• ۱۷۱ بازدید
  • آذر ۶, ۱۳۹۸
تعرفه جدید اینترنت همراه اول و ایرانسل

طبق مهلتی که سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پیرامون کاهش تعرفه های اینترنت آزاد برای مشترکان دائمی و اعتباری دو اپراتور همراه اول و ایرانسل داده شده بود ،این دو اپراتور تعرفه های خود را در اینترنت یکسان و شبیه هم انجام دادند.

اوایل آذر ماه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات متعلق به وزارت ارتباطات با توجه به ورود اپراتورهای موبایل به نسل های سوم و بالاتر ارتباطی تحت عناوین ۳G، ۴G و احیانا تکنولوژی های بالاتر اقدام به تعرفه گذاری واحد برای اینترنت همراه کرد.

این کمیسیون پیش از این و در ارتباط با خدمات اینترنت نسل دوم (GPRS) اجازه نرخ گذاری تا سقف ۱۴.۸ ریال را به اپراتورهای موبایل داده بود اما با مصوبه جدید، کلیه اپراتورها را ملزم کرد تا نرخ دیتای آزاد را کیلوبایتی نهایتا نیم ریال محاسبه کنند.

سخنگوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در این باره گفت:سقف تعرفه خدمات داده تلفن همراه برای سیم کارت های دائمی مستقل از فناوری برای هرگونه دیتای نسل ۲ و۳ به ازای هر کیلو بایت، نیم (۰,۵) ریال است.وی با اشاره به اینکه تعرفه دیتای نسل ۲ به میزان چشمگیری (حداقل ۵۰ درصد) کاهش یافت، عنوان کرد:اعضای کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات با دریافت نظرات مردم و اپراتورها و پس از بررسی مصوبات شماره ۴۵ و ۱۴۲ که بر اساس آن تعرفه های مختلفی با تفکیک تکنولوژی برای نسل سوم و GPRS برای سیم کارت های دائمی از نیم ریال تا ۱۴,۸ ریال وجود داشت، به منظور یکسان سازی تعرفه در نسل های مختلف تلفن همراه، تعرفه جدید را تصویب کردند.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی افزود:این مصوبه از اول دی ماه برای تمامی اپراتورهای تلفن همراه لازم الاجرا است.

حال مهلت اپراتورهای موبایل به سر رسیده و ظاهرا تمام آنها از قانون تبعیت کرده اند.تعرفه نیم ریال برای اینترنت آزاد تلفن همراه که از اول هم باب میل اپراتورها نبود منجر به این شد تا سقف تعرفه برای مشترکان دائمی و اعتباری توسط اپراتورهای اول و دوم ارتباطی لحاظ شود.رگولاتور ارتباطی اجازه تعرفه گذاری تا سقف نیم ریال را برای اینترنت سیم کارت های دائمی داده و از آن جهت که مصوبه ای هم پیش از این درباره امکان افزایش ۵۰ درصدی تعرفه برای مشترکان سیم کارت های اعتباری وجود داشت، سقف تعرفه دیتای آزاد برای اعتباری ها نیز ۰.۷۵ ریال به ازای هر کیلو بایت خواهد بود.

اکنون بر اساس اطلاعات رسیده،تعرفه اینترنت آزاد همراه اول و ایرانسل برای مشترکان دائمی و اعتباری یکسان شده و هر دو اپراتور سقف تعرفه ها را برای مشترکان خود در نظر گرفته اند.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار