• ۵۱ بازدید
  • آذر ۳۰, ۱۳۹۸
  • دیدگاه‌ها برای حذف غیر قابل بازیابی اطلاعات با این روش بسته هستند
حذف غیر قابل بازیابی اطلاعات با این روش

در دنیای پیشرفته امروز، اطلاعات شخصی ما از مهم ترین و ضروری ترین اطلاعات ما می باشد که ما آنها در درون مغز دوم خود یعنی اسمارت فون ها و هارد اکسترنال هایمان ذخیره می کنیم تا در صورت نیاز از آنها مشاهده کنیم. اما افرادی که می خواهند تا به اطلاعات انسان های دیگر دست پیدا کنند، بسیار زیاد است و می خواهند از طریق این اقدام از افراد مختلق سوء استفاده نمایند. بنابراین اولین کاری که باید ما انجام دهیم این است که باید پسوردی تعریف نماییم و اجازه ندهیم دست افراد دیگر به آن ها برسد و اطلاعاتمان را منتشر نمایند.

اما همان گونه مستحضر هستید تصاویر، ویدیوها و یا بطور کلی تمام فایل های که در سیستم عامل ویندوز و یا هر سیستم عامل دیگری حذف می شوند، با برنامه های جانبی قابل بازیابی هستند و این می تواند زمینه ای برای سوء استفاده افرادی باشد که می خواهند به اطلاعات شما دست پیدا کنند. بنابراین می توان این گونه گفت زمانیکه شما فایل یا فایل هایی را حذف می کنید، بصورت ۱۰۰ درصد حذف نمی شوند و می توان با برنامه های جانبی آن ها را بازگرداند.

به همین دلیل در این مطلب ما قصد داریم روشی ساده و کلی برای حذف کلی یک درایو را به شما کاربران معرفی سازیم که با استفاده از آن می توانید از بازیابی مجدد فایل های حذف شده جلوگیری کنید. همراه ما باشید.

حذف غیر قابل برگشت اطلاعات در سیستم عامل ویندوز
چطور فایل های پاک شده را غیر قابل بازیابی کنیم
برای غیر قابل بازیابی کردن فایل ها در کامپیوترها، باید مراحل زیر را یک به یک انجام دهید ؛
۱- ابتدا با استفاده از دو کلید کاربردی ” Win + R ” پنجره RUN را باز کنید.
۲- در پنجره باز شده عبارت cmd را وارد کنید و سپس “Enter ” را بفشارید.
۳- در این قسمت اگر قصد حذف تمام فایل های درایو d را دارید، فرمان  ” d:cipher /w ” را تایپ کنید و سپس “Enter ” را بفشارید.

توجه :پس از اجرای این فرآیند دیگر فایل های شما قابل بازیابی نخواهند بود و دیگر دست افراد سوء استفاده کننده به اطلاعات شما نخواهد رسید.


در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با شماره پشتیانی  ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳ (سراسر کشور) و یا ۹۰۹۲۳۰۵۰۳۱ از تهران تماس بگیرید.
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار