• ۱۰۳ بازدید
  • آذر ۱۰, ۱۳۹۸
۳۰ جستجوگر تخصصی برای محققان و پژوهشگران

شاید شما تنها گوگل را به عنوان یک موتور جستجو بشناسید، اما در واقع موتورهای جستجوی بسیاری برای موضوعات و جنبه‌های تخصصی علمی، تصاویر، ویدیو، مقالات و … وجود دارد. در مطلب امروز آنی یار لیستی از ۳۰ موتور جستجوگر تخصصی را که برای محققان و پژوهشگران بسیار مفید است معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش ادغام فایل های MP3 بدون نرم افزار ، درگاه ramzepooya.com جعلی است ، ۴ روش برای تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و راهکار افزایش سرعت اینترنت با تعویض کانال Wi-Fi را مطالعه نمایید.

30 موتور جستجوگر تخصصی برای محققان و پژوهشگران

با گسترش داده‌های تولید شده توسط انسان، قطعا نیاز روزافزون به موتورهای جستجو، به عنوان بخشی از زندگی روزانه‌ی ما، قابل درک است. هر شخصی می‌داند که تنها با یک کلیک می‌تواند اطلاعات عظیمی راجع به یک سوال بیابد. در پشت‌پرده‌ی فشردن یک کلید در جستجوگر و نمایش اطلاعات مرتبط، الگوریتم‌ها و قوانین پیچیده‌ای وجود دارد تا کاربران را به بهترین و مرتبط‌ترین جواب مدنظرشان برساند. اما حتی با وجود این الگوریتم‌های سریع و پیچیده، در بسیاری از موارد کاربران برای جستجوی یک مطلب یا فایل خاص در زمینه‌‌ها و تخصص‌های مختلف نظیر عکس، ویدئو، تجارت و… به مشکل برمی‌خورند و نتیجه‌ی دلخواه خود را نمی‌یابند.

یک واکنش خوب برای رفع این مشکل، کوچک‌تر کردن دامنه‌ی جستجو در موتورجستجو است که موجب کنترل آسان‌تر و مدیریت بیشتر روی فهرست‌گذاری‌ها می‌شود. بنابراین ایجاد موتورهای جستجوی تخصصی برای جستجو و یافتن اطلاعات در موضوع یا حوزه‌ی خاصی در وب، می‌تواند در مواقع ضروری ما را به نتیجه‌ی دلخواهمان برساند.

موتورهای جستجوی تخصصی در واقع استاد یافتن بهترین پاسخ ممکن برای یک موضوع خاص هستند. هدف آن‌ها ارائه‌ی یک تجربه‌ی کاربری بهتر از طریق روش‌های گوناگون مثل حذف نتایج غیرضروری است. برای مثال یک موتور جستجوی ویدئو لیستی از فیلم‌ها را برای تماشا توصیه می‌کند، یا یک موتور جستجوی خبر آخرین اخبار را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند. اما در یک موتور جستجوی عمومی ممکن است اطلاعات موردنیاز در میان لینک‌های بی‌ربط گم شود.

موتورهای جستجوی تخصصی اغلب قادرند تا ابزارها و امکانات جستجویی که ما را زودتر به هدفمان می‌رسانند ارائه کنند. در یک موتورجستجوی هتل  نتایج می‌تواند بر اساس قیمت، درجه‌بندی، و فاصله با جاذبه‌های اطراف فیلتر شوند که در یک موتورجستجوی عمومی ممکن نیست.

در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم شما را با موتورهای جستجوی معروف در ۱۰ دسته تخصصی آشنا کنیم. البته شایان ذکر است که جستجوگرهایی نام‌برده در این لیست به جهت تعداد زیاد بازدیدکنندگان و محبوبیتی که بین کاربران دارند، انتخاب شده‌اند. از طرفی اکثریت آن‌ها محدوه‌ی وسیعی از مناطق جغرافیایی را پوشش می‌دهند و از این حیث می‌تواند  بسیار کمک‌کننده باشد.

 

موتور جستجوی تخصصی تصویر

Picsearch: یک موتورجستجو با رابط کاربری زیبا برای جستجو در میان بیش از ۳ میلیون تصویر، عکس‌ و یا انیمیشن‌ که اجازه‌ی دسترسی دارند.
Tineye: یک موتور جستجوی معکوس تصویر است، که تعیین می‌کند که عکس مورد نظر در چه زمان و مکانی گرفته شده، چگونه و به چه مدتی از آن استفاده شده، کیفیت‌های مختلف آن وجود دارد یا نه و در کجا یافت می‌شود.

Compfight: یک موتور جستجوی الهامی بصری شامل تصاویر و عکس‌های خلاقانه مردم است و بیشتر برای تبلیغات اجتماعی استفاده می‌شود.
PicTriev: موتور جستجویی است که با استفاده از ابزارهای تشخیص چهره، چهره‌های مشابه را پیدا می‌کند. شما پس از آپلود عکس موردنظر خود در این سایت می‌توانید چهره‌های مشابه را به همراه درصد شباهت آن ها در وب و تخمینی از سن عکس آپلود شده مشاهده کنید.

موتور جستجوی تخصصی صوت

Findsounds: امکان جستجو در میان فایل‌ها و جلوه‌های صوتی با فرمت‌های مختلف و دانلود مستقیم آن‌ها را فراهم می‌کند.

موتور جستجوی تخصصی ویدئو

Blinkx: با نمایه‌سازی بیش از ۳۲ میلیون ساعت از فایل‌های صوتی، ویدئویی و برنامه‌های تلویزیونی و همچنین امکان جستجو در میان آن‌ها، یکی از بزرگترین و پیشرفته‌ترین موتورهای جستجوی ویدئویی در جهان است.
Cleepr: موتورجستجوی تخصصی که برای جستجو و یافتن موزیک ویدئوهای هنرمندان موردعلاقه‌تان، می‌توانید از آن استفاده کنید.

 

موتورجستجوی تخصصی خرید

Pricegrabber: با استفاده از این موتور جستجو می‌توانید محصولات و کالاهای دسته‌های مختلف را مورد بررسی قرار داده و ضمن مقایسه‌ی قیمت آن‌ها ، رتبه‌بندی آن‌ها را مشاهده کنید و از تخفیف‌های خرید بهره‌مند شوید.
Pronto: یک موتور جستجوی خرید که می‌توان در آن به جستجوی محصولات و کالاهای مختلف در دسته‌بندی‌های متنوع پرداخت و آن‌ها را از لحاظ قیمت در فروشگا‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کرد.
Specout: این موتور به شما امکان جستجو و مقایسه‌ی بهترین محصولات دنیای فناوری (موبایل، تبلت، لپ‌تاپ و…) از نظر قیمت، مشخصات و بررسی رتبه‌بندی آن‌ها، را می‌دهد.
BookFinder: موتور جستجوی خرید کتاب، که در آن می‌توان کتاب‌های نو و چاپ‌نشده‌، دست دوم، کمیاب و کتب درسی را در میان بیش از ۱۰۰۰۰۰ کتاب‌فروشی جستجو کرد و در آن به مقایسه‌ی قیمت‌ها پرداخت.
Kimovil: این موتور جستجو یکی از قوی‌ترین جستجوگرهای خرید گوشی همراه است که رابط کاربری زیبا و امکانات متعدد آن، نیازهای مختلف کاربران برای انتخاب یک گوشی همراه را برطرف می‌کند.

 

موتور جستجوی تخصصی تجارت و کسب‌و‌کار

Masterseek: موتور جستجوی کسب‌و‌کاری که اطلاعات تمام شرکت‌های جهان و افرادی که به نوعی با آن‌ها مرتبط هستند(کارمندان و…)، را در خود جای داده است. این موتور بر اساس نوع کسب‌و‌کار و موقعیت مکانی و یا شرکت‌هایی که در ۵۰۰۰۰ گروه و به ۲۶ زبان دنیا دسته‌بندی‌شده‌اند، عمل جستجو را انجام می‌دهد.
Jayde: تمام نیاز شما برای جستجوی کسب‌و‌کار در زمینه‌های مختلف در این موتور جستجوی کسب‌و‌کار پاسخ داده شده است. این‌که نام یک شرکت چیست، چه محصولی تولید و یا چه نوع سرویسی ارائه می کند و بسیاری امکانات دیگر.

 

موتورجستجوی تخصصی علمی

Thesciencedictionary: این موتور جستجوی علمی به عنوان یک منبع قابل اعتماد برای موسسات آموزشی تعیین شده است. پژوهشگران، دانش‌آموزان و متخصصان در سراسر جهان از این موتور جستجو برای یافتن اطلاعات علمی مورد نیاز خود استفاده می‌کنند.
Scientillion: موتور جستجویی برای علوم پایه که محققان، دانشمندان، دانش‌آموزان و ناشران می‌توانند در آن  به جستجو در میان پایگاه داده‌های مهم و مجلات علمی بپردازند.
Citeseerx: موتور جستجویی که برای جستجو در میان نوشته‌ها و متون علمی، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
Microsoft Academic Search: این نوع جستجوگر یک سرویس تحقیقات توسعه یافته توسط مایکروسافت است که به محققان، دانشمندان، دانشجویان و پزشکان در زمینه‌ی یافتن محتوای علمی، محققان، موسسات و فعالیت‌های انجام گرفته کمک می‌کند.
موتور جستجوی تخصصی اخبار
News lookup: جستجو در میان هزاران سایت خبری دنیا بر اساس محل منبع خبر، نوع رسانه و… به‌وسیله این جستجوگر امکان پذیر است.
MagPortal: یک موتور جستجو و دایرکتوری برای پیدا کردن مقالات مجله‌های آنلاین است.
News-spider: این جستجوگر آخرین مقالات خبری را از هزاران منبع خبری جهان در اختیار کاربران قرار می‌دهد. کاربران عضو می‌توانند برای مقالات نظر بگذارند، به آن‌ها امتیاز دهند و …

 

موتورجستجوی تخصصی اسناد

Printfu: موتور جستجوی تخصصی برای فایل‌های pdf، مقالات، اسناد قابل چاپ و…
Pptsearch365: موتور جستجوی تخصصی برای جستجو درمیان پاورپوینت‌ها و اسلایدهای موجود در اینترنت
Pdfsb: این جستجوگر امکان جستجو در پایگاه‌های داده‌ای از کتب الکترونیکی، خواندن و دانلود آن‌ها را در قالب Pdf فراهم می‌کند.
Asaha: موتور جستجویی که برای یافتن فایل‌های pdf ،doc ،xls ،ppt  مورداستفاده قرار می‌گیرد.

موتور جستجوی تخصصی ورزش

Sportoos : موتور جستجوی تخصصی ورزش با قابلیت جستجو در تمام فعالیت‌های ورزشی

موتور جستجوی تخصصی سفر

Kayak: این ابرجستجوگر در میان دیگر سایت‌های سفر جستجو می‌کند و اطلاعات موردنیاز شما را برای تصمیم‌گیری درست در پرواز، هتل و کرایه‌ی اتومبیل در اختیارتان قرار می‌دهد.
Bookingbuddy: با استفاده از این موتور جستجوی سفر می‌توان با یافتن پرواز‌های ارزان، هتل‌ها، تورهای تعطیلات، اجاره ماشین، کشتی و… ، قیمت‌ها را مقایسه و رزرو کرد.
Hipmunk: جستجو در میان صدها سایت گردشی و سفر و یافتن بهترین و مناسب‌ترین قیمت  برای پروازها، هتل و برنامه‌ریزی برای آن‌ها

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار