• ۱۶۳۵ بازدید
  • آذر ۲۴, ۱۳۹۸
نحوه صحیح نوشتن چک صیاد

نوشتن چک بسیار خوب است. زمان یادی است که بیشتر افراد پول کمی با خود حمل می کنند. بیشتر پرداخت ها یا با کارت اعتباری یا چک انجام می شود. همه ما با مزیت های دسته چک بانکی چون عدم حمل مقادیر زیاد پول، پرداخت پول در آینده و … آشنا هستیم در این مطلب نیز قصد داریم تا نکاتی را در مورد نحوه صحیح نوشتن چک صیاد بیان نماییم.

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت ، ۷ روش برای آنلاین شدن بدون استفاده از گوشی هوشمند ، کاربردهای آی‌ پی ثابت – IP Static و نحوه حافظت از حجم اینترنت با تنظیمات MAC FILTER را مطالعه نمایید.

نحوه صحیح نوشتن چک صیاد

نوشتن چک نکاتی دارد که بدون رعایت نکردن آن ها به احتمال زیاد دچار دردسرهایی خواهید شد و برابر قانون مجازات هایی نیز در انتظارتان خواهد بود.

در نتیجه بایستی با نحوه صحیح نوشتن چک آشنا باشیم تا دچار مشکلات احتمالی در این زمینه نشویم.

 

نکاتی در مورد نحوه صحیح نوشتن چک صیاد

_ در قسمت مبلغ چک، حتما مبلغ را به حروف بنویسید و مبلغ هم به ریال و هم به تومان نوشته شود؛ به عنوان مثال “۲۰ میلیون ریال معادل دو میلیون تومان”

_ در قسمت پایین و سمت چپ چک نیز به طور معمول کادری وجود دارد که در این قسمت مبلغ چک به ریال و به عدد نوشته می شود.

_ حتما صفرهای مبلغ چک را به شکل دایره ای بنویسید تا شبیه عدد ۵ نشود و همین طور از گذاشتن نقطه به جای صفر اجتناب کنید.

_ مبلغ چک را به نحوی بنویسید که بر روی قسمت جدا نشدنی چک بیوفتد و بخشی از آن نیز بر روی قسمت جدا شدنی افتاده و هنگامی که در کنار هم قرار می گیرند، عدد کامل را نشان دهند.

_ در داخل قسمتی که قرار است مبلغ به عدد نوشته شود حتما از سمت چپ با کم ترین فاصله به کلمه ریال، شروع به نوشتن کرده و بعد از اینکه مبلغ چک را نوشتید، از جلوی آن تا آخر مستطیل خط تیره بکشید.

_ بعد از اینکه عدد مورد نظر را نوشتید؛ برای جلوگیری از اضافه کردن به رقم مبلغ چک، بر روی مبلغ چسب نواری بزنید.

_ به دلیل وجود برخی مشکلات و تراکم کار در بانک حتما یک روز قبل از موعد چک، مبلغ چک را در بانک تامین کنید تا مانع از برگشت خوردن چک بانکی شوید.

_ در صورت مواجه شدن با هر گونه مشکل در مورد عدم تامین وجه در موعد مقرر با دارنده ی چک تماس گرفته و به وی توضیح داده و مهلت بگیرید تا چک تان برگشت نخورده و بد حساب نشوید.

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار