نحوه بالا بردن امنیت حافظه‌های جانبی

مروزه استفاده از حافظه‌های جانبی مثل مموری کارد، یو. اس. بی و هارد اکسترنال بسیار رایج است. حتماً بسیاری از شما از این ابزارها برای نگهداری یا جا به جا کردن اطلاعات مهم یا غیر مهم خود استفاده می‌کنید. بسته به اهمیت محتوای حافظه‌های جانبی، بحث امنیت این ابزارها مهم‌تر می‌شود و نباید از آن غافل شوید. باید در نظر داشته باشید که اتصال حافظه‌های جانبی به کامپیوترهای مختلف می‌تواند خطرناک باشد؛ مخصوصاً اگر شما حافظه را به سیستم آلوده وصل کنید یا خود حافظه آلوده باشد. معمولاً حافظه‌های جانبی مثل مموری کاردها و هاردهای اکسترنال در صدر جدول منتقل‌کنندگان ویروس و بدافزار به کامپیوترهای مختلف هستند. چرخه انتقال به این شکل است که ابتدا مثلاً حافظه «USB» آلوده، به کامپیوتری وصل می‌شود و آن را آلوده می‌کند، بعد، آن کامپیوتر همه فلش‌هایی را که به آن وصل می‌شود را آلوده می‌کند وآن فلش‌ها هم ویروس‌ها و بدافزارها را به سیستم‌های دیگر منتقل می‌کند.

 

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش ادغام فایل های MP3 بدون نرم افزار ، درگاه ramzepooya.com جعلی است ، ۴ روش برای تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و راهکار افزایش سرعت اینترنت با تعویض کانال Wi-Fi را مطالعه نمایید.

 

اطلاعات مموری کارت حتی بعد از فرمت شدن هم قابل بازیابی است

 

یکی از راه های انتشار ویروس های کامپیوتری از طریق ابزار ها و حافظه های قابل حمل است که با متصل کردن این حافظه ها به یک رایانه آلوده فایل های ویروس به فلش دیسک انتقال پیدا میکند ودرنتیجه با متصل کردن این فلش به هر دستگاهی این ویروس ها را نیز به رایانه شما منتقل میکند.

بنابراین از اتصال فلش دیسک های نا مطمئن  به رایانه خود تا حد امکان جلوگیری کنید تا  از الوده شدن رایانه خود به ویروس ها اطمینان بیشتری کسب کنید.

نکته مهم دیگری که بسیار اهمیت دارد نصب آنتی ویروس های جدید و بروزشده است تا از این مشکلات جلوگیری کند،درآنتی ویروس های جدیدحافظه های جانبی هنگام اتصال به رایانه به طور خودکار اسکن شده و  در صورتی که  فلش حاوی ویروس باشد فایل های ویروسی را پاک کرده و مانع آلوده شدن رایانه شما میشود.و در آخر روشی که توصیه میشود در کنار سایر این گزینه ها انجام دهید غیر فعال کردن حالت اجرای خودکار حافظه های جانبی است.

۰ ۰ vote
Article Rating
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار