• ۱۴۹ بازدید
  • آبان ۲۱, ۱۳۹۸
۳ روش اطمینان از امن بودن VPN

یک VPN راهی است که افراد و شرکت ها می توانند از داده های شخصی و هویت های شما محافظت کنند. VPN ها برای مسدود کردن آدرس IP و هدایت مجدد آن در جایی دیگر استفاده می شوند. این کار برای مسدود کردن طرفین از ردیابی اطلاعات و … مفید است. VPN ها همچنین امنیت بیشتری در برابر هکرها به ویژه در استفاده از خدمات عمومی Wi-Fi به شما می دهند. برخی از VPN ها به کارمندان یک شرکت اجازه می دهد تا به منابع شرکت در خارج از دفتر دسترسی پیدا کنند. خدمات VPN بسیاری برای استفاده وجود دارد که هم رایگان و هم هزینه دار هستند. استفاده از VPN به راحتی نصب نرم افزار روی رایانه یا حتی تلفن هوشمند است. ما در این مطلب قصد داریم ۳ روش اطمینان از امن بودن VPN را توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آشنایی با طرح ملی مسکن و ثبت نام آن ، نحوه ثبت نام در سایت مسکن ملی ، بدافزارها و باج افزارها در کامپیوتر ، تقویم ۹۹ در یک نگاه و هر آنچه درباره ثبت نام ، دریافت و پیگیری کارت سوخت باید بدانیم را مطالعه نمایید.

 

3 روش اطمینان از امن بودن VPN

 

تست DNS LEAK

وب‌سایت dnsleaktest.com به شما می‌گوید که آیا VPN شما مشکل نشت DNS دارد یا خیر. قابل توضیح است که نشت DNS یک آسیب‌پذیری است که در نتیجه آن ممکن است IP اصلی کاربر فاش شود. برای شروع تست،‌مطمئن شوید که به VPN متصل شده‌اید، سپس وارد وب‌سایت شوید و تست را انجام دهید. نتیجه این تست به شما آدرس IP، نام هاست DNS، موقعیت و نام ISP تان را نشان خواهد داد. اگر این اطلاعات با اطلاعات واقعی شما یکسان باشند، یعنی ابزار VPN شما دچار مشکل نشت DNS است. برای مثال سرور VPN شما در کانادا است، و شما انتظار دارید موقعیت را کانادا نشان دهد، ولی برعکس مکان واقعی شما مشخص می‌شود.

 

تست DNS LEAK

 

تست آدرس IP

یکی از اولین تست‌هایی که بعد از وصل شدن به VPN باید انجام دهید، تست آدرس IP است. با استفاده از سایت whatismyipaddress.com می‌‌توانید به سرعت متوجه شوید که آدرس IP شما در اینترنت چیست، علاوه بر این موقعیت شما روی نقشه مشخص می‌شود. خیلی ساده اگر این آدرس و موقعیت با اطلاعات اصلی و و اقعی شما یکسان بود یعنی این VPN امن نیست.

 

تست آدرس IP

 

علاوه بر تست فوق، سرویس آنلاین whoer.net/extended مشخص می‌کند که آیا از Flash و Java در صورت نشت DNS یا هنگام استفاده از VPN محافظت می‌شود یا خیر.

 

تست آدرس P2P TORRENT IP

همانطور که VPN بین کاربران P2P متداول و رایج می‌شود، مطمئن شدن از امنیت و حفاظت اطلاعات بسیار مهم و حائز اهمیت است. سرویس آنلاین ipleak.net، همانند تست IP عمل می‌کند، یعنی اطلاعات IP و موقعیت شما را مشخص می‌کند و علاوه بر اینها torrent IP را هم تست می‌کند. اگر در تست IP تورنت، اطلاعات واقعی شما برگردانده شد یعنی امن نیستید.

 

تست آدرس P2P TORRENT IP

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار