آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

تنظیمات چاپگر در Google Chrome راهی برای تغییر آسان قالب بندی یک سند و تنظیم تنظیمات چاپ در صفحه ویژگیهای مرورگر برای سفارشی کردن نسخه های چاپی فراهم می کند. این که آیا به یک چاپ افقی نیاز دارید تا یک نمودار نوار گسترده، برای یک نمایش ارائه شود یا یک چاپ معمولی، به سبک پرتره برای گزارش ها و اسناد دیگر ، Google Chrome راهی را برای تنظیم تنظیمات چاپ شما برای تطبیق نیازهای شما فراهم می کند. در این مطلب آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات ۷ روش برای دانلود یک سایت به طور کامل ، نحوه حذف کامل ویروس ها ، بدافزارها و باج افزارها در کامپیوتر ، تقویم ۹۹ در یک نگاه و هر آنچه درباره ثبت نام ، دریافت و پیگیری کارت سوخت باید بدانیم را مطالعه نمایید.

 

آموزش تنظیمات پرینتر در مرورگر کروم

آیا تاکنون مجبور شده اید که کاغذ را هدر دهید تا یک سند آنلاین برای چاپ صحیح تهیه کنید؟ شاید اطلاعات اضافی در حاشیه هایی که شما به آنها نیاز ندارید ، در دسترس باشد.

 

با تغییر تنظیمات چاپ در Chrome می توانید نحوه چاپ سند خود را کنترل کنید.

 

به تنظیمات چاپ دسترسی پیدا کنید

برای دسترسی به تنظیمات چاپ Chrome ، روی دکمه “Chrome settings” که در گوشه سمت راست منوبار قرار دارد کلیک کنید. در ویندوز مانند آچار به نظر می رسد و در مک دارای سه میله افقی است.

دکمه-google-chrome-settings

سپس از منوی ظاهر شده “Print” را انتخاب کنید. صفحه تنظیمات چاپ دارای پیش نمایش چاپ در سمت راست و تنظیمات چاپگر در سمت چپ است. وقتی تنظیمات چاپگر را تغییر می دهید ، پیش نمایش نیز تغییر می کند.

Google-Chrome-تنظیمات-منو

 

چاپگر خود را انتخاب کنید

برای تغییر چاپگری که می خواهید چاپ کنید روی دکمه “Change” کلیک کنید.

دکمه تغییر-چاپ-مقصد-با کلیک کردن-تغییر را تغییر دهید

 

تعداد صفحات را انتخاب کنید

اگر می خواهید کل سند را چاپ کنید ، دکمه رادیویی “All” را انتخاب کنید. اما اگر فقط می خواهید یک صفحه یا طیف وسیعی از صفحات را چاپ کنید ، آنها را در قسمت متن زیر بنویسید.

چاپ-چگونه-چند صفحه-شما می خواهید برای چاپ

 

کپی های اضافی را چاپ کنید

اگر می خواهید بیش از یک کپی چاپ کنید ، از دکمه “+” استفاده کنید یا تعداد نسخه ها را تایپ کنید.

تعداد-نسخه ها را انتخاب کنید

 

چیدمان کاغذ

اسناد به صورت پیش فرض در طرح عمودی “portrait“چاپ می شوند. اما اگر نیاز به چاپ افقی دارید که برای صفحات گسترده و بلیط هواپیما معمول است ، “Landscape” را انتخاب کنید.

طرح-صفحه-طرح خود را انتخاب کنید

 

حاشیه ها را تغییر دهید

اگر باید حاشیه های پیش فرض اعمال شده Chrome را تنظیم کنید ، روی کادر کشویی کلیک کنید و “margin” صحیح را انتخاب کنید. تغییر در پیش نمایش را تا زمانی که صحیح باشد بررسی کنید. اگر یک حاشیه سفارشی را انتخاب کنید ، می توانید با کشیدن آنها در پیش نمایش ، حاشیه را تغییر اندازه دهید.

تغییر-حاشیه چاپ

 

هدرها ، پاورقی ها و رنگ های پس زمینه

headers” و “footer”  یک سند آنلاین معمولاً آدرس وب را نمایش می دهد اما می تواند اطلاعات دیگری را نیز نمایش دهد. اگر نیازی به این کار ندارید ، تیک گزینه “Headers and Footers” را بردارید.

اگر نمی خواهید تصاویر یا رنگهای پس زمینه را از وب سایت چاپ کنید ، کادر “Background colors and images” را علامت بزنید.

تصاویر-چه-به-نشان دادن هدر-و-پاورقی- و- پس زمینه-رنگ ها و تصاویر را انتخاب کنید

 

تنظیمات چاپ سیستم

و اگر تنظیمات چاپ Chrome کافی نیست تا سند را پیدا کند تا به روشی که شما نیاز دارید کلیک کنید تا روی “Print using system dialog” کلیک کنید.

به جای آن ، از گزینه-os-print-dialog-use استفاده کنید

 

با تغییر این تنظیمات ، می توانید هر سند آنلاین را چاپ کرده و آن را عالی جلوه دهید.

۰ ۰ vote
Article Rating
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار