• ۲۷ بازدید
  • آذر ۲۲, ۱۳۹۸
  • دیدگاه‌ها برای ۷ نکته برای نگهداری و افزایش طول عمر باتری لیتیوم بسته هستند
۷ نکته برای نگهداری و افزایش طول عمر باتری لیتیوم

جایگزینی باتری لیتیوم تلفن شما بسیار دشوار خواهد بود. بسیاری از تلفن های هوشمند دسترسی آسان باتری های خود را در اختیار کاربر قرار نمی دهند. این شامل تمام آیفون ها و بسیاری از تلفن های پرچمدار اندرویدی از مارک هایی مانند سامسونگ می شود. تعویض رسمی باتری می تواند گران یا ناخوشایند باشد. نگرانی های زیست محیطی نیز وجود دارد. به طور صریح گوشی های هوشمند یک فاجعه محیطی هستند و افزایش طول عمر باتری تلفن شما به کاهش آن کمک می کند.

 

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت ، ۷ روش برای آنلاین شدن بدون استفاده از گوشی هوشمند ، کاربردهای آی‌ پی ثابت – IP Static و نحوه حافظت از حجم اینترنت با تنظیمات MAC FILTER را مطالعه نمایید.

۷ نکته برای نگهداری و افزایش طول عمر باتری لیتیوم

امروزه باتری لیتیوم پرکاربردترین و متداول‌ترین ابزار ذخیره انرژی در گوشی‌های همراه، لپ تاپها، دوربین‌های دیجیتالی و سایر دستگاه‌های الکترونیکی است. با روش نگهداری از این باتری آشنا شوید.

۱- لازم نیست در اولین شارژ دستگاه، بیش از ۱۲ ساعت آن را شارژ کنید. وقتی دستگاهی را خریداری می‌کنید که با باتری کار می‌کند، فروشنده ممکن است به شما بگوید باید اولین بار آن را ۱۲ ساعت پیش از استفاده شارژ کنید. در واقع این کار ضرورتی ندارد. بر خلاف باتری‌های Ni-CD (نیکل کادمیم) یا Ni-CD  (هیدرید فلز) عمدتاً باتری‌های یون لیتیوم پیش از ترک کارخانه فعال‌سازی شده‌اند. به خاطر تخلیه خود به خودی کم این باتری‌ها، لازم نیست وقتی آن را خریداری می‌نمایید، مدت زیادی آن را شارژ کنید. باتری یون لیتیوم پس از این که نشانگرِ شارژ، کامل بودن شارژ را نشان داد، آماده استفاده است و پس از ۳ تا ۵ چرخه شارژ و تخلیه، به حداکثر ظرفیت خود می‌رسد.

۲- از شارژر نامناسب استفاده نکنید. بسیاری از مردم خیلی مراقب لوازم الکترونیکی خود هستند اما اغلب از پیامدهای استفاده از شارژر نامناسب در باتری‌های یون لیتیوم چشم‌پوشی می‌کنند. وقتی شارژر انتخاب می‌کنید، شارژر اصلی گوشی را باید بخرید. اگر نتوانستید آن را تهیه نمایید، یک شارژر باکیفیت بالا که عملکرد محافظت از شارژ اضافی دارد یا شارژر برند انتخاب کنید. یک شارژر بدون کیفیت ممکن است موجب کوتاه شدن زمان استفاده، خراب شدن زودتر باتری یا حتی آتش‌سوزی یا انفجار شود.

۳- از شارژ اضافی مکرر خودداری کنید. شارژ اضافی با یک شارژر نامناسب ممکن است دمای باتری را بالا ببرد که برای باتری یون لیتیوم و شارژر خوب نیست. بنابراین شارژ کامل کافی است چون در صورتی که شارژر عملکرد محافظت در مقابل شارژ اضافی نداشته باشد، شارژ بیش از حد، باتری لیتیوم را تبدیل به یک بمب کوچک آماده انفجار می‌کند.

۴- از تماس فلزات با باتری خودداری کنید. همه کنتاکت‌های باتری باید تمیز نگه داشته شوند تا بهترین عملکرد را داشته باشند. نگذارید کنتاکت‌های باتری با اشیاء فلزی مانند کلید تماس پیدا کنند چون این ممکن است موجب ایجاد اتصال کوتاه و تخریب باتری یا حتی آتش‌سوزی یا انفجار شود.

۵- زیاد باتری را در محیط‌های با دمای خیلی بالا یا خیلی کم استفاده نکنید. باتری‌های یون لیتیوم دمای مشخصی برای بهترین کارکرد و ذخیره‌سازی دارند. اگر دائماً از آن‌ها در محیط‌های با دمای شدید (بالا یا پایین) استفاده شود تأثیر منفی بر طول عمر و چرخه مفید آن می‌گذارد.

۶- نگذارید مدت طولانی باتری بدون استفاده یا شارژ مجدد کنار بماند. اگر به مدت طولانی نیازی به استفاده از گوشی یا هر دستگاه الکترونیکی دیگر که حاوی باتری یون لیتیوم است ندارید و ممکن است باتری به مدت سه ماه یا بیشتر بدون استفاده بماند، آن را مقداری شارژ کنید و سپس کنار بگذارید (تا ۳۰ تا ۷۰% ظرفیت باتری (بسته به مدت نگهداری) شارژ کنید) تا از خراب شدن باتری جلوگیری کنید. ممکن است لازم باشد پس از چند ماه باتری را مجدداً شارژ کنید.

۷- باتری لیتیومی که پس از شارژ کامل داغ شده است را استفاده نکنید. بلافاصله پس از شارژ کامل ممکن است دمای باتری خیلی زیاد باشد. اگر آن را فوراً استفاده کنید، دمای داخلی دستگاه افزایش‌یافته و ممکن است بر اجزاء الکترونیکی دستگاه تأثیر منفی بگذارد.

توصیه‌ها
• زمان مناسب شارژ و شارژر مرغوب برای حفظ و نگهداری باتری‌های لیتیومی حیاتی است.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار