• ۲۴۷ بازدید
  • آذر ۲۳, ۱۳۹۸
نحوه جلوگیری از سوء استفاده از شماره کارت یا شماره‌حساب بانکی

هم‌وطنان عزیز، این روزها شاهد انواع کلاه‌برداری را در فضای اینترنتی شاهد هستیم اما یک نمونه از این کلاه‌برداری‌ها که متأسفانه قربانیان زیادی هم داشته، از طریق انتقال وجه به‌حساب بانکی شما است؛ مثلاً به‌طور ناخواسته و بدون اینکه شما اطلاعی داشته باشید، مبلغی به‌حساب بانکی شما واریز می‌شود و بعد شخصی با شما تماس می‌گیرد و ادعا می‌کند به‌اشتباه، مبلغ را به‌حساب بانکی شما واریز کرده است؛ و بتواند شمارا تحت تأثیر قرار بدهد، در مورد شرایط بعدی که در آن گیرکرده را برای شما توضیح می‌دهد و بعد به شما یک حساب یا شماره کارت‌بانکی می‌دهد و از شما خواهش می‌کند که آن مبلغ را به این حساب یا کارت، برگردانید.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت ، ۷ روش برای آنلاین شدن بدون استفاده از گوشی هوشمند ، کاربردهای آی‌ پی ثابت – IP Static و نحوه حافظت از حجم اینترنت با تنظیمات MAC FILTER را مطالعه نمایید.

نحوه جلوگیری از سوء استفاده از شماره کارت یا شماره‌حساب بانکی

شما هم که متوجه شدید که مشکل این فرد به دست شما حل می‌شود از روی حُسن نیت، می‌خواهید هر چه زودتر مشکلش را برطرف کنید. بعد شما آن مبلغی که به‌حساب شما آمده به شماره‌حساب یا شماره کارتی که به شما داده واریز می‌کنید؛ غافل از اینکه این فرد کلاه‌بردار قبلاً جنسی را از طریق اینترنت فروخته و از خریدار هم پولش را دریافت کرده تا آن جنس را برایش بفرستد. درحالی‌که شماره‌حساب یا شماره کارت شما را به خریدار داده و پول هم به‌حساب شما واریزشده است و قصد تحویل جنس را ندارد یا واضح‌تر بگوییم اصلاً جنسی وجود ندارد، فقط می‌خواهد بدون اینکه شناسایی بشود پول را به جیب بزند و جنس موردنظر را هم تحویل خریدار ندهد؛ اکنون از شما می‌خواهد آن وجه را برایش واریز کنید اما در یک فروشگاه دیگر «مثلاً در یک طلافروشی» در حال خرید جنس دیگری است و منتظر واریز پول موردنظر از طرف شما است.

شماره‌حساب یا شماره کارت «طلافروشی» را به شما می‌دهد و در قبال مبلغی که برای فروشنده «مثلاً همان طلافروشی» واریز می‌کنید، جنسی را می‌خرد و در این وسط هیچ ردپایی از فرد کلاه‌بردار باقی نمی‌ماند.
در پایان به هم‌وطنان عزیز توصیه می‌شود که شماره کارت یا شماره‌حساب خودتان را در هر آدرس و سایتی که به‌صورت عمومی است منتشر نکنید و بعد هم اگر همچنین اتفاقی برای شما افتاد سعی کنید از طریق پیگیری بانکی آن مبلغ موردنظر را به‌حساب مبدأ برگردانید نه اینکه به شماره‌حساب یا شماره کارت فرد مدعی که به شما می‌دهد و همین‌طور برای برگرداندن وجه حداقل ۴۸ ساعت صبر کنید تا اگر مشکل قضایی برای شما پیش آمد بتوانید پاسخ‌گو باشید.

منبع
پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار