• ۷۰ بازدید
  • دی ۵, ۱۳۹۸
  • دیدگاه‌ها برای ۵ نکته امنیتی درباره ویروس اندروید بسته هستند
۵ نکته امنیتی درباره ویروس اندروید

اطمینان از امنیت کامل موبایل کمی مشکل به نظر می رسد چون هر زمانی ممکن است  که ویروس ها و برنامه های مخربی ساخته شوند که تهدید جدیدی برای گوشی های اندرویدی شما باشند.همیشه افرادی هستند که چند برابر شما تلاش می کنند تا امنیت اطلاعات شما را از بین برده تا به اهداف مخرب خود برسند. در این میان چند کار ساده وجود دارد که می توانید برای تأمین امنیت خود در حین لذت بردن از گوشی تان انجام دهید و تا وقتی که این مراحل را فراموش نکنید خطری شما را تهدید نمی کند.

 

نرم‌افزارهای امنیتی برای حفظ امنیت گوشی همراه

۱- قبل از لمس نگاه کنید
اگر بدانید که امروزه چقدر دسترسی های غیرمجاز به حساب های کاربری، نیازی به اکسپلویت مستقیم سرویس ها برای دسترسی به اطلاعاتتان ندارد تعجب خواهید کرد. مشخص شده که ضعیف ترین نقطه در این زنجیره خود کاربر است. در اینجا این کاربر شما هستید.

اگر صفحات پاپ آپ یا لاگین جعلی بتوانند شما را گول بزنند تا اطلاعات مهم خود را وارد کنید، دیگر نیاز به هک کردن هیچ چیز نیست چرا که شما هدفمند این اطلاعات را تقدیم افراد سودجو کرده اید.
اگر می خواهید دستگاه و حساب هایتان را از این گونه سوءاستفاده ها در امان نگه دارید باید قبل از لمس صفحه، خوب نگاه کنید. هیچ کس یک دستگاه پلی استیشن ۴ ندارد که اگر روی لینکش کلیک کنید و به فیس بوک خود وارد شوید آن را به شما بدهد و هیچ راهی برای خلاص شدن از چربی های دور شکم وجود ندارد که نیاز به نصب برنامه ی خاصی داشته باشد که در گوگل پلی استور نیست. دقیقاً مثل کامپیوتر باید مراقب کارهایی که انجام می دهید باشید.

۲- قسمت Unknown sources را غیرفعال کنید
این قسمت اولین مرحله از محافظت از دستگاه هایتان در دنیای موبایل است. هر گوشی اندرویدی یک قابلیت دارد که در آن از نصب برنامه هایی خارج از گوگل پلی جلوگیری می کند.

با این روش می توانید به چیزهای هیجان انگیز نظیر کافه بازار، مایکت و دیگر اپ استورهای مطمئن ایرانی دسترسی پیدا کنید و این دقیقا یکی از چیزهایی است که به اندروید کمک می کند تا باز و انعطاف پذیر باقی بماند اما متأسفانه تعداد اندکی از برنامه ها از شما می خواهند که فراموش نکنید بعد از نصب برنامه موردنظر از این اپ استورها باید دوباره گزینه موردنظر را غیرفعال کنید.
به قسمت تنظیمات دستگاه خود بروید، به قسمت Security وارد شوید و گزینه ای که دارای Unknown sources است را پیدا کنید. تیک این گزینه را بردارید. بعداً گوشی دوستتان را هم برداشته و این گزینه را برایش حذف کنید و او را به خاطر انتخاب نکردن قفل برای گوشی سرزنش کنید.

۳- از برنامه های غیرقانونی دوری کنید
دلایل خوبی برای نصب برنامه هایی که در گوگل پلی استور نیستند وجود دارند اما شاید نه به اندازه گذشته. گوگل به سختی تلاش کرده تا فضایی را برای تست کاربران، برای کمپانی هایی که می خواهند به تست ویژگی های برنامه های بتای خود بپردازند به وجود بیاورد. برنامه های قانونی وجود دارند که به نقض قوانین گوگل با تبلیغ اپ استورهای خودشان یا ارائه محتوایی که گوگل با آن ها مخالف است (مثل محتوای مخصوص بزرگ سالان) می پردازند؛ اما به جز این برنامه ها چیز دیگری نیست که بخواهید به آن دسترسی داشته باشید و در گوگل پلی استور وجود نداشته باشد.

هرگز خارج از گوگل پلی استور به نصب برنامه ها نپردازند مگر اینکه ۱۱۱ درصد مطمئن باشند خطری تهدیدشان نمی کند. مشخص شده افرادی که برنامه ها را از توسعه دهندگان زحمت کش می دزدند و آن ها را مجانی برای شما در اپ استور خود قرار می دهند قابل اعتمادترین افراد دنیا نیستند. شاید این اپ استورها برای اینکه قبل از خرید یک برنامه آن را دانلود کرده و تست کنید مناسب باشند اما برای بیشتر این اپ استورها هیچ قانون و حد وسطی وجود ندارد.
شاید این برنامه ها دستکاری شده باشند یا فقط یک نرم افزار مخرب بوده و با عنوان دیگری نام گذاری شده باشند و وقتی که این برنامه ها به گوشی شما برسند دیگر خیلی دیر شده. بهترین کار برای جلوگیری این است که فقط از این مارکت ها دور بمانید و به دنبال نسخه مجانی برنامه های دلخواهتان نباشید. شما بهتر از آن هستید.

۴- دسترسی هایی که در هنگام نصب برنامه نمایش داده می شود را به دقت بخوانید
هر برنامه ای را که بر هر دستگاه اندرویدی نصب کنید به شما می گوید که دقیقاً به چه قسمت هایی از سیستم عامل نیاز خواهد داشت به علاوه اطلاعات شخصی شما. این اطلاعات بین زمانی که تصمیم می گیرید برنامه ای را نصب کنید و زمانی که روی دستگاهتان نصب می شود به شما نشان داده خواهد شد و زمانی برای بررسی اطلاعات و دسترسی های موردنیاز برنامه خواهید داشت.

درحالی که می توان با این اجازه های دسترسی مثل قوانین نصب یک برنامه ی جدید در کامپیوترهای سنتی رفتار کرد و زود از آن ها رد شد، ده ثانیه ای که صرف بررسی آن ها می کنید می تواند به شما در جلوگیری از نصب بدافزارها و ویروس ها کمک کند. اجازه های دسترسی برنامه ای را که می خواهید نصب کنید بخوانید و از پرسیدن سؤال نترسید. البته برای هرکدام از این اجازه ها و دسترسی ها دلیل خوبی وجود دارد، اما بهتر است که علت آن ها را برای مطمئن شدن بدانید.

۵- یک آنتی ویروس خوب ضرری نخواهد داشت اما لزوما کمکی هم نمی کند
اهمیتی ندارد از چه سیستم عاملی استفاده می کنید چیزی به اسم حفاظت کامل در مقابل ویروس ها، حملات فیشینگ و نرم افزارهای مخرب و جاسوسی و در موارد حاد اکسپلویت هایی که به گوشی تان صدمه می زنند وجود ندارد. ما هر چیزی از ایستگاه های شارژ یو اس بی مثلاً در یک فروشگاه که کافی است تصمیم بگیرید گوشی تان را با آن ها شارژ کنید تا کد مخربی را در آن اجرا کنند گرفته تا برنامه بازی شطرنج که دقیقاً دو هفته صبر می کند تا از شما بپرسد آیا می خواهید خانم های جذابی را در محدوده تان هستند ملاقات کنید دیده ایم.

درست است با برنامه ای که گوگل در گوشی تان جاسازی کرده در مقابل بسیاری از شیاطین این حیطه از شما محافظت خواهد شد، اما ضرر ندارد از یک جفت چشم اضافی برای محافظت بیشتر در مقابل مشکلات استفاده کنید.
با استفاده از یک برنامه آنتی ویروس مشهور چند چشم اضافی برای مراقبت از خودتان دارید. این شرکت ها محققان امنیتی را استخدام می کنند تا به شما در امن نگه داشتن هویتتان در هنگام وب گردی، تماس های تبلیغاتی مزاحم و امنیت های قوی تر از راه دور مثل زمانی که گوشی دزدیده یا گم شده کمک کنند. البته نمی توانید انتظار کمک زیاد برای برنامه هایی که درست کار نمی کنند داشته باشید. اگر به تمام ویژگی هایی که تمام برنامه های موجود در اینترنت هستند نگاهی بیندازید مطمئناً چیزی را که مناسب حالتان باشد پیدا خواهید کرد پس تصمیم با شماست که ببینید این ویژگی ها قابلیت استفاده از آن برنامه را دارند یا خیر.

مهم است به خاطر داشته باشید که چقدر تنها خود گوشی، مخصوصاً برنامه های گوگل و سرویس های آن به تنهایی امنیت گوشی شما را تأمین می کنند. ابزارهایی وجود دارند که به عنوان بخشی از سرویس های گوگل به صورت منظم گوشی تان را چک می کنند حتی می توانند در صورت لزوم اگر برنامه ای برایتان خطرناک باشد آن را از گوشی تان حذف کنند؛ اما به این معنی نیست که هر کاری که خواستید بکنید و نگران نتایجش نباشید. خودتان را امن نگه دارید و تکنولوژی که در دست دارید لذت ببرید.
این نکات مهمی که برای شما توضیح داده شد از اقدامات ساده ای بود که می توانید با به کارگیری آنها تا حدودی از امنیت اطلاعات گوشی خود اطمینان بدست آورید.

[تعداد: 0   میانگین:  0/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار