• ۳۰۶ بازدید
  • آذر ۲۴, ۱۳۹۸
احراز هویت دو عاملی برای امنیت اطلاعات حساب کاربری

احراز هویت دو عاملی، که گاهی اوقات به عنوان تأیید دو مرحله ای یا تأیید هویت عامل دوگانه از آن یاد می شود ، یک فرایند امنیتی است که در آن کاربر دو عامل تأیید هویت مختلف را برای تأیید خود ارائه می دهد تا بتواند از اعتبار کاربر و هرچه از منابع کاربر محافظت کند بهتر استفاده کند. دسترسی احراز هویت دو عاملی سطح اطمینان بالاتری را نسبت به روشهای تأیید هویت وابسته به تأیید هویت تک عامل (SFA) فراهم می کند ، که در آن کاربر فقط یک عامل را ارائه می دهد – به طور معمول رمز عبور یا کد عبور. روش های تأیید هویت دو عاملی به کاربران ارائه گذرواژه و همچنین عامل دوم ، که معمولاً یا یک نشانه امنیتی یا یک عامل بیومتریک مانند اثر انگشت یا اسکن صورت است ، متکی هستند.

 

پیشنهاد می‌کنیم آخرین مطالب آنی یار با موضوعات انواع سرویس‌های پرسرعت اینترنت ، ۷ روش برای آنلاین شدن بدون استفاده از گوشی هوشمند ، کاربردهای آی‌ پی ثابت – IP Static و نحوه حافظت از حجم اینترنت با تنظیمات MAC FILTER را مطالعه نمایید.

 

احراز هویت دو عاملی برای امنیت اطلاعات حساب کاربری

 

احراز هویت دوعاملی (Two-factor authentication) یک ویژگی ساده است که از شما چیزی بیشتر از تنها یک رمز عبور می‌خواهد. مطمئناً شما بارها از احراز هویت دوعاملی در زندگی خود استفاده کرده‌اید؛ مثلاً هنگامی بعد از واردکردن رمز گوشی خود از اسکن اثرانگشت و اسکن شبکیه چشمتان برای ورود استفاده می‌کنید.

بسته به سرویسی که از آن استفاده می‌کنید، در صورت محیا بودن احراز هویت دوعاملی، به‌طورمعمول شما حداقل نیاز به یکی از این موارد رادارید: راه تماس تلفنی و یا ارسال پیامک، آدرس ایمیل، نرم‌افزار و یا سخت‌افزار تولید توکن.

​مزیت استفاده از نرم‌افزار نسبت به پیامک، تماس تلفنی و ایمیل این است که دیگر نیازی به اتصال به شبکه‌ی مخابراتی و اینترنت نیست و تنها با باز کردن نرم‌افزار، می‌توانید رمز موقت خود برای ورود را دریافت کنید. بعلاوه احتمال شنود پیامک و سوءاستفاده از رمز‌های ورود محتمل است.

 

منبع: پایگاه اطلا‌ع‌رسانی پلیس فتا

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار