آشنایی با دیوار آتش

در صورت دسترسی سایرین به سیستم شما ، رایانه شما دارای استعداد بمراتب بیشتری در مقابل انواع تهاجمات می باشد .  شما می توانید با استفاده و نصب یک فایروال ، محدودیت لازم در خصوص دستیابی به کامپیوتر و اطلاعات را فراهم نمائید .
فایروال چه کار می کند ؟
فایروال ها حفاظت لازم در مقابل مهاجمان خارجی را ایجاد  و  یک لایه و یا پوسته حفاظتی پیرامون کامپیوتر و یا شبکه را در مقابل کدهای مخرب و یا ترافیک غیرضروری اینترنت ، ارائه می نمایند . با بکارگیری فایروال ها ، امکان بلاک نمودن داده از مکانی خاص  فراهم می گردد . امکانات ارائه شده توسط یک فایروال برای کاربرانی که همواره به اینترنت متصل و از امکاناتی نظیر DSL و یا مودم های کابلی استفاده می نمایند ، بسیار حیاتی و مهم می باشد.

 

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش ادغام فایل های MP3 بدون نرم افزار ، درگاه ramzepooya.com جعلی است ، ۴ روش برای تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و راهکار افزایش سرعت اینترنت با تعویض کانال Wi-Fi را مطالعه نمایید.

 

دیوار آتش چه کاری انجام می‌دهد؟

دیوار آتش یا فایروال یا بارو، از کامپیوتر و شبکه شما در برابر حملات خرابکارها محافظت می‌کند. فایروال‌ها مانند سپری هستند که از شبکه شما در برابر ترافیک‌های غیر ضروری و مخرب و دسترسی نرم‌افزارهای مخرب به شبکه شما جلوگیری میکنند. دیوار آتش می‌تواند به گونه‌ای تنظیم شود که داده‌هایی را از منبع یا نرم‌افزار مشخصی مسدود کند.

کدام نوع دیوار آتش بهتر است ؟

انواع مختلفی از دیواره‌های آتش با تفاوت‌هایی در اینکه کجا قرار گرفته‌اند و چه کاری انجام می‌دهند وجود دارد. و در حالت کلی‌تر به دو نوع سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند. تصمیم استفاده از دیواره آتش خیلی مهم‌تر از انتخاب نوع آن است.

دیوار آتش سخت افزاری :

به اسم دیوار آتش شبکه هم شناخته می‌شوند. این دستگاه بین اینترنت و شبکه شما قرار می‌گیرد. خیلی از ISP‌ها پیشنهاد می‌کنندکه از روتر‌ یا مسیریاب‌هایی که شامل دیوار آتش هم می‌شوند استفاده کنید.  یکی از مزیت‌های استفاده از دیوار آتش سخت افزاری این است که آنها به طور جداگانه یعنی با سیستم عامل خودشان کار می‌کنند، بنابراین یک لایه امنیتی بیشتری در برابر خرابکارها و حملاتشان ایجاد می‌کنند.

دیورا آتش نرم‌افزاری :

بیشتر سیستم‌عامل‌ها گزینه دیوار آتش را درون خودشان دارند که حتی می‌تواند زمانی که از نوع سخت‌افزاری همزمان استفاده می‌کنید، فعال شود. همچنین نوع نرم‌افزاری بارو را می‌توانید به صورت نر‌م‌افزار روی سیستم عامل‌تان نصب کنید.  اگر آن را از اینترنت دانلودمی‌کنید مطمئن شوید که منبع دانلود امن و قابل اعتماد باشد. مزیت دیواره‌های آتش نرم‌افزاری، کنترل رفتار شبکه خاص از برنامه‌ها روی سیستم است. تکیه بر نوع نرم افزاری دیوار آتش تا حدی امنیت را فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که اگر در کامپیوتر شما نرم‌افزار های مخرب وجود داشته باشد ممکن است مانع از درست کار کردن دیوار آتش شوند. پس حتما از آنتی ویروس‌ به روز شده استفاده کنید.

دیوار آتش را چگونه تنظیم کنید؟

بیشتر فایروال‌ها چه سخت‌افزاری و چه نرم‌افزاری به صورت از قبل تنظیم شده ارائه می‌شوند و قابل استفاده هستند. از آنجاییکه دیواره‌های آتش متفاوت هستند اگر بخواهید آنها را تنظیم کنید باید مستندات آن را بخوانید و بر حسب نیاز‌تان آن‌ راتنظیم نمایید.

توجه داشته باشید که نصب و استفاده از دیوار آتش به معنی این نیست که کامپیوتر شما دیگر هدف حمله قرار نمی‌گیرد. دیوارهای آتش در برابر ترافیک‌ مخرب از کامپیوتر و شبکه شما محافظت می‌کنند مانند حملات DDoS نه در برابر نرم‌افزارهای مخرب. بنابراین اگر روی کامپیوترتان نرم‌افزار مخرب نصب کردید ، دیوار آتش هیچ محافظتی ارائه نمی‌دهد. پس با استفاده همزمان دیوار آتش و نرم‌افزار های آنتی ویروس مطمئن و به روز شده، حملات را از روی شبکه و کامپیوتر خود تا حد زیادی کمتر کنید.

۰ ۰ vote
Article Rating
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار