ویروس در رایانه خود اجرا کرده اید. می توانید فایلی را که حاوی ویروس است بارگیری کنید و آنتی ویروس شما قبل از اینکه مشکل ایجاد کند ، پرونده را حذف کند.

به عبارت دیگر ، یک پیام “شناسایی شده توسط ویروس” که هنگام استفاده عادی از رایانه شما رخ می دهد ، به معنای این نیست که ویروس در واقع کاری انجام داده است . اگر پیامی مانند این مشاهده می کنید ، به احتمال زیاد از یک صفحه وب آلوده دیدن کرده یا یک پرونده مضر را بارگیری می کنید. سعی کنید در آینده از انجام این کار خودداری کنید ، اما خیلی نگران نباشید.

همچنین می توانید برنامه آنتی ویروس خود را باز کرده و قرنطینه یا سیاهه های مربوط به شناسایی ویروس آن را بررسی کنید. با این کار اطلاعات بیشتری در مورد آنچه ویروس تشخیص داده شد و آنتی ویروس با آن چه کاری انجام می دهد ، به شما نشان می دهد.

 

نحوه اسکن برای بدافزارها ، جاسوسافزارها ، Ransomware ، Adware و سایر تهدیدات

اگر رایانه شما  بسیار کند شده، صفحات وب عجیبی باز می شوند ، یا می بینید که تبلیغات ناخواسته نشان داده می شود ، احتمالاً در رایانه خود نوعی بدافزار جدید دارید. Spyware هر کاری را که انجام می دهید ردیابی می کند یا صفحات اصلی جستجو و صفحه اصلی خود را به مکانهایی که نمی خواهید بروید هدایت می کنید. Adware مرورگر و حتی ویندوز شما را آلوده می کند و ransomware سعی خواهد کرد که رایانه شخصی شما را قفل کند.

صرف نظر از اینکه مشکل چیست ، اولین قدم ما همیشه بارگیری و اجرای اسکن با Malwarebytes ، بهترین ابزار ضد بدافزار است. این یک محصول آنتی ویروس معمولی نیست ، بلکه برای حل تهدیدات مدرن طراحی شده است. این تنها محصولی در بازار است که می تواند به راحتی بد افزار جاسوسی را تمیز کند.

Malwarebytes را بارگیری ، نصب و اجرا کنید و سپس اسکن رایانه شخصی خود را شروع کنید.

 

How to Scan for Malware, Spyware, Ransomware, Adware, and Other Threats

 

 

نحوه اسکن ویروس های منظم

برای بررسی رایانه خود از بدافزارها و حذف آنها به یک برنامه آنتی ویروس نیاز دارید. ویندوز ۱۰ و ۸ شامل Windows Defender ، آنتی ویروس شخصی مایکروسافت است. ویندوز ۷ هیچ آنتی ویروس داخلی ندارد ، بنابراین شما احتمالاً به چیز دیگری نیاز دارید ، مانند Avira .

Windows Defender در کل غیرقابل نفوذ و خوب است ، اما تنها چیزی که شما نیاز دارید نیست. راه حل آنتی ویروس مورد علاقه ما ترکیبی از Windows Defender و Malwarebytes است ، بنابراین شما باید پوشش کاملی داشته باشید.

برای اسکن ویروس های منظم در Windows Defender ، آن را باز کرده و یک اسکن جدید را شروع کنید تا از طریق سیستم شما بطور کامل اسکن می شود و ببیند آیا چیزی از دست رفته است. و البته ، Windows Defender به طور پیش فرض در پس زمینه اجرا می شود

 

How to Scan for Regular Viruses

 

ترکیبی از Windows Defender و Malwarebytes باید از اکثر قریب به اتفاق بدافزارهایی که ممکن است با آن روبرو شوید خلاص شوید و اگر هر دوی آنها در حال اجرا هستند ، باید از پیشروی شما نیز محافظت کنند.

 

اگر Malwarebytes و Windows Defender قادر به شناسایی و از بین بردن بدافزار نبودند

If Malwarebytes and Windows Defender Weren’t Able to Get Rid of the Malware

 

استفاده از حالت ایمن برای نرم افزارهای مخرب سرسخت

اگر به یک بدافزار بسیار سرسخت آلوده هستید ، ممکن است لازم باشد که بدافزارهای خارج از سیستم عادی ویندوز خود اسکن کنید . برای انجام این کار ، باید Windows را به حالت Safe Mode بوت کنید ، که این امر مانع از بارگیری برنامه های راه اندازی عادی می شود.

برای بوت شدن به حالت Safe Mode در ویندوز ۸ یا ۱۰ ، با کلیک بر روی گزینه “راه اندازی مجدد” ، کلید Shift را فشار داده و نگه دارید و سپس به Troubleshoot> Advanced Options> Windows Startup Settings> Restart> Safe Mode بروید. در ویندوز ۷ ، هنگام شروع رایانه ، کلید F8 را فشار دهید و منوی گزینه boot را مشاهده می کنید که به شما امکان می دهد “حالت ایمن” را انتخاب کنید.

 

به عنوان آخرین راه حل از یک ابزار ضد ویروس Bootable (دیسک نجات)استفاده کنید

ممکن است لازم باشد که کاملاً خارج از ویندوز قدم بگذارید و از یک ابزار ضد ویروس بوتیبل استفاده کنید. این نوع ابزار آنتی ویروس برای یافتن و حذف بدافزارهای سرسخت شما ممکن است قادر به دیدن یا حذف شدن از درون خود ویندوز نباشد ، به یک محیط تمیز (کاملاً خارج از ویندوز) می رود.

اگر از Windows 10 استفاده می کنید ، Windows Defender خود می تواند این کار را با ویژگی “Windows Defender Offline” انجام دهد. سایر نرم افزارهای ضد ویروس می توانند این کار را انجام دهند – به دنبال “دیسک های بوت” آنتی ویروس مانند سیستم نجات Avira .

 

چگونه می توان به ویندوز مدافع نظر دوم داد

 

How to Get a Second Opinion From Windows Defender

 

اگر قبلاً برنامه آنتی ویروس نصب کرده اید ، اما فکر می کنید ویروس آنتی ویروس نیست ، می توانید نظر دوم را از یک محصول ضد ویروس دیگر دریافت کنید. معمولاً اجرای دو برنامه آنتی ویروس به طور همزمان بد است زیرا اسکن در زمان واقعی آنها می توانند با یکدیگر در تضاد باشند. اما اگر یک زمان واقعی اسکن را انجام می دهید ، می توانید از اسکن دوم برای اسکن دستی استفاده کنید.

در ویندوز ۱۰ ، Windows Defender برای این کار عالی است. حتی اگر برنامه آنتی ویروس دیگری نصب کرده باشید که سیستم شما را تحت نظر دارد ، Windows Defender می تواند گاه به گاه برنامه را اسکن کند یا در صورت انتخاب به صورت دستی اسکن کند تا ببیند آیا می تواند چیزی از آنتی ویروس فعلی شما پیدا نکند. در اینجا راهنمایی برای فعال کردن و استفاده از آن گزینه آورده شده است .

انواع دیگر ارائه دهندگان آنتی ویروس ابزار اسکن یک بار را در دسترس قرار می دهند – به عنوان مثال ، اسکنر آنلاین ESET . این برنامه ها روی رایانه شما بارگیری و اسکن سریع و بدون مراحل نصب طولانی انجام می شود.

اگر اسکنر شما را به مشکلی هشدار می دهد ، می خواهید بدافزار را حذف کنید. اگر ویروس داشتید ، آنتی ویروس فعلی شما ممکن است به کار خود ادامه ندهد. ممکن است بخواهید پس از اتمام فرآیند ، آن را حذف کرده و یک محصول ضد ویروس دیگر نصب کنید.

 

شما همچنین باید Malwarebytes را برای مقابله با Adware و سایر Junk ها نصب کنید

 

You Should Also Install Malwarebytes to Deal With Adware and Other Junk

 

آنتی ویروس به تنهایی کافی نیست  و باید یک برنامه ضد بدافزار گسترده تر داشته باشید. همه نرم افزارهای نامطبوع توسط اسکنرهای آنتی ویروس معمولی پوشانده نشده اند ، که عمدتا به دنبال عفونت های مضر هستند. ممکن است شما مانند “نوار ابزار مرورگر” ، “موتورهای جستجو” ، ” کارگران معدن بیت کوین ” و دیگر برنامه های غیرمجاز که فقط وجود دارد ، برای ایجاد درآمد در خالق خود از سیستم “ناخواسته” استفاده کنید. هنگام بارگیری برنامه ها از وب ، مراقب باشید ، بنابراین رایانه شخصی شما از نوار ابزار غیرمذهبی و سایر برنامه های ناخواسته پر نمی شود.

 

چگونه کامپیوتر خود را از ویروس پاک کنید (و نسخه پشتیبان تهیه کنید)

 

How to Wipe Your Computer (and Verify Your Backups)

 

اگر هیچ چیزی نتواند ویروس ها را به درستی از بین ببرد – یا اگر بدافزار آنقدر به سیستم شما آسیب وارد کرده است که ویندوز هنوز هم به درستی کار نمی کند پس از حذف ویروس ها – می توانید به سراغ “گزینه هسته ای” بروید: رایانه را به حالت کارخانه خود برگردانید. هر پرونده شخصی را نگه دارید ، اما هر برنامه نصب شده شما حذف می شود و تنظیمات سیستم رایانه شما به حالت پیش فرض آنها بازنشانی می شود.

در ویندوز ۸ و ۱۰ ، این بسیار ساده تر است – می توانید برای تنظیم مجدد ویندوز در تنظیمات پیش فرض کارخانه خود ، از ویژگی “تنظیم مجدد این رایانه شخصی” استفاده کنید. شما می توانید دستورالعمل هایی را برای انجام این کار در اینجا پیدا کنید . اگر از رایانه شخصی ویندوز ۷ استفاده می کنید ، تولیدکننده شما احتمالاً با فشردن یک کلید خاص در طی فرآیند بوت ، پارتیشن بازیابی را فراهم می کند. برای کلید دقیق مورد نیاز برای فشار دادن آن ، با کتابچه راهنمای رایانه خود مشورت کنید.

اخطار : قبل از پاک کردن هارد دیسک خود و نصب مجدد ویندوز ، مطمئن شوید که از فایل های مهم پشتیبان تهیه کرده اید!

اگر مجبور شده اید یک بار با بدافزارها نبرد کنید ، سعی کنید تمام کارهایی را که می توانید انجام دهید انجام دهید تا آخرین باری این کار را انجام دهید. یک برنامه آنتی ویروس خوب نصب کنید ، رایانه خود را به روز کنید و از اجرای نرم افزار بالقوه خطرناک خودداری کنید . برای حفظ امنیت رایانه و اطلاعات شخصی ، نکات ما را دنبال کنید تا آنلاین بمانید .

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار