• ۴۴ بازدید
 • مرداد ۱۵, ۱۳۹۹
چرا پیامک‌های تبلیغاتی به هیچ عنوان پایان نمی‌یابند

چرا پیامک‌های تبلیغاتی به هیچ عنوان پایان نمی‌یابند

 

 

 

 

نکات مقاله:

 • چیکار کنم پیام تبلیغاتی اینترنتی نیاد
 • حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل ۷۵۷۵
 • کد ارسالی برای لغو پیامک تبلیغاتی
 • کد غیرفعال سازی هزینه پیامک ایرانسل
 • غیر فعال سازی پیامک های پولی تبلیغاتی
 • لغو پیامک تبلیغاتی ایرانسل
 • حذف پیامک تبلیغاتی ایرانسل برای همیشه
 • لغو پیامک های هزینه بر ایرانسل
 • پیامک های تبلیغاتی را اینطور مسدود کنید
 • روش قطع پیامک های تبلیغاتی ایرانسل و همراه اول
 • چرا از پیامک‌های تبلیغاتی خلاص نمی‌شویم

در آنی یار با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

AVIAddXSubs

AVIAddXSubs اضافه کردن زیرنویس به فیلم

AVIAddXSubs دانلود نرم افزار اضافه کردن زیرنویس به فیلم آوی ادد ایکس سابس در آنی یار. راه حل نرم افزاری برای پرونده های زیرنویس SRT که در بارگیری مشکل دارند است. اگر دستگاه پخش DVD شما در بارگیری پرونده زیرنویس SRT مشکل دارد یا از نحوه کار با پرونده SRT راضی نیستید ، AVIAddXSubs ممکن […]

یکی از آزاردهنده‌ترین روش‌های تبلیغات بدون اغراق، روش پیامکی است. طی سالیان خیر ابتدا این روش با سرشماره‌های مخصوص و پیام‌رسان انجام می‌شد و سپس شماره‌های شخصی هم به این حوزه وارد شدند و به همین دلیل فیلتر کردن و جلوگیری از آنها دیگر به هیچ عنوان برای کاربر ممکن نیست. در ادامه با هم حول این موضوع صحبت خواهیم کرد که چرا این روش همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.

یکی از روش‌های که از سالیان اخیر برای جلوگیری از دریافت پیامک‌های تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گرفت ارسال یک عدد ۱ به شماره ۸۹۹۹ در اپراتور همراه اول و ارسال عدد ۲ به ۵۰۰۵ در شبکه ایرانسل بود ولی داستان بسیار فراتر از این موضوع است؛ چرا که دیگر تبلیغات پیامکی بیشتر توسط شماره‌های شخصی صورت می‌گیرند و به همین خاطر از دایره تحت پوشش این دو شماره خارجند.

راهکار سنتی مسدودی موقت پیامک‌های تبلیغاتی دیگر پاسخگو نیست

در این حالت رگولاتوری با ایجاد سامانه‌ای جهت گزارش شماره‌های مزاحم، ساختاری ایجاد کرد تا زمانی که یک شماره تبلیغاتی بیش از حد برای کاربر مزاحمت ایجاد کرد بتوان جلوی آن را گرفت و یا مسدودش کرد ولی این روش هم عملاً کاربرد چندانی ندارد؛ چرا که اولاً تعداد زیادی از کاربران مراحل اعلام شماره مزاحم را طی نمی‌کنند و ثانیاً صاحبان پنل‌های تبلیغاتی از تعداد بسیار زیاد سیم‌کارت و شماره برای ارسال پیامک‌های تبلیغاتی استفاده می‌کنند و ثالثاً فرآیند قطع سیم‌کارت مزاحم و یا مسدودی آن زمان‌بر است و به همین دلایل، عملاً نتوان جلوی آنها را گرفت. پس در این حالت راهکار چیست و برای خلاص شدن از شر پیامک‌های تبلیغاتی چه باید کرد؟

رگولاتوری می‌تواند با راهکاری تحلیلی مانع ارسال پیامک‌های تبلیغاتی در مقیاس وسیع شود

در این راستا، آذری جهرمی وزیر ICT چند ماه پیش اعلام کرده بود که با توجه به پنل‌های ارسال پیامک از سرشماره‌های مسشخص خودشان این کار را می‌کنند، شناسایی آنها باید از دوش کاربران برداشته شود و رگولاتوری که دامنه اطلاعات بسیار گسترده‌تری دارد، شماره‌هایی که بیش از حد پیامک ارسال می‌کنند را شناسایی نموده و نسبت به قطع آنها اقدام کند.

روش پیشنهادی وزیر ارتباطات می‌تواند راهگشا باشد چرا که مشخص است برای مثال شماره‌ای که روزانه بیش از ۱۰۰۰ پیامک ارسال می‌کند، شخصی نیست و برای هدف تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از طرف دیگر راهکار عدم اجازه ثبت بیش از ۱۰ سیم‌کارت به نام افراد هم باید به صورت عملی پیاده شود تا هر فردی نتواند تعداد بیش از حدی سیم‌کارت خریداری کرده و عملیات تبلیغات خود را با آنها انجام دهد.

تا راهکار جدید در حوزه تبلیغات ارائه نشود پیامک‌های تبلیغاتی ادامه دارند

با وجود مباحثی که در بالا به آنها اشاره کردیم، حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات رادیویی چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرد که این راهکار سلبی تا حدی پاسخگو است ولی باید روش‌هایی در سطح کلان ارائه شوند تا نیاز تبلیغاتی صاحبین مشاغل را برطرف کنند.

در حال حاضر پیامک‌های تبلیغاتی روش ارزان قیمتی هستند و می‌تواند به لطف امنیت پایین پایگاه داده اطلاعات مشترکین که به راحتی هر فردی می‌تواند آنها را تهیه کند، پیامک‌های تبلیغاتی را به صورت هدف دار و مشخص ارسال کرد. پس عملاً روشی نیست که بتواند جایگزین آن شود و همین مطلب باعث جذابیت آن برای صاحبین مشاغل، صنایع و خدمات برای تبلیغ محصول خود شده است.

از سوی دیگر رگولاتوری از بعد قانونی هم نمی‌تواند جلوی ارسال این پیامک‌ها را بگیرد. فلاح جوشغانی معتقد است که رگولاتوری مقررات گذار است اما وضع مقررات به این سازمان اجازه نمی‌دهد که حق را از کسی سلب کنند و در قانون هم این مورد ذکر نشده که ارسال تبلیغات برای شهروندان غیرقانونی است؛ چرا که جامعه به تبلیغات نیاز دارد و به همین دلیل نمی‌توان جلوی آن را گرفت.

نمی‌توان با زور و اجبار جلوی پیامک‌های تبلیغاتی را گرفت

از سوی دیگر ایراد وارده به صحبت‌های رئیس رگولاتوری این است که تبلیغاتی که به حریم خصوصی کاربران وارد شود چه وضعیتی دارند؟ در این حالت پیامک‌ها به صورت خصوصی ارسال می‌شوند و آیا این مورد مشمول نقض قانون نیست؟ پاسخ جوشغانی به این سوال آن است که این سازمان می‌تواند در حد توان خود از ارسال پیامک‌های تبلیغاتی جلوگیری کند و این مدیریت شامل مزاحمت برای کاربرانی است که از دست آنها شاکی باشند و آن را اعلام کنند. در عین حال قانونی نیز وجود ندارد که کسی نتواند سیم‌کارت بگیرد و یا نتواند بیش از حد پیامک بفرستد.

روش‌های تبلیغات باید بروز شده و چارچوب مشخصی پیدا کنند

از سوی دیگر باید روش‌های تبلیغاتی در کشور به نحوی پیشرفت کنند که دیگر برای کاربران مزاحمت‌های بی مورد ایجاد نشود. در حال حاضر در کشورهای پیشرفته، تبلیغات بیشتر به سمت وب آمده و علیرغم حضور آنها در حوزه پیامکی، قابلیت مسدودیت کامل آن وجود دارد. دنیای ما در حال حرکت کامل به سمت دیجیتالیزه شدن است و بیشتر نیازهای کاربران روی بستر وب میسر می‌شود.

 بازدید از وبسایت‌ها، کانال‌ها و صفحات شبکه‌های اجتماعی و بسیاری موارد دیگر، مکان‌هایی هستند که بیشتر بازدید می‌شوند و به همین خاطر با گسترش راهکارهای تبلیغات در این حوزه می‌توان ساختاری ایجاد نمود تا از یک سو نیاز تبلیغاتی صاحبان مشاغل برطرف شود و از سوی دیگر کاربران اول از همه تبلیغاتی را ببینید که مناسبشان است و پس از آن این تبلیغات باعث آزار آنها نشود.

 

بیشتر بخوانید

تشخیص و پیشگیری از نرم افزارهای جاسوسی

اینترنت با سرعتی باورنکردنی همچنان به رشد خود ادامه می دهد و این پدیده نسبتا” جدید بشریت مورد توجه تمامی افراد و سازمان ها با اهداف مثبت و منفی قرار گرفته است.استفاده از اینترنت برای آگهی های تجاری و بازرگانی از جمله موارد فوق است . در صورتی که فرآیند پخش آگهی های تجاری با […]

در صورت نیاز به راهنمایی در مورد این مطلب و یا هر مشکلی در زمینه کامپیوتر و موبایل با کارشناسان ما تماس بگیرید.

[تماس از سراسر کشور ۹۰۹۹۰۷۰۵۴۳]

منبع: شهر سخت افزار

[تعداد: 1   میانگین: 5/5]

پسورد فایل فشرده : aniyar.com

برای کپی کلیک کنید پسورد کپی شد، می‌توانید برای خارج کردن از فایل فشرده استفاده کنید
درخواست نرم افزار

در صورتی نرم افزار، یا کرک نرم افزارتان را نمی توانید پیدا کنید، درخواست خود را برای ما ارسال کنید تا در سریعترین زمان برای شما ارسال شود.

درخواست نرم افزار