• ۲۴۴ بازدید
 • مرداد ۱۰, ۱۳۹۹
چگونه آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ را حذف کنیم

چگونه آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ را حذف کنیم

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • ویژگی های آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰
 • مشکلات آپدیت ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰
 • Windows 10 2004 دانلود
 • آپدیت جدید ویندوز ۱۰
 • اپدیت جدید ویندوز ۱۰ ۲۰۰۴
 • آپدیت ماه می ویندوز ۱۰
 • آپدیت ۲۰h1
 • بیلد جدید ویندوز ۱۰
 • آموزش حذف فایل‌های موقت و قدیمی ویندوز ۱۰
 • آموزش دانلود آپدیت ۲۰۰۴ سرفیس ویندوز ۱۰
 • نکات مهمی که باید در مورد آپدیت نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ بدانید

در آنی یار با ما همراه باشید.

 

این مطلب راهنمایی است برای آن‌ها که پس از به‌روزرسانی ویندوز ۱۰ خود به نسخه ۲۰۰۴، متوجه شده‌اند که این آپدیت روی رایانه آن‌ها به درستی کار نمی‌کند. حالا برای بازگشت به نسخه قبل، چه باید کرد؟

به‌روزرسانی ماه می برای ویندوز ۱۰ بالاخره عرضه شد و بسیاری از کاربران به سرعت آن را نصب کردند. مدت زیادی از عرضه آخرین نسخه به‌‌روزرسانی ویندوز می‌گذشت و نسخه ۱۹۰۹ یا همان به‌روزرسانی نوامبر ۲۰۱۹، آخرین نسخه به‌روزرسانی موجود پیش از عرضه نسخه ماه می ۲۰۲۰ بود. برخی به‌روزرسانی ماه نوامبر را چیزی کمی بیشتر از یک سرویس‌پک می‌دانستند؛ دلیل آن هم امکانات جدیدی بود که این به‌روزرسانی ارائه داده بود. هرچنداکثر این امکانات تنها در باطن به بهبود عملکرد دستگاه کمک می‌کردند و در ظاهر چیز خاصی مشخص نبود.

 

چگونه آپدیت 2004 ویندوز 10 را حذف کنیم

 

حالا با گذشت چند ماه به‌روزرسانی ما مِی ۲۰۲۰ یا همان نسخه ۲۰۰۴ برای برخی از کاربران عرضه شده است. مایکروسافت این به‌روزرسانی را در اختیار کاربران نسخه‌های ۱۹۰۳ و ۱۹۰۹ ویندوز ۱۰ قرار داده است اما برای دانلود آن باید به صورت دستی عمل کنید. به عبارت دیگر کاربران نسخه‌ های مزبور ویندوز ۱۰ باید بخش Windows Update را بررسی کرده و اگر نسخه جدید در دسترس  بود، می توانند آن را دانلود و نصب کنند.

اما شنیده‌ها حاکی از آن است که بسیاری از کاربرانی که برای نصب این به‌روزرسانی عجله داشته‌اند، حالا از آن رضایت ندارند. گویا سیستم عامل در این به‌روزرسانی به اندازه کافی روان اجرا نمی‌شود و مایکروسافت برای حل کردن مشکلات آن به زمان بیشتری نیاز دارد. راه حل این مشکل، برگشتن به نسخه قبلی ویندوز ۱۰ است.

برای انجام این کار، دو راه پیش روی شما قرار دارد، اولی راه دشوار و دومی راه آسان است.

 

راه سخت

در این راه شما به نسخه قبلی ویندوز خود خواهید رسید؛ اما در این مسیر احتمالاً تمام فایل‌ها و نرم‌افزارهای نصب شده روی دستگاه خود را از دست خواهید داد.

اگر پیش از به‌روزرسانی به نسخه ۲۰۰۴ ویندوز ۱۰ از اطلاعات خود نسخه پشتیبان گرفته باشید، می‌توانید پس از برگشتن به نصب اولیه، آن‌ها را بازیابی کنید؛ در غیر این صورت راه دیگری پیش روی شما نیست.

برای استفاده از این روش لازم است از ایمیج‌های ISO استفاده کنید یا با استفاده از ابزار Media Creation اقدام به ساخت مدیای قابل بوت کنید. در مرحله بعد هم باید نسخه‌ای از ویندوز ۱۰ که پیش از به‌روزرسانی داشته‌اید را Clean-Install کنید.

البته شاید این بهترین روش ممکن نباشد؛ اما اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که از اطلاعات خود نسخه پشتیبان گرفته‌اند یا اطلاعاتشان برایشان اهمیت چندانی ندارد، این روش بسیار سریع است و همه چیز را مرتب خواهد کرد.

مسئله مهم دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، نسخه مناسب Media Creation Tool را دانلود کرنید. مایکروسافت بیلدهای متفاوتی از این ابزار را برای نسخه‌های مختلف ویندوز ۱۰ ارائه کرده است.

 

راه ساده

راه ساده تنها در صورتی می‌تواند به شما کمک کند که کمتر از ۱۰ روز از زمان نصب به‌روزرسانی ماه می ۲۰۲۰ روی دستگاه تان گذشته باشد. با توجه به این که حدود یک هفته از زمان عرضه این به‌روزرسانی گذشته است، هنوز هم امکان استفاده از این روش را دارید؛ اما اگر چند روز دیگر این کار را به تعویق بیندازید، دیگر این روش کارساز نخواهد بود.

 

چگونه آپدیت 2004 ویندوز 10 را حذف کنیم

 

این روش بر پایه گزینه Downgrade است که به صورت پیش‌فرض روی ویندوز ۱۰ وجود دارد. برای بررسی این گزینه، این مسیر را طی کنید:

Windows 10 > Settings > Update & Security > Recovery > Go Back To The Previous Version Of Windows 10

به محض این که در این بخش دکمه Get Started را فشار دهید، خود ویندوز باقی مراحل را به شما خواهد آموخت.

نکته‌ای که لازم است به آن توجه داشته باشید،  بازگشت به نسخه قبلی ویندوز نسبت به Clean-Install کردن زمان بسیار بیشتری از شما خواهد گرفت. دلیل این امر هم این است که در این اقدام، تمامی نرم‌افزارهای شما باید به نسخه سازگار با نسخه پیشین سیستم عامل شما تبدیل شوند.

با این حال استفاده از این روش همچنان منطقی است؛ زیرا تنها به چند کلیک احتیاج دارد. به عنوان راهکار می‌توانیم پیشنهاد بدهیم که اگر می‌خواهید از این روش استفاده کنید، پیش از خواب برای آن اقدام کنید. با این کار احتمالاً در صبح و پس از این که بیدار شدید، با نسخه قبلی ویندوز خود روبرو خواهید شد.

مجدداً لازم است یاد آور شویم اگر قصد دارید از روش آسان تر استفاده کنید، تنها ده روز برای این کار فرصت دارید؛ زیرا سیستم عامل به صورت خودکار پس از ۱۰ روز فایل‌های مربوط به بازگشت به نسخه قبلی سیستم عامل را حذف می‌کند.

 

 

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

منبع: شهر سخت افزار

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار