• ۲۲۳ بازدید
  • آبان ۶, ۱۳۹۸
۳ نکته بسیار مهم برای در امان ماندن از حمله فیشینگ

مشاغل در همه ابعاد روزانه قربانی حملات سایبری می‌شوند. بدافزارها و حملات فیشینگ می‌توانند به شرکت‌ها را به طور متوسط ۲.۴ میلیون دلار یا بیشتر خسارت وارد نمایند. هنوز این سؤال باقی مانده است، “اهداف اصلی این حملات چه کسانی هستند؟”

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش ادغام فایل های MP3 بدون نرم افزار ، درگاه ramzepooya.com جعلی است ، ۴ روش برای تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و راهکار افزایش سرعت اینترنت با تعویض کانال Wi-Fi را مطالعه نمایید.

 

روشهای جلوگیری از هک شدن و سرقت حساب بانکی

 

فیشینگ از آن دسته حملات سایبری است که هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. فیشینگ متاسفانه هنوز هم قربانی می‌گیرد. اگرچه اکثر کاربران اینترنت می‌دانند که قبل از کلیک روی لینک‌‌ها، باز کردن ضمیمه ایمیل‌ها، ارسال اطلاعات ورود در فرم‌ها باید فکر کنند و از امنیت مقصد، فایل و وب‌سایت مطمئن شوند با اینحال هکرهای مخرب نا امید نمی‌شوند و منتظر لحظه‌ای هستند که کاربر در دام آنها بیافتد. در ادامه این مقاله به ۳ نکته مهم برای در امان ماندن از حمله فیشینگ اشاره می‌کنیم.

۳ نکته بسیار مهم برای در امان ماندن از حمله فیشینگ

۱- سرنخ‌ها را دنبال کنید

یکی از بهترین راه‌ها برای حفاظت در برابر حمله فیشینگ دنبال کردن سرنخ‌ها است. حتی اگر ایمیلی به ظاهر از طرف دوست‌تان است به معنی امن بودن آن نیست. اگر منتظر یک ایمیل نبودید، یا منتظر آن بودید ولی ایمیل غیرعادی به نظر می‌رسد، و یا دوست‌تان معمولا به شما ایمیل ارسال می‌کند نه پیغام خصوصی فیسبوک و غیره حتما از راه دیگری مانند تماس تلفنی از ارسال کننده ایمیل و محتوای آن مطمئن شوید.

اگر ایمیل از طرف شخصی ارسال شده است که شما او را نمی‌شناسید حتما از خودتان سوال بپرسید که چرا باید این ایمیل را شما دریافت کنید. ممکن است ایمیل به ظاهر از طرف سرویس‌دهنده یکی از حساب‌های آنلاینتان باشد، در اینصورت از خود بپرسید که چرا باید این ایمیل را برای شما ارسال کنند؟ اگر از شما خواسته‌اند روی لینک ورود به وب‌سایت کلیک کنید تا تغییرات جدید را ببینید، و یا اطلاعات‌تان را تغییر دهید و غیره به جای کلیک روی لینک مستقیم از طریق مرورگر آدرس وب‌سایت را تایپ و سپس وارد حسابتان شوید.

۲- نکات اساسی را فراموش نکنید

نکته‌های اساسی امنیت دیجیتال را دنبال کنید. از اطلاعات‌تان فایل پشتیبان تهیه کنید. گزینه احراز هویت چند عامله را در صورت امکان فعال کنید. حساب‌های آنلاینی که استفاده نمی‌کنید را ببندید. از یک ابزار مدیریت رمزعبور برای انتخاب رمزعبورهای منحصر بفرد و قدرتمند استفاده کنید. همه این نکات باعث می‌شوند که شما هدف سختی برای هکرهای مخرب باشید. رعایت این نکات آسیب‌ و صدمه حمله فیشینگ را کمتر می‌کند.

۳- خودتان را بشناسید

مقابله با حمله فیشینگ نیاز به آگاهی از ویژگی‌ انسانی دارد. حملات فیشینگ بیشتر بر اساس بهره‌گیری از احساسات و ویژگی‌های انسانی است. رفتارهایی مانند کنجکاوی، ترس و اعتماد. مهندسان اجتماعی در حملات فیشینگ از این رفتارهای انسان استفاده می‌کنند، بنابراین برای مقابله با حملات باید این ویژگی‌‌ها را شناخت و روی آنها حساس شد. برای مثال اگر هنگام خواندن یک ایمیل حس اضطرار در جواب دادن ایجاب شود، یا حس اعتماد، درخواست کمک فوری، ترحم و غیره قبل از جواب دادن یا کلیک کردن روی لینک اندکی صبر کنید. ایمیل را دوباره بخوانید، سرنخ‌ها را دنبال کنید، از خودتان سوال بپرسید که چرا باید این ایمیل را دریافت کنید، آیا دلیلی برای پاسخ دادن وجود دارد؟ آیا واقعا این شخص قابل اعتماد است؟ آیا این ایمیل از طرف مدیر عامل، سرویس‌دهنده و یا شخصی که ادعا می‌کند ارسال شده است؟ آیا برای کمک کردن منبع قابل اعتمادی وجود دارد؟

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار