• ۱۰۰ بازدید
  • آذر ۱۲, ۱۳۹۸
معرفی ۱۲ ابزار کاربردی در سئو

در بسیاری از موارد، بروزرسانی‌های گوگل برنامه‌ریزی‌های بازاریابان و سئوکار ها را بهم می‌ریزد. البته به وضوح مشخص است که این اعمال تغییرات، جهت رفع اشکالات و بهبود سیستم برای یافتن نتایج جستجوی مرتبط‌تر می‌باشد؛ با این حال پیش رفتن با این تغییرات همیشه آسان نخواهد بود. به همین منظور ابزارهای سئو در اختیار شماست تا وب‌سایت خود را همانطور که گوگل آن را می‌بیند، ببینید. مطلب امروز آنی یار به معرفی ۱۲ ابزار کاربردی در سئو پرداخته است. با ما همراه باشید.

 

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات آموزش ادغام فایل های MP3 بدون نرم افزار ، درگاه ramzepooya.com جعلی است ، ۴ روش برای تبدیل گوشی به میکروفون کامپیوتر و راهکار افزایش سرعت اینترنت با تعویض کانال Wi-Fi را مطالعه نمایید.

 

معرفی ۱۲ ابزار کاربردی در سئو

 

۱- Answer the Public

با کمک این ابزار تنها در چند ثانیه می‌توانید بیش از ۴۵۰ ایده کلیدواژه مناسب را پیدا کنید.

اکثر ابزارهای سئو از یک فضای مشابه استفاده می‌کنند: گوگل کیورد پلنر

پاسخ عمومی متفاوت است.

این ابزار فوق العاده جذاب سوالاتی را مطرح می‌کند که مردم در انجمن‌ها، وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی مشاهده می‌کنند و یا به دنبال آن می‌گردند. و او با زیرکی تمام این سوالات را به کلمات کلیدی عالی تبدیل می‌کند.

بهترین ویژگی: مقایسه کردن کلمات کلیدی

قطعا شما حیرت زده خواهید شده وقتی بدانید که تعداد بسیار زیادی افراد کلمه کلیدی x را بیشتر از y در گوگل جستجو می‌کنند با اینکه شباهت زیادی بین آن‌ها وجود دارد.

به عنوان مثال آیفون درمقابل اندروید

و پاسخ این ابزار به کاربران بخشی از نتایج اختصاص داده شده به مقایسه کلمات کلیدی است.

این ابزار به نوعی برای تکامل ما را سراغ ابزار دوم موجود در لیست‌مان می‌آورد.

 

۲- Woorank’s SEO & Website Analysis Tool

با این ابزار در عرض چند ثانیه فهرست بهبود سئو را تهیه کنید. این یک افزونه فوق العاده کارآمد در کروم است. ابتدا یک امتیاز کلی سئو را دریافت می‌کنید ، سپس این ابزار دقیقا به شما نشان می‌دهد که برای بهبود وضعیت می‌بایست چه کار بکنید.

بهترین ویژگی: چک لیست بازاریابی

اغلب ابزارهای سئو به شما در خصوص مشکلات می‌گویند و حرفی در مورد راه حل نمی‌زنند. چیزی که در خصوص Woorank جالب است، این است که به شما یک چک لیست اجرایی می‌دهد، که می‌توانید از آن برای رفع مشکلات استفاده کنید.

 

۳- Detailed.com

در خصوص رقباd خود اطلاعات جمع کنید! Detailed به شما یک فهرست تکمیل از محبوب ترین سایت ها در صنعت‌تان می‌دهد. به این ترتیب شما می‌توانید بزرگترین رقبا خود را شناسایی کنید. و کارهای مثبت آن‌ها را کپی کنید.

بهترین ویژگی: یادآوری

این ویژگی به شما به خوبی وضعیت‌تان نسبت به رقبا را یادآوی می‌کند.

 

۴- CanIRank

به سرعت به سوال پاسخ دهید: آیا می‌توانیم برای این کلمه کلیدی رتبه خوبی بدست بیاوریم ؟ CanIRank یک ابزار قدرتمند و دقیق در خصوص کلمات کلیدی می‌باشد. و جالب است بدانید که بر خلاف اغلب ابزارها CanIRank صرفا به شما نمی‌گوید که : این کلمه کلیدی رقابتی است. در عوض به شما می‌گوید که آیا می‌توانید در این کلمه کلیدی رتبه ای پیدا کنید یا نه!

بهترین ویژگی: چطور می‌توانید این کلمه کلیدی را مورد هدف قرار دهید؟ CanIRank صرفا برای تعیین میزان رقابت صفحه اول نیست. این ابزار به شما پیشنهادهایی می‌دهد تا کمک شایانی در خصوص رتبه بندی آن کلمه کلیدی خاص کرده باشد.

 

۵- Google’s Mobile-Friendly Test

سایت خود را برای First Mobile Index گوگل آماده کنید. احتمالا شما هم شنیدید که گوگل به تازگی تغییرات زیادی در الگورتیم خودش اعمال کرده است. این تغییر رسما ( نخست ایندکس موبایل) نامیده می‌شود! خط پایین مفهوم این مسئله را به خوبی بیان کرده است:

اگر سایت شما برای دستگاه‌های تلفن همراه بهینه سازی نشده باشد، در معرض مشکل بزرگی هستید.
خوشبختانه شما برای این کار نیاز به تکنسین‌های حرفه ای که به صورت تمام وقت روی سایت شما کار کنند، ندارید و صرفا می‌توانید از طریق ابزارهای رایگان این کار را انجام دهید.

و البته این را هم به شما اعلام می‌کند که آیا سایت شما برای الگورتیم جدید گوگل آماده است یا خیر.

بهترین ویژگی: بررسی بارگذاری صفحه در موبایل

این ویژگی به شما نشان می‌دهد که چطور می‌توانید کدهای سایت خود را بهبود بخشید. به این ترتیب کاوشگر موبایل گوگل تمام منابع سایت شما را شناسایی و لیست می‌کند.

 

۶- Seed Keywords

ایده‌های کلیدی تازه را برای کلیدواژه ها پیدا کنید. اکثر ابزارهای کلیدواژه دقیقا به این شکل کار می‌کنند:

یک کلیدواژه را وارد ابزار می‌کنید
فهرستی از اطلاعات در خصوص آن دریافت می‌کنید
مشکل این روش این است:

همه انواع کلمات کلیدی را در این ابزارها وارد می‌کنند.
خب اغلب کلمات کلیدی روش ها و فرایندهای متفاوتی دارند! به جای پیدا کردن کلمات کلیدی با استفاده از ابزارهای مختلف، بهتر است از مشتریان خود بپرسید که شما را چگونه پیدا کردند؟

سپس روی آن کلمات کلیدی که از طریق پرس و جو از مشتریان کسب کردید، سرمایه گذاری کنید و با این ابزار به بررسی آن بپردازید.

بهترین ویژگی: ارسال پرس‌وجو

زمانی که به نتایج رسیدید، می‌توانید از Seed Keywords برای انجام جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی که مردم به شما داده‌اند، استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید به سرعت نتایج جستجو را بررسی کنید… و ببینید که کلمات کلیدی چقدر رقابتی هستند.

 

۷-  SEMRush

بهترین کلمات کلیدی رقیب‌تان را پیدا کنید.  SEMRush ابزار مورد علاقه من است! این یک ابزار پولی با تعداد بسیار زیادی قابلیت ها و ویژگی های کارآمد است.

اما نسخه رایگان آن هم در نوع خودش جالب و مفید است. چه نسخه پولی آن را خریداری کنید و چه از نسخه رایگان آن استفاده کنید، SEMRush اینگونه کار می‌کند:

کلیدواژه های اصلی که رتبه رقیبتان بر اساس آن‌ها تعیین شده است را پیدا می‌کند.

بهترین ویژگی: کلیدواژه جادویی

یک کلمه کلیدی را وارد کنید و فهرستی از کلمات کلیدی دریافت کنید.

 

۸- SEObility

آنالیز عمیق سئو سایت‌تان را انجام دهید. SEObility کل سایت شما را بررسی می‌کند و به شما اجازه می‌دهد تا در مورد مسائل بهینه سازی موتور جستجو مانند:

باگذاری صفحات کُند
صفحات مسدود شده
مشکلات نقشه سایت
مسائل فنی سئو
و…

شما معمولا این قابلیت ها را صرفا از ابزارهای پولی در خصوص سئو دریافت می‌کنید. بنابراین اینکه SEObility این قابلیت ها را به صورت رایگان برای شما مهیا می‌کند، یک پوئن غیرقابل انکار برای آن محسوب می‌شود.

بهترین ویژگی: گزارش محتوا

این گزارش لیستی از صفحات مربوط به موضوع سئو مربوط به محتوا را به شما می‌دهد.
چیزهایی مانند: محتوای کوتاه، توضیحات متا، عنوان های فرعی، کلمات کلیدی و البته محتوای تکراری…

 

۹- Keywords Everywhere

داده های کلیدی کلید واژه را از سراسر وب دریافت کنید.

Keywords Everywhere به سرعت تبدیل به یکی از ابزارهای فوق العاده محبوب من شده است . چرا که این ابزار اطلاعاتی مانند حجم جستجو، رقابت کلمات کلیدی، اطلاعات CPC و… را درون مرورگر نشان می‌دهد.

درست است، شما نیاز به ورود به چیزی برای دریافت اطلاعات ندارید، شما می‌توانید اطلاعات کلیدواژه را در حین خرید از هر سایتی مشاهده کنید، یا برای مثال ویدیویی در یوتیوب تماشا کنید و آمار خود را بلافاصله در کنسول جستجو گوگل بررسی کنید.

بهترین ویژگی: بارگذاری انبوه

می‌خواهید اطلاعات را در یک فهرست بزرگ از کلمات کلیدی دریافت کنید؟ خب شما به راحتی می‌توانید لیستی از کلمات کلیدی تا ده هزارتا را بارگذاری نمایید! و اطلاعات مربوط به هر یک از آن‌ها را دریافت نمایید.

 

۱۰- SEO-Browser

از طریق یک موتور جستجو به سایت خود مراجعه کنید.

همانطور که می‌دانید، موتور های جستجو به اشکال مختلفی شما را متفاوت می‌بینند. و SEO-Browser دقیقا به شما می‌گوید که چگونه از دید یک موتورجستجو دیده می‌شوید !

بهترین ویژگی: نمایش متن Alt

Alt متن برچسب متنی برای تصاویر هستند. موز یک آموزش عالی در خصوص alt متن دارد که من توصیه می‌کنم حتما مطالعه کنید. و یک چیز جالب دیگر در خصوص SEO-Browser این است که شما می‌توانید همه متن یک وب سایت را یک جا ببینید.

 

۱۱- Ubersuggest 

Ubersuggest ساده است، کافی است یک کلمه کلیدی را وارد کنید تا Ubersuggest اسکارپ کلمات کلیدی تکمیلی مورد نیاز شما در گوگل را به شما پیشنهاد دهد.

همچنین برای هر کلیدواژه مانند CPC، حجم جستجو و… هم اطلاعات کافی دریافت کنید.

بهترین ویژگی: کلمات کلیدی منفی

این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا شرایطی را که نمی‌خواهید ببینید، فیلتر کنید. برای مثال: فیتلر کردن کلمات کلیدی که از عبارت رایگان یا خرید استفاده می‌کنند.

 

۱۲- Google Search Console

سئو را به طور مستقیم از گوگل دریافت کنید.

هیچ لیستی از بهترین ابزارهای رایگان سئو را پیدا نخواهید کرد که بدون گوگل سرچ کنسول تمام شوند! چرا؟

چون GSC یک بخش فوق العاده غنی از  گزارش های سئو سایت شما است و البته بر خلاف اکثر ابزارهای موجود دیگر می‌دانید که این اطلاعات قانونی و دقیق هستند. (هرچه باشد، از گوگل می‌آیند)

به عنوان مثال شما می‌توانید از گوگل سرچ کنسول به عنوان یک ردیاب رتبه استفاده کنید تا رتبه بندی سایت خود را در SERPs بررسی نمایید.

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار