• ۵۶ بازدید
 • مرداد ۱۱, ۱۳۹۹
آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • نرم افزار انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید
 • انتقال اطلاعات از یک گوشی به گوشی دیگر سامسونگ
 • انتقال مخاطبین از یک گوشی به گوشی دیگر
 • آموزش انتقال تمام اطلاعات گوشی اندرویدی قدیمی به جدید
 • چگونه تلگرام را به گوشی جدید انتقال دهیم
 • انتقال جیمیل به گوشی دیگر
 • انتقال اطلاعات به گوشی جدید شیائومی
 • انتقال اطلاعات گوشی سامسونگ به کامپیوتر
 • آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید
 • روش انتقال محتویات گوشی قدیمی به گوشی جدید
 • انتقال برنامه های گوشی به گوشی اندرویدی جدید

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

۱۰ موضوع برتر در حوزه جرایم سایبری در سال ۲۰۱۹

بهداشت عمومی امنیتی، مسئله‌ای است که اکثر افراد باید بدان توجه داشته باشند؛ وبگاه تخصصی «Computer Weekly»، ۱۰ داستان برتر در مورد جرایم سایبری در سال ۲۰۱۹ را به شرح زیر اعلام کرد: ۱. مهندس سابق خدمات وب آمازون (AWS) به دلیل نقض داده‌های «Capital One» دستگیر شد. شرکت خدمات وب آمازون از نقض داده‌ها […]

این روزها بسیاری از کاربران در هنگام تعویض گوشی خود یا حتی بازگرداندن آن به تنظیمات کارخانه، نگران پاک شدن برنامه ها و اطلاعات شخصی خود هستند. این در حالی است که گوگل می تواند به سادگی از این اطلاعات فایل پشتیبان تهیه کند و با ذخیره سازی بر روی فضای ابری خود، آن ها را در مواقع نیاز در دسترس کاربران قرار دهد. به منظور استفاده از این قابلیت باید در تنظیمات گوشی اندرویدی خود تغییراتی را ایجاد کنید که در این مطلب به تشریح چگونگی آن می پردازیم.

گوگل قابلیت آن را دارد که از مواردی نظیر لیست مخاطبین، ورودی های تقویم، تاریخچه تماس ها، یادداشت ها، برنامه ها، تنظیمات مربوط به قابلیت Do Not Disturb و بسیاری از دیگر اطلاعات یک نسخه پشتیبان تهیه کند و در هنگام تعویض گوشی های هوشمند یا راه اندازی با تنظیمات اولیه، آن ها را در اختیار کاربران قرار دهد.

در زیر به نحوه استفاده از این قابلیت نگاهی خواهیم داشت. برای تهیه این آموزش از گوشی های گوگل پیکسل ۳a XL و نوکیا ۷.۲ استفاده شده است اما در دیگر گوشی ها که از سیستم عامل اندروید نوقا یا جدیدتر از آن بهره می برند، با روش مشابهی امکان دسترسی به این قابلیت وجود دارد.

 

فعال سازی قابلیت تهیه پشتیبان در سیستم عامل اندروید

پیش از اینکه بتوان از این قابلیت برای تهیه نسخه پشتیبان و بازگرداندن اطلاعات استفاده کرد، باید از فعال بودن آن بر روی گوشی  خود اطمینان حاصل کنید. به این منظور مراحل زیر را بر روی گوشی خود دنبال کنید.

۱. برنامه Settings یا تنظیمات را از صفحه Home یا منوی برنامه ها باز کنید.

۲. صفحه را برای رسیدن به انتهای آن پیمایش کنید.

۳. وارد بخش System شوید.

 

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

۴. گزینه Backup را انتخاب کنید.

۵. مطمئن شوید که گزینه Back up to Google Drive در وضعیت فعال قرار دارد.

۶. در این حالت اطلاعاتی که گوشی شما قادر به تهیه پشتیبان از آن است را می توانید مشاهده کنید.

 

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

اکنون که قابلیت تهیه نسخه پشتیبان سیستم عامل اندروید در وضعیت فعال قرار دارد، اطلاعاتی نظیر تنظیمات سیستمی و اطلاعات برنامه ها، به صورت خودکار بر روی Google Drive ذخیره  می شود. هنگامی که قصد تعویض گوشی خود را دارید می توانید از این سرویس استفاده کنید تا تنظیمات، برنامه ها و دیگر اطلاعات وابسته به آن ها را در اختیار داشته باشید.

 

چگونه با استفاده از فایل های پشتیبان، برنامه ها و تنظیمات را بازیابی کنیم

کار بازیابی اطلاعات با استفاده از این سرویس به سادگی امکان پذیر است و می توان در نخستین گام از پیکربندیِ گوشی های اندرویدی، آن را به کار گرفت. اگر در هنگام استفاده از این سرویس برنامه Google Now یا Pixel Launcher را هم بر روی گوشی خود در اختیار داشته باشید، اطلاعات اضافه ای نظیر تصاویر پس زمینه، آیکون ها، نحوه چیدمان Widget ها و حتی ساختار پوشه ها نیز بر روی فضای ابری Google Drive ذخیره  می شود. به این ترتیب می توان در مرحله بازیابی، به تمامی اطلاعات و تنظیمات دسترسی پیدا کرد.

به منظور دسترسی دوباره به اطلاعاتی که از آن ها نسخه پشتیبان تهیه شده است مسیر زیر را طی کنید.

۱. در صفحه خوشامدگوییِ سیستم عامل اندروید، زبان موردنظر خود را انتخاب کرده و سپس دکمه Let’s Go را لمس کنید.

۲. به منظور استفاده از قابلیت بازیابی اطلاعات گزینه Copy your data را انتخاب کنید.

۳. به یک شبکه Wi-Fi قابل اطمینان و با سرعت مناسب متصل شوید.

 

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

۴. در گام بعد تمامی حالت های ممکن برای بازیابی اطلاعات قابل مشاهده است. اگر به گوشی قدیمی خود دسترسی دارید، گزینه A backup from an Android phone را انتخاب کنید؛ در غیر اینصورت امکان دسترسی به اطلاعات ذخیره  شده در فضای ابری با انتخاب گزینه A backup from the cloud، امکان پذیر خواهد بود.

۵. وارد حساب کاربری خود در سایت گوگل شوید.

۶. در گام بعد با انتخاب I agree، موافقت خود را با قوانین و شرایط استفاده از این سرویس گوگل اعلام کنید.

 

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

۷. در این مرحله لیستی از تمامی اطلاعاتی که قابل بازیابی هستند قابل مشاهده خواهد بود. اطلاعاتی که قصد بازیابی آن ها را دارید را انتخاب کنید.

۸. با لمس دکمه Restore، می توانید تمامی اطلاعات و تنظیمات انتخاب شده را به دستگاه جدید خود اضافه کنید.

۹. با انتخاب دکمه Apps نیز می توانید برنامه های مختلف موجود در دستگاه قبلی را انتخاب و بر روی گوشی جدید خود نصب کنید.

 

آموزش انتقال اطلاعات از گوشی‌ قدیمی به گوشی جدید

 

۱۰. بازیابی اطلاعات و برنامه ها در پس زمینه دستگاه صورت می گیرد و به همین دلیل می توان از گوشی استفاده دیگری هم کرد. به عنوان مثال می توانید از این فرصت برای تنظیم قفل امنیتی یا سنسور اثر انگشت گوشی خود استفاده کنید.

 

اطلاعات پشتیبان در کجا ذخیره سازی می شود؟

گوگل فایل های پشتیبانی تهیه شده از سیستم های کاربران را بر روی سرویس Drive خود ذخیره سازی می کند. این سرویس به صورت خودکار ۲۵ مگابایت از فضا را به ذخیره سازی اطلاعات هر برنامه  اختصاص می دهد. حجم کلی این اطلاعات نیز از میزان ظرفیت رایگان یا غیر رایگانِ سرویس Google Drive کاسته نمی شود. طراحان برنامه ها و اپلیکشن ها می توانند در هنگام تولید تعیین کنند که این سرویس گوگل قادر به تهیه پشتیبان از کدام یک از اطلاعات موجود در آن ها باشد. کاربران نیز در هر لحظه از طریق منوی تنظیمات توانایی تعیین نوع اطلاعات ذخیره شده بر روی فضای ابری را در اختیار دارند.

 

امنیت اطلاعات ذخیره شده

در این قابلیت جمع آوری اطلاعات از گوشی های هوشمند و ارسال آن به یک سرور راه دور، از عهده برنامه ها خارج است و بیش از هرکسی باید گوگل و شرکت های سازنده این دستگاه ها را مسئول انجام صحیح و درست این کار بدانیم. علاوه بر این ممکن است در مراحل تولید یک گوشی هوشمند توسط شرکت سازنده تنظیمات مختلفی صورت بگیرد که انجام درست و اصولی جمع آوری اطلاعات و ارسال آن به سرور را با مشکل روبرو کند؛ چرا که در هنگام تولید یک دستگاه اندرویدی، اختیارات فراوانی در اختیار شرکت های سازنده قرار دارد.

گوگل در مورد این مشکل چاره ای اندیشیده است و پیش از استفاده از سرویس تهیه پشتیبان در مورد این موضوع به کاربران هشدار می دهد:

«اخطار: به دلیل اینکه انتقال فایل های پشتیبان می تواند از یک دستگاه به دستگاه دیگری متفاوت باشد، اندروید در هنگام استفاده از این سرویس امنیت اطلاعات شما را تضمین نمی کند. در هنگام استفاده از این سرویس برای ذخیره سازی اطلاعات حساس نظیر نام های کاربری و رمزهای عبور احتیاط کنید».
گوگل در طی سال های اخیر مطالب راهنمای زیادی در مورد نحوه استفاده از سرویسِ تهیه پشتیبان از اطلاعات فراهم کرده است. این مطالب به برنامه نویسان کمک می کند که در هنگام تهیه پشتیبان از اطلاعات حساس، احتیاط  لازم را صورت دهند. البته این موضوع به این علت عنوان می شود که کاربران در هنگام استفاده از این قابلیت محتاط باشند و به این معنی نیست که خطرات جدی در آن وجود دارد.

قابلیت بازیابی تنظیمات و برنامه ها، بر روی تمامی گوشی های هوشمندی که از سیستم عامل اندروید ۶.۰ و جدیدتر از آن بهره می برند در دسترس کاربران قرار دارد. فرآیند فعال سازی این قابلیت نیز تقریباً در تمامی گوشی های هوشمند یکسان است و تنها تفاوت هایی جزیی وجود

 

بیشتر بخوانید

بلاکچین چگونه کار میکند

بلاک چین یک فناوری نو ظهور است که به سرعت در حال پیشرفت است در واقع بلاک چین یک پایگاه داده است که اطلاعات را به گونه ای ثبت می کند که دائمی و عمومی باشد در این مقاله آنرا به طور کامل شرح میدهیم. فناوری بلاکچین و یا زنجیره بلوکی چیست؟ فناوری بلاکچین یک […]

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

منبع: شهر سخت افزار

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار