• ۱۰۰ بازدید
  • آذر ۲۹, ۱۳۹۸
درباره آنتی ویروس

آنتی ویروس که در اصل برای شناسایی و حذف ویروس ها از رایانه طراحی شده است، می تواند در برابر تهدیدات گسترده ای از جمله انواع نرم افزارهای مخرب از قبیل keyloggers ، hijackers ، اسب های Trojan ، کرم ها ، rootkits ، spyware ، adware، botnets و باج افزار بکارگیری شود.

چگونه نرم افزار آنتی ویروس کار می کند
نرم افزار آنتی ویروس به طور معمول به عنوان یک فرآیند پس زمینه اجرا می شود، رایانه ها ، سرورها یا دستگاه های تلفن همراه را برای شناسایی و محدود کردن گسترش بدافزار اسکن می کند. بسیاری از برنامه های نرم افزاری آنتی ویروس شامل شناسایی و محافظت از تهدید در زمان واقعی برای محافظت در برابر آسیب پذیری های احتمالی در هنگام وقوع ، و همچنین اسکن های سیستمی هستند که به دنبال خطرات احتمالی مانیتور می شوند.
نرم افزار آنتی ویروس معمولاً این عملکردهای اصلی را انجام می دهد:
اسکن دایرکتوری ها یا پرونده های خاص برای الگوهای مخرب شناخته شده نشانگر وجود نرم افزارهای مخرب؛
به کاربران امکان می دهد اسکن ها را طوری تنظیم کنند که بصورت خودکار اجرا شوند؛
اجازه دادن به کاربران برای شروع اسکن های جدید در هر زمان.
برخی از برنامه های ضد ویروس این کار را به صورت خودکار در پس زمینه انجام می دهند ، در حالی که برخی دیگر کاربران را از ویروسها  آگاه می کنند و از آنها می خواهند که آیا می خواهند پرونده ها را  اسکن کنند یا خیر.
برای اسکن سیستمها به طور کلی ، باید به نرم افزار آنتی ویروس دسترسی کامل  به کل سیستم داده شود. این امر باعث می شود که نرم افزار آنتی ویروس به عنوان یک هدف متداول برای مهاجمان باشد و محققان در سالهای اخیر اجرای کد از راه دور و سایر آسیب پذیری های جدی در محصولات نرم افزاری آنتی ویروس را کشف کرده اند.
انواع برنامه های آنتی ویروس
نرم افزار آنتی ویروس در اشکال مختلفی از جمله اسکنرهای آنتی ویروس مستقل و مجموعه های امنیتی اینترنتی که محافظت از آنتی ویروس ها را ارائه می دهند ، به همراه فایروال ها ، کنترل حریم خصوصی و سایر محافظت های امنیتی، توزیع می شود.
برخی از فروشندگان نرم‌افزارهای ضدویروس نسخه‌های اصلی محصولات خود را بدون هیچ‌گونه هزینه‌ای ارائه می‌دهند. این نسخه‌های رایگان به‌طورکلی آنتی‌ویروس و محافظت از نرم‌افزارهای جاسوسی را ارائه می‌دهند ، اما ویژگی‌ها و محافظت پیشرفته‌تر معمولاً فقط در اختیار مشتریان اصلی قرار داده می‌شود.
منبع: فتا

[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار